Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż ramki deski rozdzielczej w volvo XC-60

13 Wrz 2010 17:00 9621 4
  • Poziom 15  
    Witam !

Zacznę od początku mam następujący (kosztowny) problem a mianowicie w swoim Volvo XC-60 zdecydowałem się zainstalować (zamiast fabrycznej nawigacji) nawigację proponowaną przez autoryzowany serwis Volvo. Zamontowali mi wymiarowo pasującą do tego modelu 7 calową nawigację Mio C725. Niestety nawigacja mio mocno ustępuje Automapie, którą postanowiłem sobie wgrać. Pierwszy problem z jakim się zetknąłem dotyczy samodzielnej instalacji automapy na karcie pamięci. Co się okazuje, aby można było wgrać automapę na kartę pamięci i do niej przypisać licencję, należy posiadać dostęp do urządzenia na którym ów nawigacja będzie docelowo działać. Ja tej możliwości ze względu na zabudowaną choć nie fabryczną nawigację - nie mam. Kompletna instalacja automapy przez autoryzowany serwis to koszt ok. 1000 zł. Po co jak można samemu. Udało mi się obejść ten problem pożyczając inna nawigację (z tym samym systemem w tym wypadku WinCE 5.0) i na niej przeprowadziłem niezbędna procedurę aktywacji i przypisania licencji do karty. Do serwisu zwróciłem się tylko o to by zainstalowali fizycznie samą zainstalowaną kartę SD w urządzeniu co też zrobili ...za połowę w/w. kwoty...I teraz jest fajna sytuacja mam oryginalną licencjonowaną automapę właśnie pojawiła się aktualizacja a ja nie mogę nic samodzielnie zrobić, ponieważ nie mam dostępu do urządzenia (widzę tylko sam wyświetlacz) reszta jest zabudowana. Nie mam też dostępu do slotu karty...by móc ją wyciągnąć, wgrać sobie samodzielnie aktualizacje, poprawki...wszystko muszę robić przez serwis, który jak wiecie kasuje słono...i niewspółmiernie do wkładu pracy. Auto jest co prawda na gwarancji ale ja jestem już na tyle zdeterminowany, aby samemu dobrać się do wyjęcia lub choć umożliwienia sobie dostępu do slotu karty. Postanowiłem obejrzeć mocowanie tej nawigacji niestety nie widać wiele. Skontaktowałem się także z serwisem (przez znajomego), aby podpowiedział mi jak ściągnąć elementy mocujące a konkretnie ramkę ekranu umożliwiając tym samym dostęp do nawigacji lub jej całkowite wyjęcie. Oczywiście powiedzieli, że to niemożliwe dla "Kowalskiego", że to 2 godz. roboty i rozebranie całego pulpitu auta. Zrobiłem zdjęcie tej ramki, być może ktoś z Was Drodzy Koledzy orientuje się jak można się zabrać za ściągnięcie tej ramki. Nie uszkadzając ani nie ukruszając czegoś po drodze bo to skutkuje utratą gwarancji na auto... Udało mi się podważyć ramkę od góry widać zaczepy 2 nawet "zeszły" niestety dól nadal coś trzyma. Od spodu nie widać, żadnych elementów mocujących, wkrętów zaczepów. Zaczepy widać tylko w wąskiej szczelinie między tą czarną ramką a aluminiowa listwą, która okala całość i biegnie aż do skrzyni biegów. Podejrzewam, że wyjęcie tej czarnej ramki spowoduje odsłonięcie dalszych elementów mocujących samą nawigację jak i aluminiową listwę. Być może samo wyjęcie czarnej ramki umożliwi wyjęcie samej karty ze slotu (a w tej nawigacji jest on od góry) a tym samym możliwość samodzielnego wgrania nawigacji. Wszelkich poprawek bez kosztownej pomocy serwisu. Poniżej zamieszczam zdjęcie tej ramki całego elementu zabudowy nawigacji. Może ma ktoś z Was pomysł czy da się to w warunkach domowych ściągnąć bez uszkodzenia i śladów ingerencji... Będę wdzięczny.. Pozdrawiam i dziękuję. Demontaż ramki deski rozdzielczej w volvo XC-60
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jak potrafisz to zdemontuj radyjko , odsłoni się kilka śrubek .
  • Poziom 9  
    witam,

czy macie problem z wycieraczkami w XC60,

odebrałem nowe auto ale wycieraczki to porażka, strasznie marzą
    teraz jak jest troszkę wody z solą to pomimo dobrego spryskania szyby tylko w miejscach spryskania szyba jest czysta a pozostałe miejsca zamazane....
    nie nadążam uzupełniać płynu ;((

wycieraczki mam oryginalne - volvo

czy to jest norma w tym aucie, czy może mam wybrakowane wycieraczki

AM
  • Poziom 2  
    U mnie jest podobnie a i ksenony ciągną płyn.