Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Interfejs do sterownika OSCAR-N

accee 13 Sep 2010 22:18 3300 5
    accee
    Level 11  
    Witam!!

Zamierzam zrobić własny interfejs do sterownika instalacji gazowej OSCAR-N na port USB do komputera. Z tego co się doczytałem z innych postów jest to nic innego jak STAG-300 (chyba że się mylę :P).

Czy ktoś robił sam interfejs USB do tych sterowników?? Mógł bym prosić o link do przedmiotu na allegro z którego mogę go wykonać? (podobno można do tego wykorzystać kabel od niektórych telefonów komórkowych, jednak na allegro jest tego tyle, że sam nie potrafię wybrać :/).

Z góry dziękuję :)

Pozdrawiam
    dariusz105
    Level 26  
    kabelek z układem PL2303 lub FT.rozkład pinów w sterowniku chyba zamieniony względem STAGA.wtyczka do dostania w sklepach elektronicznych lub na szrotach w instalacjach FIAT-ów.
    accee
    Level 11  
    A mógł by mi ktoś pokazać przykładowy kabel na allegro?? Nie drogi a taki by pasował. (przepraszam ale jestem trochę zielony w tym... a czuje że gazownicy mnie nabijają w butelkę).

Pozdrawiam
    dariusz105
    Level 26  
    popytaj sprzedawców np.w komisach
    stani007
    Level 11  
    Witam. Kup kabelek usb do telefonu samsung do transmisji danych (wgrywanie muzyki mp3 i tp.) obetnij wtyczkę od strony telefonu .Zdejmij izolację. W środku są cztery kabelki.Czerwony -zasilanie Czarny- masa Niebieski i biały to przesył danych.Podłącz niebieski do białego w sterowniku a biały do niebieskiego. Plus i minus wiadomo.Oczywiście wtyczka usb do lapka, odpalić sofcik i możesz przeprowadzić regulację sterownika LPG.Cena kabelka to kilka złotych (3,99 w necie) POWODZENIA.
    KWMATIK
    Level 11  
    w odróżnieniu od FTDI układy PL2303 nie posiadają możliwości pracy z szybkościami np 10400 bit/s ,stosowane w OBD i niektórych centralkach LPG, poza tym dochodzą kwestie poziomu napięć 3V zamiast 5V, także tanio czasami oznacza walkę tygodniami z połączeniem