Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AL29AO Samsung. Pasy na ekranie, brak treści obrazu.

13 Wrz 2010 21:41 4277 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie zainteresowanych tematem. Posiadam TV LCD AL29AO Samsung. Rozdzielczość nominalna 1280x768. Płyta główna BN41-00176A.
    Stan jego jest taki, że po włączeniu razem z chwilowym piknięciem zapala się zielona dioda stand by po kilku sekundach krótkie piknięcie i dioda zielona mruga mniej więcej co sekunda i tak bez końca. Świetlówki włączają się po ok 15 sekundach. Po kilku minutach pojawiają się poziome wielokolorowe pasy przesuwające się z góry na dół.
    Załączam zdjęcie.

Matryca i logika są sprawne. Sprawdziłem to metodą podstawienia dobrej elektroniki z innego monitora przez połączenie kabla 30 pin do logiki, działały super.

Wcześniej świetlówki zapalały się na chwilę w taki sposób, że dolne świeciły całe natomiast górna część ekranu świeciła tylko po prawej stronie. Wyeliminowałem uszkodzenie świetlówek metodą podłączenia górnej źle świecącej do gniazda dolnej dobrze świecącej (kabelkami, zachowując porządek + do+) po czym górna świetlówka zapalała się na chwilę cała co wykluczało niesprawność.
    Następnie 3 kondensatory z dobrej pary gdzie świetlówki świeciły prawidłowo, zastały zamienione z górnymi po czym było bez zmian, co wykluczyło niesprawność kondensatorów na inwerterze.
    Poprawiłem lutowanie na 4 rezystorach (SMD) ,181, ,181, ,181, ,181, po czym inwerter HIU 535A jest sprawny, czyli świetlówki świecą równo i nie gasną.

Według schematu napięcia wychodzące z płyty są prawidłowe.
    Sądząc z oględzin płyty było wymienianych parę elementów z czego wynika, że TV odwiedzał serwisy. Poza tym był uwalony(zamiennik) stabilizator napięcia gdzie powinien być IRU 1030- 33cm i ktoś grzał kości pamięci, raczej ze skutkiem negatywnym.
    Podmieniłem ten stabilizator napięcia zamiennikiem i niby pamięć ma zasilanie ok. 3,3V.
    Układy na płytach są lekko ciepłe co by świadczyło o ich poprawnym działaniu, natomiast ustaliłem, że CMOS (IC306) K4S643232E-TC60 (86pin) mocno się grzeje i ma wypalenie na środku po zewnętrznej stronie swojej płaszczyzny.
    TV jest nie na czasie, rzekłbym w sam raz do pogrzebania z czystej ciekawości tym bardziej, że jeżeli już jest coś na ten temat, to zaczyna się i kończy pytaniem.
    Według mojego gdybania, należałoby wymienić IC 306, i wlutować oryginalny IRU1030-33cm,
    ale przy tym stanie płyty rozsądniej byłoby zakupić sprawną lub uszkodzoną płytę w ogólnie lepszym stanie i na bazie zakupionej spróbować naprawy lub na części.
    Niestety jak do tej pory nie udało mi się znaleźć płyty BN41-00176A.
    Proszę osoby zorientowane o pomoc w rozwiązaniu problemu, zakupieniu płyty.
    Załączam zdjęcie płyty.

Dzięki za zainteresowanie!!!!!!!!!
    Pozdrawiam

Dodano po 22 [minuty]:

Oczywiście zdjęcie płyty.
  • Poziom 13  
    Po tym, co piszesz, widać, że płyta jest już mocno "wysłużona"... Uważam, że bez sensu próbować napraw na tej płycie, którą masz... Polecałbym kupić drugą płytę, w lepszym stanie (oczywiście za rozsądną cenę) i wtedy próbować napraw... Pozdrawiam!

Moderowany przez mirex:

A czy autor nie jest tego samego zdania? dzagorski4, opamiętaj się!

• Poziom 9  
    Dzięki serdeczne. Tak zrobię.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Kupiłem płytę na Ebay za 15 £ ( przywóz okazjonalnie ) i telewizor LW29A13W jest sprawny.
    Po trzech tygodniach testowania, pracuje prawidłowo.

Dziękuje. Pozdrawiam.
    Zamykam temat