Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja kart sieciowych - TL-WN350GD & HorNET P6121

Dejvid1709 14 Wrz 2010 16:39 1909 0
    Dejvid1709
    Poziom 1  
    Witam serdecznie! Mam problem z dwoma kartami sieciowymi. Szukałem na forum, bo temat już się przewinął, ale nie został rozwiązany. Otóż - niecały tydzień temu zakupiłem w sklepie nową kartę sieciową - Pentagram HorNET P6121-L6. Wszystko ładnie, pięknie, ale... mam problem z uzyskaniem wysokich szybkości internetu przy znakomitej sile sygnału. Najczęściej jest to 24Mb/s i nie chce wskoczyć więcej (chociaż raz miałem 54 - przez bardzo krótki okres czasu (kilka sekund). I właśnie w tym miejscu nie bardzo wiem co mam zrobić - bo do przeglądania internetu jest to wystarczająco, ale już do oglądania filmików na YT - nie bardzo. Dokupiłem nawet antenę 5dBi i postawiłem ją najwyżej jak się dało - niestety - raz na 36 wskoczyło, ale też na krótki okres. Dodam jeszcze, że na niefirmowej karcie (Surecom) uzyskiwałem lepsze rezultaty na mniejszej antenie, tylko ta uległa prawdopodobnie przepaleniu. Dlatego proszę Was o pomoc ;)

I jeszcze jedno pytanko: Czy da się zrobić tak, żeby komputer korzystał tylko i wyłącznie z konfiguratora znajdującego się w Windows? Co zrobić, żeby się na niego przestawić to wiem, ale po przeniesieniu się na "windowsowego" karta zrywa połączenie co kilka/kilkanaście sekund i muszę korzystać z dołączonego oprogramowania na płytce razem z kartą. Może zbieg okoliczności, ale po krótkiej obserwcji (spowodowanej zrywaniem połączenia) parametry szybkości Internetu są lepsze na wbudowanym kreatorze w Windowsa. Ale zaznaczam - bardzo możliwe, że był to tylko przypadek ;)

Może dużo wymagam, ale po spaleniu się karty sieciowej kupiłem nową z TP-LINK (TL-WN350GD) - !jako pierwszą!. Postanowiłem zakupić lepszą kartę, aby nie mieć z nią problemu, ale tu też się przeliczyłem. Oczywiście wszystko jest w porządku do czasu instalacji sterowników do karty. Z konfiguracją również nie ma problemu. Schody zaczynają się dopiero po wyłączeniu komputera z przycisku "Wyłącz komputer" (WinXP). Po ponownym uruchomieniu sterowniki po prostu "wyparowują" i dzieje się tak za każdym razem po ponownej instalacji. Po kilku razach, to już nawet oprogramowanie dostarczone z kartą odmawiało posłuszeństwa i nie chciało się nawet instalować. Przekładałem urządzenie do innego slotu PCI - również z mizernym skutkiem. Oglądając różne forum internetowe problem się przewijał nieraz, ale nigdzie nie znalazłem dokładnego rozwiązania. Natknąłem się także na to, że klient poszedł do sklepu z reklamacją - przyjęto ją, ale dostał nową kartę - lecz problem dalej występował, także nie jest to awaria samej karty, ze względu, że do pierwszego wyłączenia komputera Internet działa bezproblemowo. Instalowałem także najnowsze sterowniki - niestety nic nie pomaga. Po to kupuję nową kartę renomowanej firmy, żeby nie mieć żadnych nieprzyjemności z jej strony. Nie jest to może wydatek kilkuset złotych, ale liczy się sam fakt. I teraz leży mi na biurku nowa z TP-LINK, a Pentagram działa w komputerze (lecz też nie tak jak powinien) i szczerze trochę mnie to irytuje, ale co zrobić. Liczę na Waszą pomoc ;)
  • Switche POE