Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PB55 digidal 1000 stary temat inne zachowanie

15 Wrz 2010 12:41 5454 4
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z zagadnieniem starym jak pralka Amica, mianowicie kod e21 i obroty szalejące na maksa. Po przestudiowaniu historii tematów elektrody i wytestowaniu wszystkich możliwości opadłem z sił.
    Mianowicie wymieniłem silnik (co prawda nie nowy ale z innej działającej pralki) wymieniłem triaka w obwodzie sterowania silnika. Przemierzyłem układ wejściowy tacho i wszystkie elementy wydaja się być dobrych wartośći.
    Jak obracam ręką bęben to tacho daje jakieś 0 - 12 V jak włącze pralkę to napicie już na wejściu do procka zmienia się od 3 - 5 V DC. Nie wiem co jeszcze zrobić mogę a pralka dalej szaleje a kupka prania rośnie ;-)
    Jak dokładniej zbadać układ wejściowy tacho, jest tam tranzystorek SMD czy może być uszkodzony??
    Proszę o pomoc i z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 20  
    niemy napisał:
    jest tam tranzystorek SMD czy może być uszkodzony??

może być sprawdź go
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem na sucho i wydaje się być OK. Nie ma przebicia, ani przepalenia.
    Czy zakres tych napięć wejściowych jest prawidłowy?
  • Poziom 22  
    Przyjrzyj się dokładnie na płycie programatora rezystorom smd - dokładnie pod lupą!!!
    Jest jeden (2,1 kOM) tylko nie pamiętam gdzie dokładnie, odpowiedzialny za takie zachowanie - powinien być pęknięty :)
    To na początek.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Zwarcie w złączu zasilającym silnik od strony wiązki.
    Pozdrawiam.