Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przezwojenie silnika jednofazowego na trójfazowy JAK?

tom_2388_ 14 Sep 2010 13:38 3456 1
    tom_2388_
    Level 10  
    Witam, mam taki problem chciałbym przezwoić sobie silnik 1.1kW jednofazowy ilość żłobków 24, obroty 2800obr/min
    na trójfazowy, ale nie wiem za bardzo jak się za to zabrać przeszukałem elektrodę ale niestety nic nie znalazłem na ten temat. Prosiłbym o jakieś porady i wzory.
    Pozdrawiam.
    konteno
    Conditionally unlocked
    Nie wiem czy jest warto ponieważ musisz dobrać odpowiedni do tego drut nawojowy, zaopatrzyć się w preszpan , folię poliestrową , taśmę do związania czół uzwojeń i lakier do zaimpregnowania nawiniętych uzwojeń , koszulki elektroizolacyjne do zaizolowania połączeń końców zezwojów.

Przydałoby się mieć szablon z nawijarką i zgrzewarkę lub lutownicę do łączenia końców zezwojów (te urządzenia mogą ułatwić pracę ale dla jednego silnika nie warto w nie inwestować )

Koszt nowego silnika 1,1 kW oscyluje w granicach 200-250 zł a samo przewinięcie to koszt około 160 zł .

Jeśli silnik jest dobry to wielka szkoda go marnować , spróbuj znaleźć kogoś kto posiada na zbyciu trójfazowy i zechce w rozliczeniu przyjąć twój silnik.

Przewinięcie silnika wiąże się z wymianą tabliczki zaciskowej , jeśli koniecznie potrzebujesz silnika to zadbaj by miał wyprowadzone wszystkie końce i początki uzwojeń(6 szt) , wówczas będzie ci łatwiej wrócić do zasilania jednofazowego(w razie potrzeby)