Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka SBS RSA1DTMHbardzo głośnie stukanie

mnb84 15 Wrz 2010 13:43 2988 2
  • #1 15 Wrz 2010 13:43
    mnb84
    Poziom 1  

Witam Serdecznie,
    Posiadam lodówkę Samsunga RSA1DTMH ponad rok i od dłuższego czasu słychać w niej bardzo głośnie huki i pukania. Na początku myślałem że to wina opakowań w jakich było zamrożone pożywienie ale to jednak nie to. Najczęściej te odgłosy słychać kiedy lodówka po cyklu chłodzenia przechodzi w stan spoczynku czyli przestaje działać agregat i wentylator z tyłu. Dźwięki są bardzo, bardzo głośne i doprowadzają mnie czasami do szału. Szukałem już wszędzie jakiś opinii na ten temat, dzwoniłem na infolinie samsunga, a do serwisu w Łodzi nie mogę się dodzwonić.
    Drugie zjawisko to odgłos podobny to kapania wody na rozgrzaną grzałkę, czyli takie syczenie które czasami dobiega z zamrażarki z jej dolnej części. Czy to normalny objaw?
    Czy ilość miejsca jaka jest po bokach lodówki ma znaczenie na jej pracę? Z tyłu jest ponad 20 cm luzu i ciepłe powietrze może sobie spokojnie unosić się pod sam sufit, ale po bokach lodówki pozostało około 1,5 cm po każdej ze stron. Od góry lodówki jest też spłycona (spłycona po to aby nie było przeszkód w wentylacji) szafka która mocno do niej dolega.

Bardzo dziękuje za możliwość wypowiedzi i proszę o uwagi oraz sugestie.

Pozdrawiam
    Maciej

0 2
  • #2 15 Wrz 2010 19:26
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Tak hałasuje plastik wewnątrz chłodziarki. Serwis mówi że tak ma być. Tak też mówi producent.

2
  • #3 15 Wrz 2010 19:52
    skryn
    Admin grupy AGD

rychomuch napisał:
    Witam.
    Tak hałasuje plastik wewnątrz chłodziarki. Serwis mówi że tak ma być. Tak też mówi producent.

Dokładnie!
    mnb84 napisał:
    Drugie zjawisko to odgłos podobny to kapania wody na rozgrzaną grzałkę, czyli takie syczenie które czasami dobiega z zamrażarki z jej dolnej części. Czy to normalny objaw?

Jak najbardziej normalny. Następuje odszranianie parownika zamrażarki.

Sprzęt sprawny, temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów