Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows nie chce się zainstalować.

15 Wrz 2010 00:09 4944 10
  • Poziom 9  
    Komputer:
    System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
    Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack. 1
    DirectX 4.08.01.0810 (DirectX 8.1)

Płyta główna
    Typ procesora: AMD Athlon XP, 1600 MHz (16 x 100) 1900+
    Nazwa płyty głównej:ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)
    Mikroukład płyty głównej SiS 735
    Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    Typ BIOS'u AMI (08/11/03)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
    Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
    Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran
    Karta wideo NVIDIA GeForce4 MX 440 (64 MB)
    Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 MX 440
    Monitor Philips 107T4 [17" CRT] (HD 026700)

Multimedia
    Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card
    Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Magazyn
    Kontroler IDE Kontroler SiS PCI IDE
    Napęd dyskietek Stacja dyskietek
    Dysk fizyczny ST38410A (8 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66)
    Status dysków SMART OK

Partycje
    C: (NTFS) 3506 MB (891 MB wolne)
    D: (FAT32) 4705 MB (4576 MB wolne)
    Rozmiar całkowity 8211 MB (5467 MB wolne)

Komputer ma swoje lata, dlatego chciałem go trochę skonfigurować włożyłem nową pamięć, nowy procesor(AMD Athlon 2600+, lecz czyta go jako 1900+).
    Chciałem również podłączyć większy dysk(Samsung 80 GB) i zainstalować na nim system. Niestety gdy wkładam płyte cd, instalator się uruchamia, następnie ładuje pliki i na tym się kończy, po prostu instalacja się nie kontynuje, zatrzymuje się na czarnym ekranie i migającym "_" w lewym górnym rogu, raz udało się dojść dalej lecz również zatrzymał na ładowaniu jakiegoś pliku.
    Kolejną próba polegała na tym, że wziąłem dysk, cd-rom oraz system na inny komputer instalacja przebiegła bardzo ładnie, lecz na moim komputerze po podłączneiu dysku występuje "błąd odczytu dysku". Dodam może jeszcze, że gdy podłącze dysk jako slave, dysk ładuje się i co ciekawe na partycji są pliki systemu którego zainstalowałem na innym komputerze.
  • Poziom 24  
    Witam.
    Cytat:
    nowy procesor(AMD Athlon 2600+, lecz czyta go jako 1900+)

Prawidłowo, ta płyta obsługuje do ~2000+.
    Dysk jest podłączony w miejsce tego starego? Jak go wykrywa bios?
  • Admin grupy komputery
    To raczej wina pamięci RAM.
    Jeśli masz możliwość - podłącz do płyty gł. jeden moduł pamięci RAM o jak najmniejszej pojemności.
  • Poziom 9  
    Bios wykrywa dysk prawidłowo, pokazuje dane "Samsung 80 GB".
    Z Pamięcią RAM również próbowałem, wkładałem inną tą "starą" pamięć jak i również zostawiałem jedną kość tej "nowej" pamięci.
    Zastanawiam się czy może być to winna taśm?
  • Admin grupy komputery
    Jeśli już , to taśmy od napędu CD, gdyż sam instalator systemu, powinien uruchomić się bez dysku twardego, po czym ten fakt zakomunikować.
  • Poziom 9  
    Zmiana taśm nie pomogła, zmieniło się tylko to że po "_" pokazuje się dalsza cześć instalatora lecz równie szybko zawiesza się. Proszę o pomoc.
  • Poziom 43  
    Mimo wszystko zacząłbym od uzupełnienia danych do wersji płyty (było ich kilka) i danych dot CPU (FSB).
    Potem bym się zabrał za szukanie - o ile pamiętam, to może być konieczne użycie nieoficjalnego - BIOS-u.

Wrócę do dysku - być może mi umknęło, ale... - co sie dzieje gdy próba instalacji odbywa się gdy jest on jako slave, ew. co sie dzieje, gdy w takiej konfiguracji próbować użyć konsoli odzyskiwania - przebudowa rozruchu)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, pomogło zmiana procesora na starszy "Duron 1000 Mhz", i miło zaskoczyło instalacja ruszyła, wszystko jak narazie działa, pytanie brzmi co zrobić? zostawić ten procesor czy wsadzić AMD Athlona 2600+?
  • Poziom 43  
    Czort swoje, pop swoje - nie będę wróżył nt. tego o czym poprzednio napisałem, tak jak i nie przyjadę, by dobrać BIOS - http://www.lejabeach.com/ECS/ez.html - strona jest przykładowa, bo znalazłoby się ich więcej (ale komu by sie chciało samodzielnie - bez czekania na podanie pod nos - szukać, prawda?).
  • Poziom 9  
    Przepraszam, dziękuję za wielką pomoc. Pozdrawiam i do następnego razu.