Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem po czyszczeniu lasera w nagrywarce LG GSA-H54L

jaros85 15 Wrz 2010 00:21 2019 2
  • #1 15 Wrz 2010 00:21
    jaros85
    Poziom 20  

Witam jestem posiadaczem nagrywarki LG GSA-H54L (kupiona używana)
    Miała pewien problem z rozpoznawaniem płyt DVD postanowiłem więc wyczyścić laser i tu wystąpił problem.
    Po czyszczeniu lasera wacikiem w spirytusie a później wytarty do sucha występuje następujący objaw:

Problem po czyszczeniu lasera w nagrywarce LG GSA-H54L Problem po czyszczeniu lasera w nagrywarce LG GSA-H54L

Żadna z płyt DVD nie może być odczytywana z prędkością większą niż 2x a CD większą niż 20x a transfer jest zawsze ograniczony do 3MB/s

Przed czyszczeniem lasera odczyt był prawidłowy (szybszy) chociaż po czyszczeniu czas rozpoznawania płyt DVD się skrócił.

To nie jest mój pierwszy rozebrany napęd wiem co robiłem i wiem że chyba nic nie uszkodziłem. Wymieniłem taśmę IDE ale to nie pomogło. Przed czyszczeniem odłączyłem płytkę z elektroniką od całego mechanizmu. Żadne ze złącz ani taśm nie jest zagięta ani uszkodzona.

Co mogło spowodować takie działanie napędu czy jednak jest to moja wina :?:

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Wrz 2010 01:22
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy się DMA nie wyłączyło, ewentualnie usuń kanał IDE (Menedżer urządzeń) na którym siedzi nagrywarka i zrestartuj.
    Przed wyjęciem napędu gdy były problemy z odczytem - system celowo mógł obniżyć transfer - możesz sobie podejrzeć w Dzienniku zdarzeń.

0
  • #3 16 Wrz 2010 00:07
    jaros85
    Poziom 20  

Według Nero info tool napęd aktualnie pracuje w trybie ATA66 i taki sam tryb rozpoznaje bios podczas startu komputera.

Problem po czyszczeniu lasera w nagrywarce LG GSA-H54L

Według mnie to jest jakaś wina hardware ale spróbuję odinstalować sterowniki. Aktualizowałem już firmware jeszcze raz ale i to nie pomogło. Będę próbował dalej bo jest to bardzo dziwny objaw.

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Udało się

Napęd znów działa tak jak powinien. No może nie do końca.
    Odinstalowałem najpierw napęd a później sam kontroler IDE i pomogło znowu mam pełne prędkości transmisji dostępne.

Niestety mój laser jest już kiepskiej jakości i nie nagrywa wszystkich płyt DVD.

Gdzie można kupić nowy laser do mojej nagrywarki :?:

0