Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Lifebook e6540 - instalacja systemu

13 Wrz 2010 19:03 1728 3
  • Poziom 8  
    Witam
    mam problem, brat kupil starszego laptopa bez systemu, chcialem zainstalowac xp-ka ale naped nie czyta mi plyty, probowalem z pendriva ale w biosie nie ma takiej opcji, tzn czytania z usb, probowalem pozamieniac dyski twarde z moim lapkiem ale nie moge znalezc dysku twardego w laptopie brata ;o moze on jest wbudowany a nie przenosny?(10-12 giga) tak czy inaczej nie udalo mi sie a podejrzewam ze nawet jesli to mialby inne wejscie niz moj i nie udalaby mi sie ta akcja, naped tez probowalem zmienic lecz jest inny i nie pasuje. Pozniej doszedlem do wniosku zeby zaktualizowac bios zeby doszly moze nowe opcje takie jak czytanie z usb (wtedy z instalacja systemu bym sobie juz poradzil), ale przeciez nie mam stacji dyskietek, nie wiem jak uaktualnic biosa ;] w serwisie powiedzieli mi ze zrobia to za 170zl +vat, to zbyt duzo jak dla mnie... moze mieliscie juz taki problem?
  • Poziom 32  
    Podłącz dysk do innego komputera, możliwie że będzie potrzebna przejściówka. Utwórz 2 partycje wydaj polecenie format c: /s a instalkę systemy wrzuć na drugą partycję. Przełóż dysk z powrotem do Fujitsu Siemens Lifebook e6540 i uruchom komputer wystartuje wiersz poleceń DOS. Wydając komendę d:\i386\winnt32.exe zacznie się instalacja.
  • Poziom 8  
    hmm jeszcze jak ktos by mogl mi podpowiedziec w ktorym miejscu w tym laptopie znajduje sie dysk twardy, bo ja nie moge znalezc ;|

Dodano po 3 [minuty]:

a moze zrobic cos takiego? https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2609908#2609908
    tylko czy w napedach w laptopie sa zworki ? i czy w kazdym napedzie bedzie to nr 47 do zwarcia?
  • Poziom 8  
    Cytat:
    uruchom komputer wystartuje wiersz poleceń DOS

a jesli nie wystartuje wiersz polecenia? jak go uruchomic?