Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód w cenie do 6500zł. Jaki wybrać?

Złoty90 15 Wrz 2010 14:10 10920 64
  • #1 15 Wrz 2010 14:10
    Złoty90
    Poziom 8  

Witam.
    Poszukuję propozycji samochodu do 6500zł, będzie to moje pierwsze auto, więc nie wymagam za dużo.
    Samochody, które mi się podobają i które mógłbym mieć:
    *Honda Civic V (1991-1995) (sport coupe lub hatchback).
    *Mazda 323F II (1994-1998) oraz Mazda 323.
    *Seat Ibiza (1993-1999)
    *Rover 200 i 25 (1995-1998)
    *Mitsubishi Colt(1992-1995)
    Proszę o pomoc w wybraniu, który samochód z podanych powyżej, spełni moje oczekiwania, które z podanych aut jest godne polecenia, w miarę mało awaryjne i dobrze współpracuje z instalacją gazową?
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0 29
  • #2 15 Wrz 2010 21:29
    kamil907
    Poziom 28  

Ogólnie w tej cenie to kupił bym Peugeota 406 ale jeśli brać pod uwagę tylko te wymienione to zainteresował bym się jedynie Hondą. Z tym, że wg mnie civic V nie jest wart tych pieniądzy, 5k to max.

0
  • #3 16 Wrz 2010 09:34
    siewcu
    Poziom 33  

Mazda/Ibiza. Honda ? Wydasz drugie tyle na blacharza. Szerokiej drogi.

0
  • #4 22 Wrz 2010 22:28
    Złoty90
    Poziom 8  

a co powiecie o daewoo lanos ,? jaki to samochód ?? słyszałem że nie są do niego drogie części i silniki w miarę mocne .dzięki za odpowiedzi .

0
  • #6 22 Wrz 2010 22:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Wrz 2010 08:07
    putin2208
    Poziom 18  

Dobre auto ale dużo pali. Awaryjność w normie, a jak coś się sypie to naprawa nie jest droga

0
  • #8 23 Wrz 2010 11:41
    Złoty90
    Poziom 8  

hmm ,a jaki silnik wybrać by spalanie nie było tak uciążliwe ? , Mam okazje kupić lanosa od pierwszego właściciela na gazie, bezwypadkowy ,i jest to już sprawdzone, i tam bodajże siedzi silnik 1500 cm3, 86 km,czyli 8 zaworowy, czy to dobry silnik ?i czy dobrze współpracuje z gazem ?.

Dodano po 1 [minuty]:

Jakiego spalania gazu można się spodziewać po takim silniku , z góry dziękuje za odpowiedź .:)

0
  • #9 23 Wrz 2010 13:43
    RobertLodz09
    Poziom 29  

"Najlepszy" silnik ,ponieważ w 16V często "lecą" głowice. Co do spalania to zależy jaką masz instalacje i jak jest wyregulowana. Pozdrawiam!

0
  • #10 23 Wrz 2010 16:03
    putin2208
    Poziom 18  

Mam ten sam silnik w swoim lanosie. Jest dobry do gazu. Spalanie gazu u kumpla (identyczny lanos jak mój) instalka II gen. ok 10-11l. Spalanie na benzynie ok. 9litrów w mieście. W trasie 7. Oczywiście zależy od buta kierowcy:)

0
  • #11 24 Wrz 2010 12:50
    morganus
    Poziom 2  

zgadza się, kupilem swojego lanosa za niecale 7tys, ale chyba mi sie dobry trafil bo mial najechane tylko 69 tys od pierwszego wlasciciela(czarne tablice rej.), zrobilem rozrząd, i w ciagu roku przejechalem 6 tys km dlatego nie wstawialem gazu do swojego 1,5 8v silnika, nawet o dziwo nie bierze w ogole oleju :> jedyna rzecz to mi padla cewka zaplonowa, samochod odpalil na 3 cylindrach i na tych 3 cylindrach doturlalem sie do warsztatu :> i mi wymienili za w sumie 300 zł :] takze polecam, swojego chce sprzedac bo nazbieralem troche wiecej pieniedzy na lepsze auto, no ale do tego lanosa naprawde nie mozna sie przyczepic. Jakby ktos chcial kupic to zapraszam do kontaktu :] pozdro :]

Dodam tylko, ze odpalal bez problemu w największe mrozy na podlasiu i pare razy pewnie ze -30 stopni bylo, pewnie dlatego ze jest zalany pelny syntetyk nie bylo problemow.

0
  • #12 24 Wrz 2010 13:22
    lucasskywalker
    Poziom 9  

Co do Lanosa, to są dość paliwożerne. Jakiekolwiek auto kupisz zalecałbym pojeździć trochę na benzynie i dopiero potem "zagazować", powiedzmy sobie szczerze, że ludzie sprzedają auta z gazem, gdy zaczynają się dziać różne cuda. Jeśli chcesz Mazdę 323 z lat 94-98 to pisz PW bo właśnie taką użytkuję z sekwencyjnym gazem BRC i mogę z czystym sumieniem polecić takie auto. Jeśli chcesz Rovera 400 za 6 tyś. ze skórzaną tapicerką, klimatyzacją i na łódzkich tablicach to mogę polecić auto znajomego, ma również Colta w budzie CJ0 (1995-2003) dość bogato wyposażone, ale nie wiem ile chce za niego. W każdym razie dba o samochody.

0
  • #13 25 Wrz 2010 22:06
    Dexioo
    Poziom 12  

Lanosy kojarzą mi się jako takie samochody dla emerytów :P.
    Za 6,5 tys nie kupił bym żadnego z samochodów, które wymieniłeś.
    Za tą kase w tej chwili można dostać już Peugota 206, IbizeFL (99-01)
    czy Forda Focusa, co prawda może na belgijskich czy francuskich piapierach, ale to nie znaczy, że musi być ono w opłakanym stanie.
    Sam miałem niedawno Peugota 206 98r. orginalny przebieg 160tys. - 5300zł.
    Pozdrawiam ;).

0
  • #14 26 Wrz 2010 01:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 26 Wrz 2010 11:31
    putin2208
    Poziom 18  

Byście się zdziwili jak lanos się zbiera;) I wcale to nie jest auto dla emerytów.

0
  • #16 26 Wrz 2010 21:52
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Wiadomo że jak ktos ma na sprzedaż Peugeota to bedzie mówił że "inny" samochód jest do d..y , lub "dla emeryta" ,a jego jest najlepszy i jeszcze jaki "tani" do tego! Pozdrawiam!

0
  • #17 26 Wrz 2010 23:08
    techno4ever
    Poziom 12  

ponad rok temu miałem podobny problem jak ty,brałem pod uwagę takie auta:
    Honda Civic, 1996r 4 furtki każdemu coś dolegało,przeważnie rdza..
    Daewoo Lanos,te co oglądałem na giełdzie w Słomczynie były lakierowane.
    Peugeot 406 sedan,z firmy ale w opłakanym stanie zawieszenie i przebieg 450 tyś
    Opel Astra 1 generacja,fajna bryka ale..rdza,rdza,rdza ciężko trafić dobry egzemplaz
    Fiat Brava 1.6 +LPG gdzieś na mazurach,ale niestety była walnięta,aukcja z allegro
    wróciłem do domu i jakoś tak wyszło że następnego dnia...
    trafił mi się piękny Fiat Marea 1.6 16v 103 koniny,Sedan z Niemiec,co prawda przebieg już był 186 tyś ale auto w bardzo dobrym stanie technicznym,blacha podwójnie cynkowana,zero rdzy!!klimatronic ,elektryka i jakieś inne tam pierdoły,po zakupie wymieniłem tylko termostat bo był walnięty,oczywiście kompletny rozrząd,wszystkie paski i filtry,płyny,oleje zostały też wymienione,z uwagi na to że w tych silnikach jak się nie przypilnuje to pasek potrafi zrobić baj baj,dla pocieszenia podam że auto kupiłem w swoim mieście na miejscu i od rodziny,a do tego rozrząd był wymieniany w niemczech przy 184 tyś więc trzeba sprawdzać schowek zanim się pojedzie do warsztatu ;),auto mimo upływu czasu świetnie się prezentuje na tle konkurencji,zdobyło chyba nagrodę car of the year 1996 ,silnik zrywny i to bardzo,ale też lubi wypić w mieście,niestety coś za coś,jak jadę do polski(mieszkam za granicą) to w niemczech na autobanie leciałem tym 200 bez problemu,więc auto godne polecenia,jak trafisz dobry egzęplarz to będziesz zadowolony,najlepiej szukaj z silnikiem JTD bardzo dobry silnik,ewentualnie 1.8 113 konny lub 2.0 155koni ten silnik ma przepiękne brzmienie i daje radochę z jazdy,sam się do tego przymierzam :) jak coś chcesz wiedzieć na temat Fiata Marea to pytaj.aha minusem tego auta jest widoczność do tyłu i ciężko go wyczuć na parkingu tak ma nisko przód,pozdrawiam

0
  • #18 27 Wrz 2010 12:05
    lucasskywalker
    Poziom 9  

Car of the Year miało Bravo/Brava ale Marea to prawie to samo, po prostu większa buda. Mój Tatko jeździł takim fiacikiem i z motorkiem 1.6 i gazem auto było bardzo przyjemne. Potwierdzam, że ma nisko zderzak przedni i można nawet powyginać błotniki uderzając o krawężnik;-) Powiedzmy sobie otwarcie, że w tych pieniądzach nigdy nie będzie kryształu conajmniej 1-2tyś. na początek dojdzie na drobne poprawki.

0
  • #19 27 Wrz 2010 12:30
    KazuyoshiFunaki
    Poziom 10  

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo że uda Ci się kupić Hondę czy Mazdę 323F w dobrym stanie. Kup Mitsubishi Colta lub Mazde 323P. Przy zakupie zwracaj uwagę przede wszystkim na stan blach. Poza tym Colt i Mazda 323P naprawdę w niczym nie odbiegają od Hond i mazd 323F. Pod pewnymi względami są nawet lepsze.Np. oferują Ci większy komfort, lepsze wyciszenie wnętrza, bardzo solidne, zrywne, trwałe i ekonomiczne silniki. i rewelacyjne skrzynie biegów.Prowadza się cudownie i są bardzo ekonomiczne. Nawet silnik 1600 Colta o mocy 113kM jest ekonomiczny nie mówiąc o o silniku 1300. Z tym zmieścisz się nawet w 5l. Mazda jest minimalnie mniej ekonomiczna ale bardziej ekonomiczna od Civica. Lanos to już inna piosenka. Nie ta klasa co poprzednio wymienione. Dużo pali i jednak nie jest to taka sama jakość i tak dopieszczona konstrukcja jak w przypadku Mazdy czy Mitsubishi. Źle się prowadzi, dużo pali i jest mało pojemny. Jak wygląda: to rzecz gustu. Mnie się zupełnie nie podoba. Zalety lanosa: chyba możliwość stosunkowo łatwego upolowania przyzwoitego egzemplarza, przyzwoita niezawodność, zrywny silnik, tyle.

0
  • #20 27 Wrz 2010 13:54
    siewcu
    Poziom 33  

KazuyoshiFunaki napisał:
    Kup Mitsubishi Colta lub Mazde 323P. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo że uda Ci się kupić Honde czy Mazdę 323P w dobrym stanie. Poza tym te auta naprawdę w niczym nie odbiegają od Hond i mazd 323F. Colt I Mazda 323P oferują Ci większy komfort, lepsze wyciszenie wnętrza, bardzo solidne silniki i skrzynie biegów. Prowadza się cudownie i sa bardzo ekonomiczne. Poza tym mają ekonomiczne silniki. Nawet 1600 Colta 113kM jest bardzo ekonomiczny nie mówiąc o o silniku 1300. Z tym zmieścisz się nawet w 5l. Mazda jest minimalnie mniej ekonomiczna ale bardziej ekonomiczna od Civica. Innych konstrukcji nie biorę pod uwagę bo są to jednak auta wyprodukowane już w Europie.

Ja bym poprosił kolegę o napisanie postu jeszcze raz. Ciężko cokolwiek z tego zrozumieć...

0
  • #21 27 Wrz 2010 19:11
    Peter124
    Poziom 9  

Ja np sprzedalem niedawno swoje Audi B4 93r 2,0 w gazie dokladnie za te kwote. Bylo naprawde w godnym polecenia stanie i do gazu wrecz idealny silnik. Malo pali bo jakies 10,5-11l w zaleznosci od jazdy oczywiscie. Auto oczywiscie nie ma prawa miec rdzy i jest naprawde wytrzymale. Moim zdaniem to dobra propozycja a nie lanos(choc auto nie jest zle). Czesci sa tanie i ogolnie auto bezproblemowe ogolnie biorac. A z tych co wymieniles to chyba bralbym 323f ale nie wiem jak z gazem wspolpracuje. Zalezy na czym Ci zalezy kupujac auto.

0
  • #22 27 Wrz 2010 19:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #23 27 Wrz 2010 20:05
    Peter124
    Poziom 9  

No z tym sie zgodze, ja mialem bezwypadek od wielu lat w moim posiadaniu i bardzo dbalem o to auto a nowi wlasciciele sa bardzo zadowoleni. A sprzedalem z bolem serca bo kupilem a4

0
  • #24 30 Wrz 2010 16:17
    matteusz89
    Poziom 13  

Ja jeżdże hondą civic, i 0 poważniejszych problemów. Uszczelka pod głowicą była wymieniana tylko, ale myślę, że to wina instalacji gazowej.

0
  • #25 02 Paź 2010 16:58
    kosa1703
    Poziom 13  

Za te pieniądze kupisz skode felicje. Samochód prosty technicznie, części tanie. Wiele rzeczy można samemu zrobić. I jak to się wydaję co niektórym, auto nie jest dla emerytów itd

0
  • #26 02 Paź 2010 17:13
    Dexioo
    Poziom 12  

RobertLodz09 napisał:
    Wiadomo że jak ktos ma na sprzedaż Peugeota to bedzie mówił że "inny" samochód jest do d..y , lub "dla emeryta" ,a jego jest najlepszy i jeszcze jaki "tani" do tego! Pozdrawiam!

Nie mam, tylko miałem. Niby czytasz, ale nie do końca ;). I to wcale nie było 1.1 tylko 1.4 jak ktoś wyżej pisał, jest to naprawde świetne auto i ja tylko piszę, że na własnym przykładzie wiem, że do 6tys. można juz takie kupić.
    Pozdrawiam ;).

0
  • #27 02 Paź 2010 17:29
    kosa1703
    Poziom 13  

Peugeot jest drogi w eksploatacji, problem jest też z zamiennikami do niego. A nie oszukujmy się przy każdym "używanym" samochodzie jest coś do zrobienia.

0
  • #28 06 Paź 2010 22:11
    ktos?
    Poziom 9  

jak już szukasz dobrego auta daewoo każde sobie odpuść. jak już patrzysz na peugeota to 306 lub 406(ceny czesci czesci normalne a są to auta niepsujące) ew, 605 ale droga w eksploatacji. honda civic super jak trafisz dobry egzempalrz, w mitsubishi sie niephaj bo na części niezarobisz, rover to tosamo co honda lecz honde pozniej sprzedasz a z roverem bedzie problem, seat jes ok tanie czesci itd, najlepiej diesel td lub tdi.
    decyzja nalezy do ciebie.
    ja dałem tylko rade. mam warsztat autohandel itp, bardzo dużo jezdze i mam troche pojęcia o autach. zadnych daewoo fiatów kia itp.
    pozdrawiam

0
  • #29 08 Paź 2010 17:42
    marcinwolosz
    Poziom 10  

A ja polecam Fiacika np Siena do tego gaz silnik 1.2.Jazda za free i jedyne co się psuje to alternator.Części tanie autko wytrzymałe.Polecam

0
  • #30 10 Paź 2010 20:43
    QamileQ
    Poziom 13  

Mazda lubi rdzewiec. Japońce nie znoszą gazu (powyżej 6000obr. gaz nie spala się efektywnie) a japońce dopiero wtedy dostają kopa. Sam mam mazde 323c i wspawałem już 2 metry blachy w podwozie:P ibiza może dobrze znosic gaz. Jak słyszę rover to mi się kiszki skręcają bo to angol bleee. Osobiście bd zmieniał na honde civic 1,6Vti :D i ten samochodzik polecam.

0