Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 32`` LED lub LCD lub Plazma. Do oglądania filmów.

Lucky17 15 Wrz 2010 12:15 5801 31
  • #1 15 Wrz 2010 12:15
    Lucky17
    Poziom 12  

Witam,
    Chcę zainwestować do ~1800zł na TV do oglądania filmów.
    Chcę by miał MPEG-4 ponieważ przyda się gdy wejdzie nowa telewizja.

Co sądzicie o http://www.ceneo.pl/1435226??

odległość od ekranu : 2 metry
    jak słońce świeci w pokoju : okno na południe
    Jak duży jest pokój : 4.5x4
    jaki masz obecnie telewizor : 24 cali
    jakie programy najczęściej oglądasz : seriale, filmy,
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem : od 18.00 do kolo 22:00
    preferowana wielkość telewizora : 32 cali
    preferowana marka : brak
    czego nie lubisz w telewizorach : awarii, rozmazania obrazu
    jakie urządzenia będą podłączone : dekoder Vectry + czasami laptop
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń : 90% telewizja, 10% inne
    jakimi złączami : HDMI
    jaki masz sygnał : Vectra, kablówka
    ile programów HD : około 5
    ma stać czy wisieć : stać
    jaka klasa cenowa : do ~1700

• #3 15 Wrz 2010 14:24
    lolus1994
    Poziom 10  

Za te pieniądze bez zastanowienia

• #4 15 Wrz 2010 14:51
    Lucky17
    Poziom 12  

Macie jakieś inne propozycje?

• #5 15 Wrz 2010 17:52
    B. Greda
    Poziom 14  

Z opisu na ceneo wynika że ten TV posiada wyłącznie tuner analogowy a więc nie będzie można oglądać na nim cyfrowych kanałów telewizji naziemnej w MPEG-4 . Jest to model sprzed kilku lat i warto zastanowić się nad czymś nowszym .

• #6 15 Wrz 2010 18:32
    Lucky17
    Poziom 12  

Rozumiem. Wlaśnie chcialbym MPEG-4 bo to przyszłość i nie warto inwestować w starą technologie.
    Jestem otwarty na propozycje i obojetna mi LED LCD czy Plazma.

• #7 15 Wrz 2010 18:41
    polkos
    Poziom 17  

Kolejny wymysł marketingu , TV MPEG4 nie musi posiadać , nie każdy z tego będzie korzystał . To że dekoder nie ma tunera MPEG4 nie oznacza odrazu , że jest gorszy

• #8 15 Wrz 2010 20:31
    Iceman31
    Poziom 20  

polkos napisał:
    Kolejny wymysł marketingu , TV MPEG4 nie musi posiadać , nie każdy z tego będzie korzystał . To że dekoder nie ma tunera MPEG4 nie oznacza odrazu , że jest gorszy

Dokładnie... np użytkownikom dekoderów telewizji kablowych, MPEG-4 w telewizorze jest potrzebny jak koniowi skrzydła.

• #9 15 Wrz 2010 21:36
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma nic za darmo. Ten telewizor ma taką cenę m.in. dlatego, że nie odbierze cyfrowej telewizji naziemnej. A czy Ty będziesz chciał ją odbierać? Sam musisz zdecydować, czy należy zwiększyć budżet o kilkaset złotych.

• #10 16 Wrz 2010 06:11
    Lucky17
    Poziom 12  

Mimo ,że Vectra ma dostęp do TV cyfrowej przez dekoder nigdy nie wiadomo czy po pewn6m czasie nie bedzie atrkcyjniejszych ofert w konkurencji.

Dlatego tak chce miec MPEG-4.
    Polecicie coś w cenie do ~1700zl?

• #11 16 Wrz 2010 09:41
    kamera
    Poziom 14  

polkos napisał:

Strasznie kolega się myli , na dzień dzisiejszy większość terytorium kraju nie jest w zasięgu DVB-T to nie oznacza że taki stan zostanie na zawsze . Poczytaj o kolejnych emisjach , zmienia się to dynamicznie http://www.rp.pl/artykul/9211,532786-TVP-przygotowuje-sie-do-cyfrowego-nadawania.html .Co do jakości odbieranego sygnału to niejednokrotnie jest on lepszy niż kanałów pseudo "HD" naszych "jedynie słusznych" platform cyfrowych nie wspominając o kablówce analogowej lub cyfrowej . Mam tą przyjemność że korzystam z sygnału DVB-T oraz posiadam TNK , odbieram kanały HD z Astry np. ZDF , ARD , Arte oraz z innych satelit np.ITV , Duna , u szwagra podglądam Polsat (żenadę :D:D:D) i widzę jaka jest faktyczna zapaść z jakością programów SD lub naszych "prawie HD" . Pozdrawiam .

• #12 16 Wrz 2010 14:42
    Lucky17
    Poziom 12  

Napisalem ,że chcę by TV miał MPEG-4 więc jestem otwarty na wasze sugestie.

• #14 16 Wrz 2010 20:14
    polkos
    Poziom 17  

Nie wiem w czym się pomyliłem ? Napisałem , że nie jest to wymóg konieczny , iż marketing zrobił pranie mózgu klientom (jak zwykle) i pierwsze pytanie w sklepie jak przychodzi klient , to czy tv jest "cyfrowy" czy ma dekoder MPEG4- na pytanie czy korzysta z TV naziemnej z reguły odpowiada , że nie ma cyfrową tv Polsat , Cyfra , itd. , na pytanie czy zamierza korzystać z TV naziemnej , odpowiada ,że nie . Do czego zmierzam w tak długim wywodzie , otóż do tego , że w tej cenie , jeżeli ktoś nie potrzebuje w/w dekodera może kupić np. lepszy parametrami TV bez MPEG4.

Oczywiście na dzień dzisiejszy większość TV posiada tenże dekoder. Podejrzewam , że gdy przyjdzie cieszyć się nam TV naziemną cyfrową , konkurencja i dostępność "MPEG4" sprawi , iż taki sprzęt będzie kosztował kilkadziesiąt złoty i nie będzie problemu , by TV dopasować do rewolucji cyfrowej.

Pozdrawiam

• #15 16 Wrz 2010 22:23
    kamera
    Poziom 14  

polkos napisał:
    Nie wiem w czym się pomyliłem ? Napisałem , że nie jest to wymóg konieczny , iż marketing zrobił pranie mózgu klientom (jak zwykle) i pierwsze pytanie w sklepie jak przychodzi klient , to czy tv jest "cyfrowy" czy ma dekoder MPEG4- na pytanie czy korzysta z TV naziemnej z reguły odpowiada , że nie ma cyfrową tv Polsat , Cyfra , itd. , na pytanie czy zamierza korzystać z TV naziemnej , odpowiada ,że nie . Do czego zmierzam w tak długim wywodzie , otóż do tego , że w tej cenie , jeżeli ktoś nie potrzebuje w/w dekodera może kupić np. lepszy parametrami TV bez MPEG4.

Oczywiście na dzień dzisiejszy większość TV posiada tenże dekoder. Podejrzewam , że gdy przyjdzie cieszyć się nam TV naziemną cyfrową , konkurencja i dostępność "MPEG4" sprawi , iż taki sprzęt będzie kosztował kilkadziesiąt złoty i nie będzie problemu , by TV dopasować do rewolucji cyfrowej.

Pozdrawiam

W sieci kablowe już wpuszczane są sygnały z multipleksu (strumień w kompresji MPEG4 ) np. w Gorzowie . A marketing to robi wodę z mózgu ale... z "nową technologią" LED TV tzn. led dla ludu:D:D:D oraz z 3D z okularkami " trzeci wymiar dla masochistów " :D:D:D
    Pozdrawiam.

• #16 16 Wrz 2010 23:08
    polkos
    Poziom 17  

OK ta kablówka ale rozmawiamy w wymiarze ogólnopolskim i może być potrzebny DVB-C a nie DVB- T i klops niby jest MPEG4 . Nie o to chodzi . Chodzi o to by dopasować ilość wyposażenia do swoich potrzeb i nie przepłacać.

Co do LED , to fakt jeżeli ktoś kupuje LED by zaoszczędzić na prądzie to nakłady poniesione przy zakupie mogą zwrócić się po kilkunastu latach .

Inną sprawą jest rodzaj podświetlenia LED-owego .

W krawędziowym , mi przeszkadzają "cienie" na obrazie - czyli miejsca prześwietlone , bądź niedoświetlone - przeciętny Kowalski pewnie tego i tak niezauważy , więc cóż.

LED-y z "pełnym" podświetleniem fakt mają głębszą czerń, ładniejsze kolory i dosyć znośnie radzą z analogiem - czy cena jednak warta jest tych parametrów , to już zależy od zasobności portfela.

• #17 17 Wrz 2010 08:08
    Iceman31
    Poziom 20  

Lucky17 napisał:
    Macie jakieś inne propozycje?

Samsung LE32c550
    ta Toshiba ma dziadowski czas reakcji i ogólnie słabsze parametry od np tego Samsunga.

• #19 17 Wrz 2010 10:55
    Iceman31
    Poziom 20  

zakładam, (bo już się z czymś takim spotkałem) że zdarzają sie błędy w opisach sprzętu ale jeśli wierzyć temu z ceneo to ten TV ma TYLKO JEDNO HDMI.... nie wiem czy zwróciłeś na to uwagę.
    Być może jest inaczej ale lepiej się upewnić a gdzieś tam powyżej piszesz, że będziesz korzystał z HDMI. Podłączysz "Vectrę" a jak będziesz chciał podłączyć jakiś odtwarzacz DVD czy Blu-Ray albo nawet konsolę PS3 czy X-boxa??

• #20 17 Wrz 2010 12:08
    Lucky17
    Poziom 12  

TV ma być dla babci, ale nie ukrywam ,że od czasu do czasu moge tam jakiś film przez laptopa lub DVD zobaczyc.
    Wszelkie konsole odpadają z góry.
    Chciałem zamówić w agito.pl ponieważ mój kumpel bardzo ich chwali. Według opisu na ich stronie TV ma 2 hdmi i mysle ze to spokojnie wystarczy dla starszej Pani.

Czy po za małą ilością złącz hdmi inne parametry są dobre?

• #21 17 Wrz 2010 12:22
    Iceman31
    Poziom 20  

Bez zbędnego rozpisywania się ... Są dobre.

• #22 17 Wrz 2010 15:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #23 22 Wrz 2010 11:59
    Ekspert_Philips
    Poziom 12  

Lucky17,
    polecam Philips 32PFL3605. Jest to 32” telewizor, który jest wyższy technicznie od Toshiba 32XV500PG. Jakie ma przewagi?
    1. Czas reakcji 5 ms.
    2. Złącze USB, za pomocą, którego można odtwarzać zdjęcia i muzykę.
    3. Technologie, wpływające na jakość obrazu: Digital Crystal Clear – jest cyfrowa regulują parametrów obrazu, by uzyskać optymalny poziom kontrastu, koloru i ostrości. Dodatkowe system Active Control i Digital Noise Reduction.
    4. Dwa systemy nagłośniania: Incredible Surround i Smart Sound. Potężne wzmacniacze o mocy 20 W RMS (2 x 10 W RMS) zapewniające przestrzenne efekty dźwiękowe, z głębią i rozpiętością dźwięku.
    Co o tym myślicie?

• #24 22 Wrz 2010 13:52
    Iceman31
    Poziom 20  

Ekspert_Philips napisał:

Co o tym myślicie?

Myślę, że pleciesz jak typowy sprzedawca i "polecacz" jednej marki.
    To o czym się tak kwieciście rozpisujesz ma większość telewizorków innych marek. Same marketingowe hasełka i nic ponadto.
    Poza tym model 3605 jak i 5605 to szajs i kicha w wykonaniu Philipsa a dlaczego to się dowiesz z moich innych odpowiedzi do Ciebie w których polecasz te same modele więc ponownie nie będę się rozpisywał. Jak zaczniesz swoje "polecanki" modelem 7605 to wtedy potwierdzę, ze to już dobry model.... tyle że dużo droższy.
    Jak masz zamiar uprawiać reklamę to załóż sobie stronkę bo prawdziwych rad w tych Twoich wpisach nie ma ani krzty.

• #25 22 Wrz 2010 14:03
    kamera
    Poziom 14  

Ekspert_Philips napisał:
    Lucky17,
    polecam Philips 32PFL3605. Jest to 32” telewizor, który jest wyższy technicznie od Toshiba 32XV500PG. Jakie ma przewagi?
    1. Czas reakcji 5 ms.
    2. Złącze USB, za pomocą, którego można odtwarzać zdjęcia i muzykę.
    3. Technologie, wpływające na jakość obrazu: Digital Crystal Clear – jest cyfrowa regulują parametrów obrazu, by uzyskać optymalny poziom kontrastu, koloru i ostrości. Dodatkowe system Active Control i Digital Noise Reduction.
    4. Dwa systemy nagłośniania: Incredible Surround i Smart Sound. Potężne wzmacniacze o mocy 20 W RMS (2 x 10 W RMS) zapewniające przestrzenne efekty dźwiękowe, z głębią i rozpiętością dźwięku.
    Co o tym myślicie?

A co można myśleć o bezmózgowym cytowaniu reklam :D:D:D . Ten Tv jest wyposażony tylko , czy może aż w ..... tunerem analogowy czyli taki model "nostalgiczny" , z twojego opisu brakuje mu tylko funkcji parzenia kawy i niezła by była z niego "zaparzaczka" :D:D:D ,ale napewno nie jest to dobry model Philipsa ,takie marketowe badziewie .

• #26 25 Wrz 2010 12:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #29 02 Paź 2010 15:18
    Lucky17
    Poziom 12  

LOCOLOCO napisał:
    jaka cena taka jakość

Oj nie zawsze.
    Najlepiej konckretnie o każdym z modeli.

• #30 05 Paź 2010 01:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

wszędzie jest tak samo . W samochodach, w jedzeniu, w ubraniach , perfumach, kinach domowych i telewizorach . Tanie jest tanie i tyle .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME