Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI OKIPAGE 8w Lite - jak i czym regenerować?

13 Sep 2010 15:06 1551 1
  • Level 14  
    Witam - nabyłem drukarkę jak w temacie.

mam z nią 2 problemy:

1. mimo że toner jest, co drukowanie wybija że mało tonera - da się jakoś ten monit zagasić, albo jakoś wyzerować licznik ?

2. drukarka delikatnie mi smuży - nie mogę znaleźć zbiorniczka na odpady, ew która listwa/wałek jest odpowiedzialna za zbieranie resztek z bębna
  • Level 14  
    Mam z tą drukarką jeden duży problem: smugi pionowe i co jakiś czas cieniutki pasek poprzeczny (średnio 2 na A4)
    Domyślam się że winne są bęben OPC i ew wałki (czy co tam innego odpowiedzialnego za czyszczenie)

W związku z brakiem możliwości zakupu samego bębna (no chyba że ktoś ma namiary gdzie można nabyć drogą kupna bęben, ew inne akcesoria jak zbieraki/listwy/wałki czyszczące), a koszt kasety odpowiedniej wynosi ponad 200 PLN, zmuszony jestem zregenerować to co mam i tak dojechać do końca żywota sprzętu.

teraz mam 3 pytania:
    1. Co trzeba wyczyścić ?
    2. Jak trzeba czyścić (powietrze / mycie) ?
    3. Czym trzeba to czyścić (przy opisie jednego z HP czytałem że woda z delikatnym roztworem mydła, ale czy i tu ?) ?

Tu jeszcze pojawia mi się inne pytanie - co się dzieje w niej ze zużytym tonerem ? wpada z powrotem do tanku, czy gdzieś jest pojemnik który trzeba opróżniać ?

Od razu mówię że do końca roku zakup nowej drukarki odpada :(