Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa połączenia internetowe a prędkość ściągania?

14 Wrz 2010 17:18 1447 8
  • Poziom 11  
    Posiadam kartę wifi na PCI, która wykrywa dwa punkty dostępowe (o takich samych parametrach), z każdym z nich mogę się połączyć.
    Tyle, że nie da rady z dwoma jednocześnie a chciałabym podwoić prędkość ściągania.
    I teraz mam pytanie czy jak dokupię sobie druga kartę wifi to prędkość ściągania mi się podwoi?
    Renata
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Krótko mówiąc - nie.
    A długo mówiąc, to trzeba robić podział po usługach itd, ale na jednej sesji nie wyciągniesz podwójnej prędkości.
  • Poziom 11  
    Bez sensu.
    A jest w ogóle karta która to umozliwia?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    router (WL 1600G) z softem tomato dual wan + 2 AP na port WAN nie wiem jak z sumowaniem połączenia ale można wtedy coś pokombinować
  • Poziom 43  
    No ale y, co jej to da że bedzie miała dwa porty WAN?
    Na jedno ściąganie pliku tego się nie da, chyba że dwa AP są jednego providera, ale musiałabyś mieć limit pobierania pliku albo 5.5mbps albo 27mbps, wtedy można się z nim dogadać.
    I żaden bezsens, nie wiem na jakiej zasadzie wg Ciebie miałoby działać.

Bonding interfejsow jest możliwy na np Mikrotiku ale to służy tylko w celu powiększenia pasma, ew rozrzutu downloadu na jeden interfejs a uploadu na drugi, ale to się rozbija o grube megabity.

Jedyną opcją jest użycie drugiej karty np do stron i poczty a pierwszej do p2p, pobierania plików itd.
  • Poziom 11  
    Może nie bezsens, bo sens to jakiś ma, ale faktycznie trudne do zrealizowania technologicznie.

"Jedyną opcją jest użycie drugiej karty np do stron i poczty a pierwszej do p2p, pobierania plików itd."
    A w jaki sposób moge to uczynić bo nie widzę takiej opcji?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Poleceniem route.

Konfigurujesz oba połączenia a w poleceniu route(doczytaj sobie helpa) puszczasz niektóre IP jednym interfejsem a niektóre IP drugim. Można maską podsieci to dzielić, tak że np 212.77.0.0 z maską 255.255.0.0 to łapie cały ruch do WP.
    Musisz znaleźć jakieś proxy, dzięki któremu puścisz cały ruch www przez jedno IP, które z kolei możesz łatwo przetrasować na drugi router.
    Podziału stricte po usługach w Windowsie brak, trzeba sie bawić linuxem i iptables(markowanie i te sprawy)

Istotnie można kupić(sorki, teraz dopiero skapowałem co kolega miał na myśli z dual-wan - przepraszam) dwa AP i jakiś router z dual WAN i to będzie tam się dzielilło - albo jako backup albo podział po IP albo po usługach albo po prostu jedno się skończy to bierzemy z następnego. Ale to wymaga większych nakładów finansowych(ok 400zł), więc pewnie odpada.

Odpowiedz na pytanie, czy oba AP są tego samego providera?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przeprosiny przyjęte ;) najmądrzejsi są ci, który potrafią przyznać się do błędu;)
    Nakłady finansowe z dual lanem to około 120 za router + 2 najzwyklejsze AP, które połączą się do tych hotspotów w granicach 300 zł ale to lepsze rozwiązanie niż dokupić 2 kartę sieciowa i mordować się w windowsie bo defakto tomato jest oparte na linuxie mi można się bawić z iptables bez przeszkód problem jest tylko taki, że tomato dual wan rozwijane jest w języku chińskim :) ale jest jedna wersja 1.25 w angielskim. Więcej info na http://openlinksys.info/news.php?readmore=491
    www.dualwan.cn
  • Poziom 11  
    Dziękuje wszystkim za pomoc i nakreślenie rozwiązania wszystkim przyznaje punkty.