Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm + centralny jak podłączyć Matiz

15 Wrz 2010 15:21 12381 40
  • Poziom 9  
    Witam,
    jest możliwość podłączenia centralnego zamka (raptor) pod autoalarm który był od nowości? jak i gdzie kabelki podłączyć zeby alarm uruchamial sie gdy drzwi beda zamykane centralnym no i zeby z jednego pilota korzystac tego od centralnego.
    Z gory dzieki za szyka odpowiedz :)
  • Spec od samochodów
    możliwość jest zawsze musisz wziąć schemat alarmu i zobaczyć czy ma odpowiednią konfigurację , co do siłowników centralnego to polecam wyspecjalizowane pod matiza (wpisz w google i wyświetli )

Dodano po 10 [minuty]:

poczytaj jeszcze tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic732889.html#3766889 a tu masz pod matiza (dosyc drogi ale jak ktoś chce łatwo i szybko )http://www.certus.pl/prod.php?g=13 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831738.html
  • Poziom 9  
    kupilem zwykle i sa dobre bo juz na przod zamontowalem jeszcze tylko dzisiaj tyl i podlaczenie
  • Poziom 41  
    Ja też montowałem zwykłe i praktycznie kazdy alarm da radę podłaczyć aby sterował tym zamkiem
  • Poziom 9  
    ale czy mozna zrobic zeby byl sterowany za pomoca pilota od centralnego?
  • Poziom 41  
    Da radę,wystarczy podłączyć sterowanie.
  • Poziom 9  
    jakie kabelki trzeba do tego podłączyć zeby z pilota od centralnego działał, mój alarm wygląda tak:

bo tu są trzy

z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 9  
    @up
    teraz to jest alarm mogł byś powiedzieć jak to podłączyć zeby uruchamiał się alarm razem z centralnym i z pilota od centralnego zeby korzystać:
  • Poziom 9  
    dzięki wielkie

Dodano po 20 [minuty]:

Jaki to jest ten niskoprądowy przewód o którym tu pisze? to musze podpiąć pod kabel który idzie do sterownika od centralki?

"W tym układzie przewód czerwony daje impuls masy ( - ) podczas uzbrajania. Połącz czerwony przewód z przewodem, który daje niskoprądowy sygnał masy z fabrycznego przełącznika centralnego zamka dofabrycznego przekaźnika sterowania centralnym zamkiem podczas zamykania centralnego zamka."
  • Poziom 9  
    a moze mi ktos powiedziec dlaczego pilot działa odwrotnie? tzn przycisk zamknięta kłodka powinien zamykać a mi otwiera a przycisk otwarta kłodka zamyka. czemu sie tak dzieje?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Zamienić miejscami dwa przewody <zamknij i otwórz>.
  • Poziom 9  
    @up
    po twoich radach nadal pilot działa odwrotnie.

I mam takie pytanie co zrobić tymi kablami które pokazałem na załączonym obrazku niżej, pisze ze są do podłączenia np. zdalnego sterowania i reagują na impuls masy (-12V). Muszą być podłączone, jeśli tak to gdzie? Wpływają one na działanie pilota?

• Poziom 20  
    Witam.
    Zamienić miejscami przewody od centralki alarmu czerwony i zielony (opisane na schemacie centralki alarmu w lewym górnym rogu).To co pokazałeś to sterownik centralnego zamka.
  • Poziom 9  
    Lech54 napisał:
    Witam.
    Zamienić miejscami przewody od centralki alarmu czerwony i zielony (opisane na schemacie centralki alarmu w lewym górnym rogu).To co pokazałeś to sterownik centralnego zamka.

co mi te przewody dadza? i dlaczego mam zmieniac w centralce alarmu jak mam problem z centralnym zamkiem
  • Poziom 20  
    Witam.
    Zamiana tych przewodów spowoduje ,że pilot będzie działał tak jak chcesz <kłódka zamknięta -zamyka i odwrotnie,kłódka otwarta - otwiera.
  • Poziom 9  
    ale czerwony to przeciez jest od zasilania
  • Poziom 20  
    Przewody wychodzą z centrali alarmu a zamiany dokonać na podłączeniach tych przewodów do instalacji.
  • Poziom 9  
    ale ja nic przy alarmie nie robilem to jak mi ma pomoc. ja juz nic nie rozumiem ;/
  • Poziom 20  
    NIE ten przewód -ten jest od zasilania ( +).Carrier załączył schemat alarmu popatrz na niego odchodzą od niego wtyczki ,w lewym górnym rogu
    (na schemacie) jest mała wtyczka -dwa przewody (czerwony , zielony)to te przewody.
  • Poziom 9  
    ale po co grzebac przy alarmie jak on nie jest podlaczony do centralnego?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Można jeszcze inaczej .
    Zakładałeś tylko centralny zamek czyli sterownik +siłowniki.W sterowniku centralnego zamka (schemat zamieściłeś )jest wtyczka a w tej wtyczce dwa przewody zielony i niebieski -zamień je miejscami i też będzie dobrze.
  • Poziom 9  
    @Lech54
    nie mogłeś tak odrazu :P teraz działa poprawnie. Leci +

Jeszcze tylko muszę się pomęczyć z podłączeniem alarmu pod centralny żeby pilot od centralki włączał alarm po zamknięciu drzwi i wyłączał po otwarciu :/
  • Poziom 20  
    Miło ale czasami pewne rzeczy idzie zrobić na kilka sposobów (ten pod górkę do drugiego może być łatwiejszy).Mam nadzieję ,że wiesz co zrobiłeś :D:D:.
  • Poziom 9  
    tak wiem :D

Dodano po 11 [minuty]:

a możesz mi powiedzieć jakie kabelki należy połączyć żeby alarm i centralny uruchamiał się z pilota od centralki? i czy tak można bo mi piszą ludzie że takiej opcji nie ma aby pilot od centralki sterował alarmem
  • Poziom 20  
    Witam.
    Teraz to dołożyłeś z tym centralnym.Jak rozumiem to chcesz pilotem od sterownika centralnego zamka sterować (załączać,wyłączać) centralkę alarmu???Normalnie to pilotem od centralki alarmu się go załączało i wyłączało a alarm sterował sterownikiem centralnego zamka (centrala alarmu i sterownik zamka centralnego połączone dwoma kabelkami ).Masz pilota do sterownika centralnego zamka a co z pilotem od alarmu?

• Poziom 27  
    Najgorzej, jeżeli pytający nie potrafi zadać pytania po polsku.
    Wydaje mi się, że kupił sterownik cz z pilotami scyzorykami i tym chce załączać alarm.Tylko dlaczego mamy się DOMYŚLAĆ co autor miał na myśli
  • Poziom 9  
    mam normalny pilot od centralki nie scyzoryk, no i chce zrobic tak aby mozna nim było kierować alarm jak i centralnym.
    Przy alarmie niestety tez mam pilot i mi tylko przeszkadza wiec chcialbym sie go pozbyc.