Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Pioneer obraz czarno biały

praline87 15 Wrz 2010 14:23 2071 4
  • #1 15 Wrz 2010 14:23
    praline87
    Poziom 2  

Witam,
    czy ktoś wie może jak rozwiązać problem z brakiem kolorów na dvd Pioneer dv 120 podłączonego do Panasonic Viera (TXL32S10E) za pomocą jednego kabla chinch. Wyjście DVD to kolory: żółty, czerwony i biały; wejście tv: niebieskie, zielone czerwone i białe.

Wcześniej wszystko działało bez problemów a teraz nie mogę dojść jak rozwiązać ten problem.

0 4
  • #2 15 Wrz 2010 15:46
    ropi
    Poziom 20  

praline87 napisał:
    Wyjście DVD to kolory: żółty, czerwony i biały; wejście tv: niebieskie, zielone czerwone i białe.

Kolega podłączył wyjście 'composite' z niewłaściwym wejściem. Wejścia/wyjścia 'composite' są oznaczane żółtym kolorem. Proponuję podłączenie przez scart.
    r.

0
  • #3 15 Wrz 2010 18:47
    praline87
    Poziom 2  

Tylko wcześniej wszystko poprawnie chodziło bez tego scarta a teraz przy jednej konfiguracji połączen mam dzwięk, ale za to nie mam koloru; albo mam kolor, lecz brak dzwięku.

Na TV mam tylko audio in/out. Brak jest video.

0
  • #4 16 Wrz 2010 12:16
    Adarkar
    Poziom 15  

Tu nie ma co debatowac tylko posluchac kol. j/w.

0
  • #5 18 Wrz 2010 21:34
    MrMajst3r
    Poziom 22  

Witam.

Kolego, aby to działało poprawnie potrzebujesz 3 kabli cinch-cinch. Musisz je odpowiednio podłączyć: żółty-żółty, biały-biały, czerwony-czerwony.

Aczkolwiek jak już któryś przedmówca stwierdził, radzę zastosować inne połączenie (EURO (SCART), COMPONENT, S-VIDEO), ponieważ COMPOSITE zapewnia tylko marną jakość obrazu.

Pozdrawiam, MrMajst3r.

0