Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwieszanie Się/Nie Zliczanie Czasu Połączeń w NOKII E52

13 Wrz 2010 23:18 3572 16
  • Poziom 21  
    Witam,

Zauważyłem taki problem w swojej NOKII E52 jak: jak mam rozmowę przychodzącą, naciskam lewy klawisz słuchawki żeby odebrać rozmowę, odbieram rozmowę, słyszę rozmówcę, rozmawiam ale nie pojawia mi się licznik czasu połączenia rozmowy. Tylko dalej widnieje chmurka np.

Cytat:
    Taka Osoba
    +48XXXYYYZZZ
    dzwoni

. Kończę rozmowę, rozłączam się, powinien pokazać się czas połączenia i pokazuje się tyle że albo

Cytat:
    Czas połączenia
    00:00:00

gdzie rozmowa trwała np. 00:05:36

albo

Cytat:
    Czas połączenia
    00:00:08

gdzie rozmowa trwała np. 00:01:12.

Prosto mówiąc to tak jak by licznik nie liczył/nie zliczał czasu połączenia. Dodam że mam najnowszy soft (brandowany) Era, wersja 033.002, podsumowanie po zakończeniu rozmowy mam włączone, przechowywanie Rejestru mam ustawione na 30 dni. Telefon ani razu nie upadł, nie został w inny sposób uszkodzony.

W czym może być problem że tak się dzieje z czasem połączeń?.

Pozdrawiam,
    Artur
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To e52 więc musi się psuć:P
    A tak w ogóle to wgraj najnowszy soft 034.... Może pomoże, a jak nie to oddaj do serwisu...
  • Poziom 21  
    Sprawdzałem i nie mam dostępnego softa 034 dla Ery.

Jak by się pojawił to z bym go zaktualizował i może by pomogło - nie zbyt uśmiecha mi się oddawać telefon do serwisu NOKII. Ale jak będzie trzeba to siła wyższa... .
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Zmień product code i wgraj.
  • Poziom 21  
    Z tą zmianą bym PC bym podchodził ostrożnie. Telefon jest na Gwarancji i jak by gdzie coś NOKIA wyczaiła to był by większy problem jak ten że zwiesza się licznik połączeń.

Może jeszcze wyjdzie wersja 034 dla Ery.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Wgraj czysty soft. Niebrandowany!
    Najlepsze softy dla E52 to najnowszy ogólny euro 3 i Plusa. Z softami ery i orange e52 nie chce działać...

//Wgrywając najnowszy soft nie tracisz gwarancji...
  • Poziom 21  
    Ale jak zmienię PC to mogę stracić gwarancję...?. Nie stracę na pewno gwarancji jak zrobię update przez NSU.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Ja nie unieważniam gwarancji jak jest zmieniony PC. Nokia nam na to nie pozwala odrzucać.
    Przez NSU to najwyżej ubijesz fona. Soft wgraj phoenixem.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Zawsze można zmienić product code na taki jaki był, wgrać soft brandowany i oddać na gwarancję z czystym sumieniem. Co za problem?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeżeli zrobi downgrade a fon ma locka to straci gwarancje.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Nie ma locka, czytaj uważnie posty.
  • Poziom 21  
    Będę coś próbował żeby wrzucić najnowszy soft i może problem zniknie. Dam znać na Forum co z tego wyszło.
  • Poziom 21  
    Witam,

Wrócę do tematu który założyłem. Ten sam problem występuje w innym telefonie a mianowicie w NOKII C5.

Zarówno w E52 jak i w C5 są wrzucone najnowsze softy. E52 było kupowane z brandowanym softem Ery w Salonie Ery a C5 było kupowane z softem nie brandowanym.

Co może być na rzeczy że taka przypadłość występuje na dwóch różnych telefonach, kupionych w rożnych miejscach?.

Przyznam że jest to dość uciążliwe. Np. dzisiaj odbieram rozmowę na C5, rozmawiam k/4 minut a tu po zakończeniu podsumowanie pokazuje czas połączenia 00:00:00.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    1. po wgraniu najnowszego softu przywracales jakies dane ? (kopie zapasowa ?) jesli tak zrob format *#7370# i sprawdz rejestr wtedy.
    2. jesli nic nie przywracales a softy sa najnowsze zanies do serwisu - nie naprawisz sam tego telefonu.
  • Poziom 21  
    gonti tak po zaktualizowaniu softa zarówno na E52 jak i na C5 przywracam dane z kopi zapasowej zapisanej na karcie pamięci.

A tak zapytam ma to jakieś znaczenie że przywraca się dane a nie na nowo konfiguruje się telefon?.

Jeszcze mam taką tezę odnośnie tego problemu co opisałem - nie wiem czy to ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości ale czy futerał na telefonie ma znaczenie z jaką dokładnością naciśnie się dany klawisz w telefonie w tym przypadku klawisz ZIELONEJ SŁUCHAWKI?. Bo coś mi się widzi że jak odbieram połączenie właśnie to zarówno w E52 jak i w C5 nie zawsze dokładnie nacisnę ZIELONA SŁUCHAWKĘ tylko razem z klawiszem funkcyjnym "DOMKIEM".
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    1. nie noś na telefonie żadnego ścierwa ala silikon :) tylko przez to nazbiera ci sie pod spodem syfu i skropli sie woda.
    2. w kopii zapasowej masz fragmenty starego softu i z nim przywracasz sobie niepotrzebne błędy
    3. dzięki za "podziękował"
    4. zrob format i sprawdź działanie rejestru przed przywróceniem CZEGOKOLWIEK.
  • Poziom 21  
    Zarówno E52 jak i C5 mam w futerałach CAMPA.

Zrobię format i zobaczę czy to coś dało. Nie będę przywracał danych z kopii zapasowej.