Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornik wyjscia optycznego na 3x jack (5.1)

wormsikres 14 Wrz 2010 16:55 8784 7
  • #1 14 Wrz 2010 16:55
    wormsikres
    Poziom 2  

Jestem tu nowy i chciałbym się dowiedzieć czy jest do kupienia przetwornik (lub przejściówka) z kabla optycznego na 3x mini jack 3,5. Chciałbym podłączyć do Xbox 360 głośniki a nie mam jak w konsoli nie mam wejścia HDMI a konsolę chciałem podłączyć pod monitor od komputera a kabel który posiadam ma tylko cinch do lewego i prawego głośnika ( nie ma kabla takiego pod monitor z cinch na 5.1 i w kablu jest wejście optyczne).Proszę waz o odpowiedz i jak będzie taka przejściówka to wysłać nazwę,link lub schemat.

Z góry dziękuje za odpowiedź .

Ps: Szukałem w : Google i Allegro

• #2 01 Lis 2011 18:23
    ladovnik
    Poziom 14  

Przyłączam się do pytania - też szukam takiej przejściówki/adaptera/konwertera ale nie mogę znaleźć.

• #3 02 Lis 2011 23:31
    Magister_123
    Poziom 32  

Poszukujecie dekodera. Wystarczy w Alledrogo wpisać: ''dekoder DTS''. Ceny tego ustrojstwa są kosmiczne i osobiście wolał bym kupić amplituner kina domowego.

• #4 03 Lis 2011 15:48
    miku210
    Poziom 26  

Magister_123 napisał:
    Poszukujecie dekodera. Wystarczy w Alledrogo wpisać: ''dekoder DTS''. Ceny tego ustrojstwa są kosmiczne i osobiście wolał bym kupić amplituner kina domowego.

Nie tragizuj. µPC1892CT w Humie kosztuje 5zł a w TME 16zł. Łącząc go z jakimś DAC na TDA to w stówce zmieścilibyśmy się w kosztach budowy.
    Mam rozumieć, że autor uwzględnił fakt, że to nie będzie realistyczny Dźwięk 5.1...?

• #5 03 Lis 2011 18:34
    ladovnik
    Poziom 14  

Dlaczego nie realistyczny? Skoro w optyku jest zakodowana oryginalna ścieżka z dźwiękiem wielokanałowym, a amplituner/dekoder rozbija to tylko na osobne wyjścia analogowe (przód, tył, środek/subwoofer, bok) to dźwięk jest chyba niezmodyfikowany?

• #6 03 Lis 2011 18:50
    miku210
    Poziom 26  

Według mojego sposobu, z wyjścia optycznego dekodujesz na stereo i przekształcasz potem na 5.1. Według mojego sposobu.
    Istnieją już wielokanałowe DAC, ale są pioruńsko drogie.

• #7 03 Lis 2011 18:56
    ladovnik
    Poziom 14  

A jakiś najtańszy amplituner albo dvd z WEJściem optycznym mógłbyś polecić?

• #8 03 Lis 2011 19:02
    Magister_123
    Poziom 32  

ladovnik napisał:
    A jakiś najtańszy amplituner albo dvd z WEJściem optycznym mógłbyś polecić?

Jak chcesz tanio to szukaj okazji w markach typu: harman kardon, yamaha, denon i onkyo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME