Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS-42E71H, uszkodzony moduł cyfrowy, kilka pytań.

14 Wrz 2010 15:40 2712 8
  • Poziom 12  
    Witam!

Kupiłem plazmę samsung PS-42E71H, model: ps42e71hx/xeh ze zdiagnozowanym przez serwis samsunga uszkodzeniem modułu cyfrowego. Koszt naprawy w serwisie 300-400 zł. Poszperałem trochę i znalazłem tę część w internecie za 250 zł.
    Odnośnie tego mam kilka pytań:

1. Czy jeśli kupię sam moduł cyfrowy to czy będę w stanie sam wymienić tę część w warunkach domowych?
    2. Czy istnieje opcja naprawy samego uszkodzonego modułu?
    3. Część znaleziona w internecie trochę różni się "wizualnie" od tej uszkodzonej w moim tv, czy to ma jakieś znaczenie? Na stronie jest napisane, że pasuje do mojego modelu tv, jednak ja tak wyglądającej części u siebie nie znalazłem.

ps. proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie jestem specem od telewizorów. :)

pozdrawiam!
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    A konkretnymi symbolami płyt mógłbyś się posługiwać? Bo "moduł cyfrowy" to wprost znakomite określenie.
    Ad. 1 - zapewne mógłbyś.
    Ad. 2 - możliwe, że tak. Jeśli TV trafi do odpowiedniego serwisu / a nie autoryzowanego/. Czy to będzie taniej i pewniej niż zakup nowej płyty? Nie wiadomo, dokąd nie zostanie zlokalizowana faktyczna usterka na niej. O ile w ogóle diagnoza serwisu jest poprawna.
    Ad. 3 - patrz zdanie pierwsze.
    Więcej wtedy, gdy podasz o co właściwie chodzi. A jeszcze więcej po wpisaniu matrycy w wyszukiwarkę - na przykład 42V6, czy co tam jest faktycznie.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    Model matrycy to: TV Panel Model S42AX-YB02
    Na jednej z płyt jest symbol AA1 dalej podpisany tak:
    PBA CO: LJ92-01434A
    MODEL NO: 42'' HD W1 Y-MAIN (4L)
    PCB CODE: LJ41-03439A
    PCB Rev: R2.4 (06/01/19)

a może zacznę od początku czyli od diagnozy, skoro podejrzewasz, że serwis źle ustalił usterkę?

Po włączeniu TV pojawia się na maksymalnie 2 sekundy klasyczny obraz przy odłączonej antenie (śnieżenie, czarno-białe kropki), tylko nie na całym ekranie, lecz tak jakby obcięty w koło o 5 cm. Potem ten obraz znika na jakieś 5 sekund i znów to samo, cyklicznie. Nie słychać żadnych dźwięków oraz nie reaguje na pilota oraz przyciski na obudowie.
  • Moderator
    bobekSAS napisał:
    znalazłem tę część w internecie za 250 zł.

Możesz w końcu powiedzieć co za część.
  • Poziom 12  
    Opis: T-CON BN96-03355A T4

42HD W1 Logic Main
    Part Number BN96-03355A
    REV Number AA1
    R1.6
    Manufacturer Part Number BN96-03355A
    Board Number(s) LJ41-03653A
    Known Models HPS4253X
    HPS4253
    SPS4243X/XAA
    HPS4253X/XXA
    TV Panel Model S42AX-YB02
    PBA Number LJ92-01370T

DO MODELI SAMSUNG :

PPM42M6HSX/EDC
    PS42C7HDX/XEG
    PS42C7HX/XEH
    PS42E71HX/XEC
    PS42E71HX/XEH
    PS42E7HX/XEC
    PS42P7HDX/XEG
    PS42P7HX/XEC
    PS42Q7HX/XEC
    PS42Q7HX/XEH
  • Moderator
    bobekSAS napisał:
    Część znaleziona w internecie trochę różni się "wizualnie" od tej uszkodzonej w moim tv

Wizualnie to się może wszystko różnić, znajdź tą praktyczną różnicę. Końcówka symbolu czy inne. Jeżeli serwis tak stwierdził, nie będziemy na tym etapie wracać do początku.
  • Poziom 12  
    W serwisie powiedziano tylko tyle że do wymiany jest moduł cyfrowy, bez szczegółów. Wpisałem moduł cyfrowy oraz mój model tv w wyszukiwarce no i znalazłem tę część.
    Może ja po prostu znalazłem złą część?
  • Moderator
    Moduł cyfrowy to pojęcie ogólne, zapytaj serwis o jaki im konkretnie chodziło. Z wiedzą cieniutko, a koszt naprawy podany przez serwis bardzo korzystny, nawet będziesz miał gwarancje. Pomyśl co zatem warto.
  • Poziom 12  
    w takim razie jade do serwisu, dziękuję za pomoc.