Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator mikroprocesorów Atmega

14 Wrz 2010 20:33 1586 5
  • Poziom 10  
    Dzień dobry wszystkim, jestem nowym użytkownikiem chciałbym zacząć nauke programowania mikroprocesorów Atmega i co wiąże się budowę układów i sterowników urządzeń. I właśnie stoję przed dylematem a może i bardziej nie wiedzą jaki kupić programator kożystam z laptopa w którym nie ma LPT ani RS232 znalazłem na allegro programator ciachi jak bym do tego modelu zostosował przelotke usb-lpt czy to będzie poprawnie działać chce programować Atmege8,16,32 bardzo prosze o pomoc w wyborze zakupu programatora i zakupu płytki testowej pod niego. jesli jest możliwość bardzo proszę o informacje jaki zestawik musił bym skompletować żeby zacząć zabawę z programowaniem.

Z wyrazami szacunku Tomasz S.

Usunąłem link z allegro.
    Robak
  • Poziom 38  
    Jak każdemu początkującemu polecę płytkę stykową. Programator, jeśli nie masz LPT, proponuje STK500 i tym podobne.
  • Poziom 25  
    Ale chyba masz USB? W pisz sobie w szukajce allegro "USBasp" i po zawodach, pełno tego...

Poza tym warto używać szukaj również na forum bo odpowiedzi na twoje pytania jest pełno.
  • Poziom 10  
    dziekuje za informacje ostatnie pytanie czy warto kupic taki zestaw AVT-3505

Dodano po 6 [minuty]:

albo inaczej jaka płyte testową do nauki kupić pod programator USBasp?
  • Poziom 25  
    Żadnych płytek testowych itp, NIGDY w przypadku nauki!
    Po pierwsze ze względu na koszty, po drugie dla tego że więcej się nauczysz jeżeli kupisz zwykłą płytkę stykową i sam będziesz wszystko budował a nie łączył układ jak klocki lego (a nie które płytki testowe nawet tego nie wymagają). Płytki testowe moim zdaniem można kupować/robić gdy się już ma jakąś wprawę i chce się na szybko przetestować jakiś układ, ale nie do nauki.

Ale to tylko moje zdanie:p
  • Poziom 10  
    Dziekuje za informację mam tylko pytanie jaka płytke stykowa kupić jakaś konkretna firma?

Dodano po 1 [minuty]:

w sumie bezsensu pytanie kupie uniwersalna 830 pól