Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

punto II i odcięcie pompy paliwa - zabezpieczenie

king kong 14 Wrz 2010 21:27 2527 4
  • #1 14 Wrz 2010 21:27
    king kong
    Poziom 9  

Witam,
    chciałbym w fiacie punto 1,2 16V, rok produkcji 2000, zamontować odcięcie pompy paliwa(lub czegoś innego, bardziej skutecznego) - w celu zabezpieczenia auta przed kradzieżą. kupiłem już przekaźnik sterowany na pilota, który posiada styk NO i NC zasilanie z 12V. Chciałem wykorzystać styki NO przekaźnika(żeby nie żarło akumulatora na postoju) ma to sens??
    Moje pytanie jest bardziej techniczne, gdzie najlepiej umieścić taki przekaźnik w aucie?? Skąd wziąć zasilanie, żeby nie rzucało się za bardzo w oczy?
    Chciałem odciąć cewkę pompki, ale ciężko mi się połapać ze schematu gdzie dokładnie powinienem wstawić mój przekaźnik.

Dzięki za każdą pomoc.
    Pozdrawiam

0 4
  • Relpol
  • #2 14 Wrz 2010 21:46
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Zadajesz pytania, które świadczą o niskim poziomie wiedzy w tej dziedzinie.
    Jedź z autem do warsztatu i tam zleć montaż tego co kupiłeś.
    Jeżeli robisz to sam - wszystko znajdziesz na progu, chociaż są lepsze miejsca do montażu takiego zabezpieczenia.

0
  • Relpol
  • #3 15 Wrz 2010 21:26
    king kong
    Poziom 9  

CameR napisał:
    Zadajesz pytania, które świadczą o niskim poziomie wiedzy w tej dziedzinie.
    Jedź z autem do warsztatu i tam zleć montaż tego co kupiłeś.
    Jeżeli robisz to sam - wszystko znajdziesz na progu, chociaż są lepsze miejsca do montażu takiego zabezpieczenia.

Gdybym miał odpowiednią wiedzę nie zadawał bym takich pytań, a przecież po to jest to forum.
    Jednak mimo wszystko dzięki...

0
  • #4 17 Wrz 2010 10:56
    Lech54
    Poziom 20  

Witam.
    Na tym forum działa pan norbert.s.z Gliwic ,montuje zabezpieczenia samochodowe zawodowo.Można się z nim skontaktować tel.608 609 452 .Dojazd z Gliwic 500 metrów od zjazdu 408 z A4.Bardzo dobry w temacie i na pewno pomoże.

0
  • #5 18 Wrz 2010 15:39
    Ellektrit
    Poziom 2  

king kong napisał:
    (...)
    Gdybym miał odpowiednią wiedzę nie zadawał bym takich pytań, a przecież po to jest to forum.(...)

... to forum nie do końca jest dla osób, które nie posiadają podstawowej wiedzy.
    Czytam to forum od długiego czasu (czasami wolę niczego nie pisać) i nie licz na to, że ktoś poprowadzi Cię za rączkę i wskaże dokładnie miejsce i przewód, który masz przeciąć.
    Trzeba wykazać się pewnym własnym zaangażowaniem i wiedzą.
    Zawsze trzeba też ubrudzić ręce a nie przeglądać schemat przed monitorem.
    Jeżeli tego nie zrobisz sam, to ani Camer z Katowic, ani norbert.s. z Gliwic nic za Ciebie nie zrąbią - chyba że podjedziesz do ich warsztatów i zapłacisz za ich wiedzę, ich czas i ich doświadczenie.

Wychodzę z założenia, że skoro kogoś stać na konia , to i na siodło musi nazbierać kasę.

Tnij fiolet z żółtym paskiem :)

0