Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pobór prądu 2 silniki 7.5kw w kabinie lakierniczej

skromny 14 Wrz 2010 11:57 2801 3
  • #1 14 Wrz 2010 11:57
    skromny
    Poziom 2  

Mam pytanie czy możliwy jest tak wysoki pobór prądu przez urządzenia takie jak:
    1. 2 silniki po 7.5kw podłączone trójkąt gwiazda pracujące z obciązeniem tj. mają założone wiatraki o średnicy około 80cm oporem jest powietrze.
    2.30 świetlówek po 36w to daje 1.08kw
    3. kompresor 2.1kw pracujący ze znacznym obciążeniem
    4. szafa sterownicza tj, załączając silniki, przełącznik na świtówki, posiada jakiś tam procesor nie wiem ile ona może ciągnąć prądu

Oprócz kompresora to sprzęt jest dość stary 86 rok.

Sprawdziłem stan licznika, poczekałem 10 min żeby sprawdzić ile mniej więcej prądu idzie na pozostałe rzeczy: dom czyli lodówki itp.
    w przemnożeniu wyszło około 0,8kw nie wiem czy to dużo czy mało, nic dużego nie było włączone.

spisałem stan na nowo, i włączyłem silniki w kabinie i kompresor na 10min
    wyszło mi 6.72kw odjąć dom czyli około 0.13kw daje 6.59kw nadmieniam ze kompresor chodził tylko 2min bo nabił powietrze i się wyłączył.

Czyli na godzinę pobór kabiny wynosi 39.54kw

Ze wzorów na kWh powinno wychodzić 7.5+7.5+1.08+2.1=18.18kwh do tego coś jeszcze ta szafa sterownicza.

Moje sprawdzenie może być trochę niedokładne ale takiej różnicy to chyba być nie powinno.
    Licznik mam dwutaryfowy. ma około 13 lat,
    dodam ze podczas załączania się silników to licznik aż zgrzyta
    bezpieczniki 25a mi paliło, ale mam zabezpieczenie na automacie gdzie są 32a i nie wybija.
    Czy to jest normalne? I jakimi sposobami można to jeszcze sprawdzić w celu upewnienia, mam jeszcze jeden licznik nie dawno kupiony właśnie w celu podpięcia go pod kabinę aby wyliczać sobie koszty ale jeszcze go nie podpiąłem.

z góry dziękuje za odpowiedzi

0 3
  • #2 14 Wrz 2010 13:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Wrz 2010 21:15
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

Witam. Proszę się upewnić, jak odczytuje Pan miejsce przecinka - ostatnia pozycja, na ogół czerwonego koloru, jest pozycją części dziesiątych kWh. To częsty błąd nawet u elektryków. Jeśli tak jest, to reszta wydaje się możliwa. Jeśli wentylatory są"samoróbkami" to mogą pobierać mniej niż po 2 kW mocy czynnej i wszystko się będzie zgadzało. Swoją drogą opis jest nieco nieczytelny - kw i kwh? 0,8 kw (kWh?) to niemało na ciągłe obciążenie w domu. Prędzej uznałbym 80W przy niepracującej w danym czasie lodówce, a to tym bardziej przychyla mnie do podejrzenia opisanego powyżej. Pozdrawiam.

0
  • #4 15 Wrz 2010 13:32
    frank11
    Poziom 9  

Należy zmierzyć prąd jaki pobierają silniki a następnie odczytać cosinus fi i wstawić do wzoru na moc i obliczyć Wtedy będziemy mieli wyliczoną aktualną pobieraną faktyczną moc Cosinus fi można odczytać z tabliczki znamionowej silnika

0