Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z BIOSem lub chipsetem problem do嗆 zawi造

QUEDOO 15 Sep 2010 14:29 849 3
GoodRam konkurs
    QUEDOO
    Level 9  
    Witam.
    Ostatnio coraz bardziej irytuje mnie stan/zjawiska zachodz帷e w moim desktopie.
    Info:
    MSI P35 Neo2-FR
    Intel Core2Duo E8400
    Nvidia GeForce 8800GT
    GoodRAM 3x1GB 900MHz
    Seagate 320GB na SATA (winda+storage)
    WD 80GB na IDE (ubuntu)
    Corsair 520W ATX

1. Od momentu z這瞠nia kompa w ca這嗆 (hen hen i troch czasu temu) pojawia si pewne niepokoj帷e zjawisko a mianowicie po w陰czeniu zasilania kompa a nast瘼nie wci郾i璚iu przycisku uruchamiaj帷ego moja maszyn wentylatory, lampki si w陰czaj na jakie 3 sec. po czym si wy陰czaj na oko這 2 sec, po tym czasie komputer normalnie staruje, dyski pracuj, ale s造sz 3 pikni璚ia w tym ostatnie inne (z tego co pami皻am to oznacza 瞠 co jest 幢e pod陰czone, u mnie wszystko jest w 100% dobrze pod陰czone, by這 sprawdzane 100 razy), bios si 豉duje i wszystko 豉dnie myka.
    Kiedy mi wyt逝maczono ja jakim forum i takie zjawisko jest w zupe軟o軼i normalne i zale積e od chipsetu jaki posiadam (P35). Czy jest tak aby na pewno ???

2. Dwa miesi帷e temu przeczyszcza貫m ca貫go kompa (kurz i inne syfy). Jakie 2 tygodnie temu zaraz po tym jak myszka pad豉 (naprawd dobra) po wci郾i璚iu przycisku startu kompa ten zachowywa si jak w punkcie 1. z tym 瞠 w陰cza si i wy陰cza kilka razy, potem charakterystyczne pikni璚ia a po za豉dowaniu ekranu na dole na czerwono napis ze dosta krzaka i czy za豉dowa fabryczne ustawienia w BIOSie, po potwierdzeniu komp dzia豉 normalnie. Martwi mnie to 瞠 ten problem raz wyst瘼uje a raz nie, przez ostatnie 4 dni nie zdarza這 mi si co takiego. Moja wersja BIOSu to 1.1.0F61, zaktualizowa豚ym go ale nie mam stacji dyskietek ani bootowalnego pendraka. Nie wiem czy to wina BIOSu czy te mo瞠 chipset si sypn掖.

3. Czy z ka盥ego pendraka nawet takiego wsiopnego kingstona 1GB da si zrobi bootowalnego ????

4. Ostatnio chodzi mi po g這wie zakup dysku SSD SATA 64GB co w tym stylu.
    Chcia豚ym na czy takim postawi winde+temp storage a 320tke zostawi na sam storage.
    Czy taka skromna p造tka jak moja obs逝篡 taki dysk na pr璠ko軼iach podanych przez producenta (czyli czy b璠zie pracowa na ponad 90% mo磧iwo軼i) ??

Dzi瘯uj za zapoznanie z tymi wypocinami, prosz r闚nie o konstruktywne wypowiedzi.
  • GoodRam konkurs
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Masz komputer bez zasilacza?
  • GoodRam konkurs
    QUEDOO
    Level 9  
    a czy to takie istotne ??
    fascynat
    Level 24  
    疾by zaktualizowa BIOS, z tego co si orientuj, to nie trzeba mie bootowalnego pena, sprawd ustawienia w BIOS odno郾ie urz康ze z kt鏎ych mo瞠sz czyta przy starcie dane i dokonaj tam odpowiednich ustawie.