Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 brak podswietlenie termometru i zegarka

silmax 14 Wrz 2010 19:39 3658 11
  • #1 14 Wrz 2010 19:39
    silmax
    Poziom 8  

Chodzi mi o taki maly podluzny wyswietlacz ktory znajduje sie pod radiem ,pokazywal on temperature i godzine,przez pewnien czas swiecil slabiej,a teraz juz nie dziala wogole.Jaka moze byc przyczyna i jak to naprawic ktos wie???

0 11
  • #2 14 Wrz 2010 20:39
    pawlo2210
    Użytkownik obserwowany

Pewnie się żarówki popaliły.

0
  • #3 15 Wrz 2010 19:56
    silmax
    Poziom 8  

nie wydaje mi sie zeby tam byly zarowki...predzej jakies diody..wie ktos jak to wymienic

0
  • #4 15 Wrz 2010 20:00
    winc82
    Poziom 9  

Raczej są żarówki wyciąg i sprawdż.

0
  • #6 06 Paź 2010 17:36
    silmax
    Poziom 8  

Wkoncu znalazlem czas i wymienilem zaroweczki wedlug schematu na stronie powyzej,wszystko dziala jak nalezy...ale pojawil sie nowy problem:/Świeci sie kontrolka od pasów(niezaleznie od tego czy sa zapiete czy nie)Wczesniej bylo tak ze zapalala sie poprzekreceniu kluczyka razem z innymi po chwili gasla...teraz tez tak jest ale po zapaleniu silnika zaczyna sie swiecic.Co moze byc przyczyna i jak ja zlikwidowac albo jak wogole odpiac ta kontrolke ?? bo nieukrywam ze bardzo mnie to denerwuje jak świeci po oczach na pomarańczowo.

0
  • Pomocny post
    #7 06 Paź 2010 20:38
    winc82
    Poziom 9  

Zobacz kolego pod siedzeniem czy jakaś wtyczka nie jest luza.

1
  • #8 08 Paź 2010 14:13
    silmax
    Poziom 8  

nie nic nie jest odpiete wszystko wyglad a na ok...a jednak sprawdzilem jeszcze raz nie znalazlem zeby cos sie odpielo ale widocznie poruszalem kabelkami i kontrolka juz nie sweici wszystko jest ok.dzieki za pomoc

0
  • #9 20 Cze 2016 15:56
    gugul
    Poziom 6  

Witam.
    Ja mam podobny problem, ale różnica taka jest, że wyświetlacz działa (zegarka i termometru), żarówki sprawne. Wyświetlacz potrafi się sam wyłączyć, czasem zanikają cyfry, przeważnie traci pamięć,ale po rożnym czasie, sam zaczyna działać, ale jest zresetowany, trzeba go niestety od nowa ustawiać.

odkręcałem i sprawdzałem, nie znalazłem powodu, aby przewody byly naruszone, czy tez sama kostka wyświetlacza.

Proszę o pomoc, możne ma ktoś pomysł.

0
  • #10 02 Sie 2017 09:11
    gugul
    Poziom 6  

gugul napisał:
    Witam.
    Ja mam podobny problem, ale różnica taka jest, że wyświetlacz działa (zegarka i termometru), żarówki sprawne. Wyświetlacz potrafi się sam wyłączyć, czasem zanikają cyfry, przeważnie traci pamięć,ale po rożnym czasie, sam zaczyna działać, ale jest zresetowany, trzeba go niestety od nowa ustawiać.

odkręcałem i sprawdzałem, nie znalazłem powodu, aby przewody byly naruszone, czy tez sama kostka wyświetlacza.

Proszę o pomoc, możne ma ktoś pomysł.

PS. Wymieniłem cały zegar na inny (kupiłem używkę na Allegro). Nowy działa. moje żarówki dobre, bo musiałem swoje założyć, bo w zakupionym zegarze były ale te nie działały.
    pozdrawiam

1
  • #12 15 Sie 2017 13:14
    pepe150
    Poziom 33  

Możesz mieć uszkodzony zegarek.
    Tam we wtyczce masz +12V, masę, podświetlenie i 2 przewody od czujnika temp. Czyli jakieś 5 przewodów.

0