Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zacięcia przed wejściem pod Kartridż w HP LJ P4014

RICOMAN 13 Sep 2010 19:11 1530 3
 • #1
  RICOMAN
  Level 12  
  Witam!!!
  Mam problem z drukarką HP LJ P4014. Każda kartka czy to z podajnika ręcznego czy kasety na papier zatrzymauje się przed bębnem. Wygląda to tak, że rejestracja popycha kartkę dalej a ta zatrzymując się tuż przed bębnem robi harmonijkę. Drukarka wyświetla komunikat o zacięciu w obszarze utrwalania, ale to moze byc spowodowane tym, że kolejny czujnik do ktorego papier miał dotrzec znajduje się właśnie w tej okolicy. Co dziwne silniczek napedzajacy beben się kręci, po wyciągnieciu kartridża i "sztucznym" zamknięciu pokrywy górnej - zębatka napędzająca bęben wysuwa się i też się kręci. Kręcąc ręcznie silniczkiem napędzającym bęben wszystko wygląda w porządku. Zębatki nie są wytarte, silniczek wymieniony, czujniki działają(sprawdzałem w opcji drukarki) nawet podmiana kartridża nic nie daje.

  Co może być przyczyną zatrzymywania się papieru bo już kończą mi sie pomysły...
 • #2
  WeeTQ
  Level 12  
  CZy problem został rozwiązany?? Mam taki sam problem tylko w HP LJ P4015
  Rozebrałem napęd - jest cały. Czujniki w sekcji rejestracji?
 • #3
  WeeTQ
  Level 12  
  Część, która napędza bęben nie wchodzi w odpowiedni miejsce w kasecie z tonerem i to jest powodem, ale jeszcze nie rozgryzłem jak to naprawić, prawdopodobnie wystarczy inny toner - może jakiś zły odlew był poprzednich
 • #4
  qkaracza
  Level 2  
  na prawdopodobnie sa dwa objawy, bęben ślizga sie na plastikowym kole zębatym które powinno być sztywno z nim połączone, Lub na ścieżka papieru jest zablokowana.
  Sprawdź prace bębna. wymontuj kasetę z tonerem z drukarki sprawdź czy bęben obraca się zamontowanym do niego kołem zębatym, czy aby koło zębate jednak ślizga sie.