Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta graficzna (9500GT/GT210)

13 Wrz 2010 19:45 4800 25
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam pytanko : Co byście wybrali jaka kartę graficzną:
    GeForce 9500GT czy GeForce GT 210
    Do normalnego codziennego grania np Haulin GTS ETS NFS Fifa 11 itp
    Która karta lepsza żeby powyższe gry nie zacinały itp.
    Mój zasilacz to : MUSTANG 450 W
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    To zalezy jaki masz zasilacz.
  • Poziom 9  
    MUSTANG 450 W
  • Poziom 14  
    Obie karty to złom ,za 300zł można mieć lepsze
  • Poziom 9  
    yyy jakies 2 miesiace temu pisalem tu na forum temat i pisaliscie ze zasilacz nawet i ujdzie.

a pisalem do gosci ktorzy sprzedaja te karty i pisali ze pojdzie napewno , i tez o zasilacz pytali.

nie pisz ze zlom bo nie potrzebuje super karty tylko sredniej.

A te gry np haulin ets i gts napewna pojda
  • Poziom 33  
    Ja jestem jednostką - wyrażam swoją prywatną opinię, często posługując się własnym doświadczeniem lub przekonującymi (mnie) źródłami. Nie odpowiadam za kolegów forumowiczów jak i również nie uważam, że moje zdanie jest święte. Ostateczna decyzja zawsze należy do ciebie.
  • Poziom 14  
    Średnie karty zaczynają się od 35,000pkt. w 3Dmark 03 czyli R4870 ,GTX260 i tak dalej, dla przykładu 9500GT-15,800pkt.a taka staroć jak 9600GSO-30,000pkt.Te karty to złom i nadają się wyłącznie do internetu.
  • Poziom 34  
    Kolego jurasz, chyba delikatnie przesadziłeś - nie jest to złom a do części nowych gier wystarczą(jeśli nie masz ambicji grania w mega rozdzielczościach na total max detalach, ale to odosobnione przypadki).
  • Poziom 9  
    Dołóż troszke kasy i Radek HD5670 I nie ma porownania do wymienionych tutaj kart
  • Poziom 15  
    Ja mam nVIDIA GeForce 9400 GT. Zasilacz - Procomp (nie wiem ile watów, ale chyba 400). Gry chodzą na tym wybornie, nawet na wysokich detalach. Polecam tę kartę.
  • Poziom 9  
    Prosze o wypowiedzi takie jakie prosilem czyli ktora lepsza i ktora lepiej kupic

GeForce 9500GT czy GeForce GT 210

Nie bede dodawal kasy , tylko ktores z tych dwoch.

Jesli gosc wyzej pisze ze ma 9400GT i mu smiga to 9500GT jest podobna a moze nawet lepsza.
  • Poziom 14  
    Jakie gry COD-1,2 z przed dziesięciu lat?, ja mam na myśli takie gry- Mafia II,COD-4,Metro,Far Cry,Dirt,Kompania Braci,Empire T.W.,Silent Hunter 4-5,Ghost Recon A.W.2,Assasins Creed II.Asus 9500GT-258zł, Gainward GT240-260zł(wydajność zmiennoprzecinkowa-134GFlops, 544GFlops),nadal twierdzę że kolega "strzeli sobie w kolano" jak kupi te karty które podał.
  • Poziom 32  
    Za 300zł dorwiesz już 9600GT, bądź jak dobrze trafisz to HD4850. Ale nie na ten zasilacz.
  • Poziom 9  
    Ale z tych dwoch ktore podalem to ktora lepsza !!!!!!!!!!!!!!:?:
  • Poziom 32  
    Co powiesz na 9600GT 512MB DDR3 Green Edition od Palita? Co do ceny to możemy się dogadać..:)
  • Poziom 9  
    Obecnie posiadam karte Intela.
    Moja plyta glowna to Intel Desktop Board DG33BU
    Link

Plyta posiada zlacze PCI-E x16.
    Wiec przy zakupie np 9500GT nie bedzie problemu ? Tylko odpisac stara i podpiac nowa ?

Trzeba miec jakis dokladnie wymgania czy moge sobie np kupic DDR2 czy DDR3 ?
  • Poziom 17  
    Bierz DDR3, są to nowsze i wydajniejsze pamięci :)
  • Poziom 9  
    Czyli moge brac jaka chce ? Czy np czyms sie to rozni ? np moze procesor lub plyta niepociagnac ?

Ale DDR2 nie najgorsze ? :)
  • Poziom 17  
    Nie najgorsze ale jeśli masz możliwość to bierz DDR3.
    Jedyne co może nie pociągnąć to zasilacz, wtedy komputer w najlepszym wypadku nie będzie chciał się włączyć albo będzie się resetował, w najgorszym - będziesz miał do wymiany pół kompa.
  • Poziom 9  
    Mustang 450 W.
    DDR3 nie pociagnie ? A DDR2 pociagnie ?
  • Poziom 41  
    Chłopie! Przecież pisze się tobie, że DDR3 lepsze. To poco zadajesz kolejne pytania o to samo? Kolejna sprawa, ktoś napisał, że na 9400GT gry chodzą dobrze, ty w to uwierzyłeś od razu, bez zastanowienia. Jak ktoś inny pisze, że za te same pieniądze (albo większe w okolicach +30zł) można mieć 5x szybsza kartę, to już nie wierzysz. Według mnie, wymyśliłeś sobie bzdurne założenia, i trzymasz się ich kurczowo - co jest nie logiczne i bez sensu. Nie widzę sensu pomagania tak nastawionemu autorowi.

Uprzedzając pytania:
    Czy jak mam DDR2 na płycie głównej, to mogę mieć DDR3 na karcie? TAK, możesz mieć, jedno nie ma związku z drugim.

Polecili mi mustanga, więc na pewno jest dobry. NIE, nie jest dobry i nigdy nie był. Jak polecili ci go tutaj, to podaj link do wątku, bo nie wierzę, żeby ktokolwiek zrobił takie coś. Edit. Ok, sprawdziłem tam ten topic, oczy przecieram do teraz.

Mustang 450, to w prostej linii Codegen 300S, jedyna różnica, to dodany dławik PFC i dodana scalona duo-dioda dla linii 12V. Transformator nie wytrzyma więcej jak 300W. W okolicach 250w pojawiają się problemy ze stabilnością. Napięć nie trzyma poprawnie, bo po prostu nie posiada mechanizmów je kontrolujących. Maksymalny prąd szyny 12V to 12A (dla porównania, ModeCom MC350 wytrzyma jakieś 28A). Mam ten zasilacz podłączony do radia samochodowego w warsztacie, zasilacz potrafi się wyłączać przy poborze prądu na poziomie 5A.

Więc jak ktoś pisał, że pociągnie radeona 3850... to po prostu nie miał racji.
  • Poziom 9  
    A przeszkadza ci to ze pisze kolego , k.... ?
    Pytam bo tak mi sie podoba !
    I w nic nie uwierzylem bo na moje wymagania mi straczy .

I nikt mi nie polecil mustanaga . mialem juz taki przy skladaniu kompa.
    I kur... wcale nie jest zly tylko wy tak pierdo.... bo juz odrazu polece i sobie kupie zasilacz chu.. wie jaki za 1000 zl !!!!!!
    Pytalem nie jednego goscia co sprzedaja na allegro mustangi i mowil ze to bzdury ze nie pojdzie ze spali i inne bajki !!!
    Mowil ze jesli nie mam najeba... na kompie i duzo podpiete to sposojnie bez probelmu pojdzie.
    TO WSZYSTKO !!!!

Moderowany przez gsm_virus:

Twój raport na powyżej napisany post, skasowałem jako niesłuszny!
    Natomiast za twoje zachowanie w tym poście i postawę roszczeniową, zgodnie z regulaminem forum punkt 10.4, 10.8, 15 oraz 16 powinno być ostrzeżenie, teraz tylko upominam

.