Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orion combi 5101VT-tryb serwisowy

marian 1 16 Wrz 2004 10:00 4565 13
  • #1 16 Wrz 2004 10:00
    marian 1
    Poziom 19  

Jak wejść w tryb serwisowy /chassis code A - coś takiego pisze na tylnej ściance /

0 13
  • #2 16 Wrz 2004 17:35
    zbylat
    Poziom 15  

A ja mam Oriona TV-1404SI z tym samym chassis CODE A ,ale niestety też poszukuje Trybu serwisowego.

0
  • #3 16 Wrz 2004 20:46
    Marek777
    Spec od TV

Witam. Jeszcze w czerwcu męczyłem combajn BUSH na bazie ORION ,
    właśnie rozpracowywałem wtedy tryb serwisowy , historia i wnioski z tej naprawy są tam :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=129338&highlight=
    Napiszcie na jakim procesorze chodzą te ORIONy.
    Jeżeli na OEC to matoda wejścia opisana w moim postcie ,
    jeżeli inny można spróbować - " minus kontrast z RC5 ".

0
  • #4 28 Lip 2006 19:07
    capanda
    Poziom 12  

Mam problem z OEC 0134A przez naciśnięcie V- i 8 skasowałem ustawienia opcji pamięci, dlatego szukam pomocy-wsadu ,pamieci lub ustawień ręcznych z tabelka, wiem że Marek777 przerabiał to zdarzenie i poradził sobie-jeżeli możesz to proszę o pomoc....
    pozd mc

0
  • #5 29 Lip 2006 11:36
    Marek777
    Spec od TV

Witam. Bazując na moich doświadczeniach, stwierdzam, że faktycznie z głowy nic nie ustawisz. Opcje w pamięci są dostosowywane do danego modelu. Dlatego nie ma uniwersalnej metody przywracania ustawień "fabrycznych" w tej rodzinie chassis.
    Jedynie pozostaje przepisanie programatorem właściwego wsadu do pamięci z tego samego modelu, lub bardzo zbliżonej wersji. Ostatecznie to dokumentacja serwisowa do tego modelu, gdzie jest podana tabela z wartościami do wpisania ręcznie pilotem. Ja taką musiałem załatwić z Angli, a to droga sprawa.
    Od mojej naprawy minęły ponad dwa lata. A problem z tymi chassis nadal kłopotliwy :( .

0
  • #6 29 Lip 2006 13:01
    capanda
    Poziom 12  

Dziękuje za odpowiedź ,może znasz podobny wsad do pamieci, jakieś sugestie domyślam się że serwisówka jest droga, spróbuj coś zaradzić....
    pozd mc

0
  • #7 31 Lip 2006 10:15
    Marek777
    Spec od TV

capanda napisał:
    Mam problem z OEC 0134A przez....

Podaj jeszcze wszystkie dane, dokładnie model i poszukaj na obudowie lub na płycie jakie to chassis ???

0
  • #8 31 Lip 2006 17:55
    capanda
    Poziom 12  

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem
    wszystkie dane:Bluesky CB381S
    procesor:OEC0134A
    proc.wiji:STV2248H
    jest to kombajn tele-wideo przez omyłkę przy wchodzeniu do meni serwisowe nacisłem -V i 8 zamiast 9.Sądzę że wykasował się wsad eeprom
    telewizor ciemny po rozjaśnieniu ekranu (na trafopowielaczu) z powrotami
    czasami wpadnie zaśnieżony na czerwono wtedy można wejść w meni ale nie wiem co wpisać w address(trzy pozycje) data(dwie pozycje)dlatego proszę o pomoc -o wsad eeprom lub tabelkę...na obudowie brak oznaczenia płyty głównej jestem zagubiony bo co robić dalej przyznam się że próbowałem wgrać wsad z BUSha BTV 18 tak jak sugerowałeś w innym poście ale brak regulacji fonii
    jest to może problem z STV2248 tak sądzę.może sie mylę dlatego jeżeli masz wsad do tego procesora proszę o pomoc, postaram się wywdzięczyć mam trochę części itp...
    czekam na odpowiedź
    pozd m.C.

0
  • #9 01 Sie 2006 23:32
    Marek777
    Spec od TV

Niestety nie mam wsadu do pamięci pracującej z takim procesorem, tylko starsze modele a Twój kombajn to przeciesz praktycznie fabryczna nówka.
    Jedynie znalazłem ofertę osiągnięcia SERVICE MODE poprzez system EURAS :
    http://www.euras.com/repair_tips_1/Bluesky/CB381S/CB381S_Bluesky.htm
    (jest to europejski system pomocy serwisowej tyle, że płatny i ja nie miałem przyjemności z niego korzystać). Może masz kogoś tam zarejestrowanego lub sam się zarejestrujesz na okres próbny, z minimalną opłatą i uda ci się pobrać ustawienia pamięci.... to chyba i tak najtańsze i najszybsze rozwiązanie... :) . Spróbuj bezpośrednio poprzez w/w link lub poprzez firmę NORTH z Koszalina, która w tym pośredniczy. Powodzenia.

0
  • #10 15 Sie 2006 00:58
    capanda
    Poziom 12  

Po długich kombinacjach udało mi sie uruchomic to pudło tj telewizor , po zmianie pocji w serwisie na fonię 6,5MHz mam tylko jedną fonię , 5,5MHZ zniknęła, czy tak ma być ja rozumiałem że dokładam, a tu wyglada że zamieniam 5,5MHz na 6,5MHz prosze o podpowiedź co dalej....

0
  • #11 17 Sie 2006 08:48
    Marek777
    Spec od TV

Napisz jak uzyskałeś fonię DK - 6,5MHz. Jeżeli korzystałeś z tego co kiedyś podał kolega amik9m:
    ...
    I have only a bin for this tv.Service mode:simultaneosly V- on frontal board with taste 6 on remote control.To modify in triband version change the next values:
    Adress:0BE_____value:02(only UHF)___01(new value for VHF-UHF)
    Adress:0B9_____value:4C(sound I)___2C(DK)___8C(BG).
    ...
    To z tego opisu wynika, że zmieniając bajty pod adresem 0B9 faktycznie uzyskujemy tylko przełączanie między systemami I - DK - BG.
    Jednak możliwe, że jest taka wartość szesnastkowa, która włączy system multistandard.
    ZAPISZ sobie ten działający wsad EEPROM i może poeksperymentuj pod adresem 0B9 (a od 00h do FFh to tylko z zerem 256 możliwości :) ).

0
  • #12 17 Sie 2006 10:32
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Dla procesorów ORION:
    OECF001B
    OECF005A.
    OECF006A
    OEC 0107B
    OEC 0108
    OEC 0134A
    Adres 0B9 - fonia
    8C - B/G
    8D - B/G+L
    4C - I
    2C - D/K
    AC – B/G+DK
    Adres 0BE - tuner
    02 - (UHF only),
    00 - (VHF+UHF)

1
  • #13 21 Sie 2006 23:33
    capanda
    Poziom 12  

Dzieki za zainteresowanie tematem,opcje które podałeś są zgodne ,oprócz AC- tutaj nie ma razem fonii 5,5 i6,5 MHz podejrzewam że inne ustawienia dla tego procesora a mianowicie OEC 0134A nie pasują, dlatego jeżeli masz wszystkie ustawienia w tabelce, prosiłbym o użyczenie ,może moje ustawienia powodują że nie można razem połączyć tych fonii w tym combi występuje układ
    STV2248 ,prosze o pomoc
    pozd mc

0
  • #14 22 Sie 2006 09:57
    tenap
    Spec od TV

Witam!
    Podane opcje dla procesorów Orion i STV2246 mam z forum, od przyjaciół ze wschodu. Niestety nie posiadam oryginalnych danych.

0