Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który z poniższych modeli TV 37-42 " polecacie

dudi982 14 Wrz 2010 22:22 2246 7
  • #1 14 Wrz 2010 22:22
    dudi982
    Poziom 8  

itam Serdecznie. Mam pewien dylemat w wyborze telewizora. Poszukuję telewizora z zakresu 37-42", odległośc od Tv to ok. 3 metry. Na zakup mogę przenaczyć 2-3 tys. Jednak wolał bym wartość bliższą tej dolnej granicy. Interesują mnie 3 różniące się następujące modele:

PANASONIC TX-P42S20E
    Samsung LE40C650 bądź 37"
    Philips 37PFL5405H bądź 42"
    Zastanawiałem sie też nad telewizorami Ledowymi, jednak nie wiem czy się opłaca kupić taki TV
    Który z tych modeli moglibyście polecić abo który z nich jest wart uwagi ?? Chyba że macie jeszcze jakieś inne sugestie podpowiedzi.

Telewizor będzie używany do różnorodnych celów (filmy również hd z platformy cyfrowej jak i z dvd divx, playstation3, weekendowo jakies ciekawe programy, sport, mecze).

Najchętniej wybrałbym Philipsa - kiedyś bardzo solidna firma nie wiem jak teraz ??

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Pozdrawiam

• #2 15 Wrz 2010 04:18
    robin_hood_2010
    Poziom 12  

Najbardziej pasuje mi ze wszystkich samsung nie tylko że sam mam taki model ale głownie pod względem playstation3 i możliwości jakie daje usb oraz możliwość odtwarzania multimediów poprzez sieć.

• #3 15 Wrz 2010 06:07
    DROPKICK
    Poziom 13  

Ja polecam Panasonica, oglądam na nim telewizję HD, filmy HD, gram na PS3, a jeżeli chodzi o oglądanie DIVX to telewizorek przepięknie interpoluje obraz i jeszcze tak ładnego obrazu w takim formacie nie miałem przyjemności oglądać.
    Najlepiej idź do sklepu i na miejscu przetestuj te modele które chcesz i sam zdecydujesz co Ci najlepiej odpowiada.

• #4 15 Wrz 2010 07:03
    Iceman31
    Poziom 20  

Kieruj się własnymi odczuciami.
    Ja jestem za Samsungiem ale jak widzisz kolega powyżej za Panasem. Znajdzie się tu jeszcze taki jeden co dopisze do tej Twoje listy Sharpa (jego ulubiony model) i Toshibę :-)
    Każdy z tych TV jest w miarę dobry a w szczegółach zaufaj sobie.

• #5 17 Wrz 2010 16:22
    Ekspert_Philips
    Poziom 12  

Dudi982,
    z trzech wymienionych telewizorów proponuję Philips 37PFL5405H. Porównując do Samsunga, Philips ma zdecydowaną przewagę techniczną. Wyposażony jest w liczne funkcje, które zwiększają jakość obrazu. Chodzi m.in. o:

- Full HD z technologią Pixel Plus HD (połączenie ostrości, naturalnego odwzorowania szczegółów, żywych barw oraz płynnego, naturalnego ruchu różnej jakości obrazów)

- system HD Natural Motion (redukcja migotania widocznego na ekranie podczas odtwarzania dynamicznego obrazu)

- ekran LCD 100 Hz zapewnia ostrość ruchów, a technologia Double Frame Rate Insertion (DFRI) dodatkowo zwiększa ją ponad dwukrotnie w porównaniu ze standardowym ekranem LCD, co daje czas reakcji wynoszący 2 milisekundy.

Z kolei jeśli chodzi o porównanie do Philips do Panasonica, tu Philips ma przewagę technologii nagłośnienia. Ma on bowiem wirtualny zestaw głośników 2.1 zapewniający dźwięk o mocy 40 W oraz system Clear Sound, która zwiększa wyrazistość kwestii mówionych i śpiewanych.

Philips 37PFL5405H ma trzy gniazda HDMI, wejście USB za pomocą, którego można przeglądać pliki filmowe, muzyczne oraz zdjęcia.

Jeśli chodzi o podświetlenie LED'owe jest ono zasadne, gdyż sprawia, że telewizor jest energooszczędny. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin p.2. Usunąłem reklamę. Za nachalną reklamę w każdym poście udzielam ostrzeżenia.

• #6 17 Wrz 2010 19:31
    Iceman31
    Poziom 20  

Ekspert_Philips napisał:
    Dudi982,
    z trzech wymienionych telewizorów proponuję Philips 37PFL5405H. Porównując do Samsunga, Philips ma zdecydowaną przewagę techniczną. Wyposażony jest w liczne funkcje, które zwiększają jakość obrazu. Chodzi m.in. o:

Pozwolę się nie zgodzić. Gdybyś miał rację to dziś stałby u mnie ten właśnie Philips.
    Ten model który polecasz to totalna kicha. Philips spierniczył podstawowe nastawy. Na ustawieniach na full obraz ma ciemny, mało kontrastowy i ogólnie mdły. Wszystko jest pięknie na jasnych scenach ale gdy zaczyna się coś ciemniejszego to nic nie widać. Ten Philips przegrał a właściwie PRZEGRAŁ właśnie z Samsungiem który jest jak mówisz mniej zaawansowany technicznie.
    Dobry model Philipsa to 7605 i tyle w temacie Philipsa.

A co do parametrów które podajesz ma je większosc dobrych LCD-ków tyle że pod innymi nazwami (a niekiedy nawet pod tymi samymi).
    Natomiast co do HDMI to np niektóre Samsungi maja4 szt.

• #7 21 Wrz 2010 15:27
    dudi982
    Poziom 8  

Dziekuje wszystkim za radę. Byłem ogladać wszystkie 3 telewizory w jednej z sieci stacjonarnych sprzedających sprzet rtv. Rzeczywiście Iceman masz racje Philips to totalna porazka obraz na tym telewizorze zdecydowanie odbiega od obrazu na dwóch pozostałych. Z moich obserwacji najlepiej prezentował się Samsung - obraz był najładniejszy przy filmie w formacie dvd, na Panasonicu minimalnie gorszy (takie odniosłem wrazenie), jednak ostatnio byłem bedąc w pubie na meczu zainspirował mnie obraz z telewizora - okazało sie że jest to właśnie model S20E Panasonica tylko 46". Obraz naprawde rewelacja. I teraz dalej sie waham pomiędzy Panasem a Samsungiem.

• #8 21 Wrz 2010 15:38
    robin_hood_2010
    Poziom 12  

Sam obraz to za mało bo inaczej będzie to wyglądało u Ciebie w domu zależy od gabarytów pomieszczenia i oświetlenia no i żródła jakim będziesz "zasilał" ten TV wiadomo że materiał HD dopiero wykorzysta cały zasób. Jeden ciekawy aspekt w przypadku Samsunga nie wiem jak z Panasem niech się wypowiedzą inni otóż łatwa i aktualna aktualizacja firmware.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson