Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung MONTE - nagły spadek czasu uzytkowania bateri

13 Sep 2010 19:29 5571 13
 • Level 14  
  Witam,
  Od kilku dni zauważyłem nagły spadek w długości pracy baterii. Standardowo bateria trzymała 4 dni, nagle czas spadł do 1,5 dnia. Czas rozmów taki sam. Telefon zakupiony w maju 2010 - nowy. Czy to może być wina baterii czy coś w sofcie telefonu padło ?
 • Level 14  
  No mój był 2 razy w serwisie, za pierwszym razem wymieniono jakieś bzdety i oprogramowanie, za drugim baterie i zrobiono kompleksowa diagnozę itp. Co do samsunga to tylko na telefonie się naciąłem, resztę sprzętu w domu też mam Samsunga - Kamera, LCD, BD-player z DLNA, drukarka, i to wymienione z poprzednich modeli Samsunga i działają rewelacyjnie. Raz serwisowałem telewizor po zasilacz padł po 16 godzinnej eksploatacji non-stop przez 18 miesięcy i naprawa w 18 godzin !!!! A w kamerze jak żona urwała pokrętło to tez bez problemów pomimo że nasza wina była i to w 10 dni. Na monitor spadła szafka, rozjechał sie na części - naprawili na gwarancji, a nie musieli, i też nasza wina - ale to robił Autoryzowany Serwis Samsunga, a telefony to serwisuje jakaś badziewna firma z warszawki podpięta pod Samsunga i stąd te problemy. Co do telefonu to wczoraj zmieniłem w : Ustawienia/ustawienia sieci/tryb pracy sieci/ z sieć automatyczna na 900-1800, więc UMTS (3G) odpala mi tylko jak korzystam z aplikacji pobierających dane przez ten profil, niebieska ikonka znikneła i jak narazie, mam 10 godzin i wszystkie kreski. Zobaczymy co dalej. Jak się nic nie zmieni to na Allegro sprzedam

  A najlepsze są uwagi serwisu:

  Samsung MONTE - nagły spadek czasu uzytkowania bateri

  Spróbuje we wtorek napisać do serwisu Samsunga odnośnie mojego "naszego" problemu.

  Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

  A czy ilość plików na karcie pamięci ma jakiś wpływ na żywotność baterii ?
 • Level 18  
  Ilość plików nie, ale jak karta jest uszkodzona, to może być przyczyną. Spróbuj przez kilka dni poużywać telefonu bez karty pamięci.
  PS. co do serwisu to spróbuj wysłać telefon do CCS, na ul.Tanecznej w Warszawie, www.ccsonline.pl
 • Level 14  
  Wyciągam kartę i zobaczymy, od 9:00 rano to teraz 21:00 50% baterii bez rozmów itp:(
 • Level 14  
  Więc sprawa wygląda tak, bez karty pamięci od 31.10 do dziś 05.11 po gruntownym ładowaniu baterii mam 75 % jej mocy. Wychodzi na to że karta rozładowywała telefon. Poczekamy zobaczymy, dam znać ile czasu trzyma bateria. jak na razie wszystko ok, przy normalnym użytkowaniu telefonu.
 • Level 14  
  Na dzień dzisiejszy telefon bez karty pamięci i na oryginalnym sofcie samsunga - nie brandowym, trzyma 7-8 dni :)
 • Level 14  
  od tego czasu telefon był 2 razy w serwisie - na karcie pamięci bateria ni trzyma a oni nie chcą wymieniać na nowy.
 • Level 18  
  Dlaczego niby mają wymienić ci telefon skoro masz uszkodzoną kartę pamięci?
 • Level 14  
  sprawdzałem na 6 sztukach - działających na innych telefonach - moja tez na innym działa i nierozładowuje
 • Level 18  
  A czy zgłaszałeś w serwisie, że ten problem występuje tylko z kartami pamięci? Bo jak nie to pewnie wogóle nawet tego nie sprawdzili tylko standardowo test baterii i usterki nie stwierdzono.
 • Level 14  
  Zgłaszałem i nawet chciałem dać z 3 kartami pamięci ale nie chcieli - to wymienili port karty, jakiś conax i jest taj samo cały czas. Wydrukowałem nawet dokładny opis żeby sobie go załączyli ale to olali.
 • Level 18  
  To pozostaje ci niestety reklamować go dalej.
 • Level 14  
  Okazało się że źle sformatowane karty pamięci rozładowywały telefon