Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 28DT64I, TX92, przygasa LED

13 Wrz 2010 18:09 1976 10

• Poziom 27  
    Przyłączam się do tematu ale z pamięcią: procesor ST9293J9B1/AIM
    niżej oznaczenie TX92F NS20. Pamięć 24c04. Potrzebny wsad pamięci, może ktoś z kolegów naprowadzi mnie na ten właściwy plik podany w bazie wsadów . A model otv to 28DT64I.

Założyłem czystą pamięć, ale nie startuje.
    Z góry dzięki/
  • Poziom 13  
    W TX92 podstawa to sprawny pilot i trafo w zapasie.

• Poziom 27  
    Pilot mam sprawny, a trafo jak widzę i powiedział klient był wymieniany jakieś 3 lata temu. Ale na wszelki wypadek wezmę ze sklepu.
    Na razie wojuję z zaprogramowaniem tej pamięci / u kolegów/.
    A tak przy okazji spytam, gdzie można niedrogo kupić to ustrojstwo do programowania ?
  • Poziom 43  
    Zrobić, koszt to - ja wiem - 10zł? 15?
    Tylko po co do Ci wsad pamięci, programator do tego telewizora, to nie rozumiem!

• Poziom 27  
    Mirex: jest walnięta pamięć, bo po włożeniu czystej led nie miga. Jednak na czystej nie startuje. I mam teraz pytanie: dlaczego jest zaniżone napięcie +B do 84 v , nawet po odłączeniu zasilania na wysokie?
  • Poziom 25  
    To że nie mruga na czystej to nie znaczy, że jest jej wina ( nic nie działa )

• Poziom 27  
    I z pilota i z klawiatury.
  • Poziom 21  
    Napięcia wyjściowe z zasilacza są zaniżone, jeśli trafopowielacz nie pracuje, tak jest.
    Sprawdzałeś, czy nie widać spalonych uszkodzonych elementów od końcówki ABL noga 8 trafopowielacza? To dość typowe zjawisko w tych TV przy uszkodzeniu trafa.
    Wciśnij klawisz pilota 1 trzymająć i włącz włącznikiem sieciowym odbiornik.

• Poziom 27  
    No więc ruszył. Jednak trafopowielacz. Pamięć okazała się dobra, ta nowa z wsadem przyda się na zaś. Jeszcze widzę jakieś dziwne paski u góry ekranu- to coś związane z pionem. Elki do wymiany. Jak narazie dzięki kolegom za pomoc.