Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wysoka temperatura, piec gaz. 2funkcyjny vaillant vui 280-7

Grzyweczka89 15 Sep 2010 17:28 4147 12
 • #1
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Pół roku temu spadło mi ciśnienie na manometrze w piecu. Dopiero ostatnio doszedłem do tego jak dolać wodę do instalacji grzewczej, następnie włączyłem piec (ciśnienie ok 1,8 bar). Natychmiast włączyła się pompa wewnętrzna ale bardzo hałasowala, następnie temperatura skoczyła do 82 stopni i wahała się między 59 a 82 st. Jak osiągnął temperaturę roboczą to utrzymywał między 43 a 79 st. Dzisiaj temperatura wskoczyła na 108 st przy czym wyłączyłem piec. Czas spadku ciśnienia w instalacji od momentu dolania do spadku do zera to ok 1,5 godziny. Jakieś propozycje na rozwiązanie tego problemu ? Ktoś wie o co chodzi ? Pozdrawiam

  Dodam jeszcze że temperatura c.w.u ustawiona jest na 43 st a c.o jest wyłączone. Normalnie piec oscylował pomiędzy 35 a 48 st
 • Helpful post
  #2
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Grzyweczka89 wrote:
  Jakieś propozycje na rozwiązanie tego problemu ? Ktoś wie o co chodzi ?


  Szukaj wycieku na instalacji
 • #3
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Całkowita racja kolego, coś syczalo, otworzyłem pokrywę od jakichś rur łączonych w typie "na kaloryfer" (chyba od ogrzewania podłogowego) i tam faktycznie jest wyciek na górnej rurze od której do góry wychodzi krótka na dosłownie 7 cm rurka i właśnie tu do góry jest wyciek. BTW na tej rurce jest jakieś małe czarne pokretlo wyglądające jak zakrętka od wentyla ale kręci się i nic to wymiernego nie daje. Nie mam jak wstawić zdjęcia ale czy kolego wiesz z tego co mówię o co chodzi ?
 • #4
  DARIUS67
  Level 24  
  Prawdopodobnie to o czym piszesz to odpowietrznik automatyczny. Powinno dać się go zakręcić.
 • #5
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  DARIUS67 wrote:
  Prawdopodobnie to o czym piszesz to odpowietrznik automatyczny. Powinno dać się go zakręcić.


  Raczej wymienić na sprawny
 • #6
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Wykręciłem czy dokręciłem tak samo przeciekalo więc chyba trzeba wymienić. Da radę wymienić we własnym zakresie czy po serwisanta dzwonić ?
 • #8
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Nic innego nie poradzę jak wykręcić i zanieśc do sklepu hydraulicznego - jedyne rozwiązanie. Dzisiaj albo jutro podjadę to potem dam znać czy się udało
 • #9
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Natrafiłem na drobny problem - nie mogę tego odpowietrznika odkręcić, strasznie mocno jest dokręcony chociaż o 3/4 obrotu poszło. Jednak no nie czuć żeby ten element chciał współpracować a obawiam się żeby tylko nic nie urwać. Dołączam zdjęcie - może to trzeba jakoś inaczej ?
 • #10
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Trzeba odkrecić (kluczem) i wymienić. A co to za piana? Czyżby to był naddatek pianki montażowej pozostawiony przez montażystę ? A może to nowoczesna izolacja belek rozdzielacza ?
 • #11
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Dajcie spokój, człowiek zaraz zaleje sobie chałupę. Dlaczego nikt nie napisał, żeby nie wymieniać odpowietrznika pod ciśnieniem??
 • #12
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Raczej naddatek pianki, tak mi się wydaje, zresztą niezbyt dużo wiem na ten temat zawsze tym się ojciec zajmował, jak go brakło to nikt nie wie nic. Co do odkręcenia to ten element nie chce jakoś chętnie współpracować, chyba że na siłę trzeba to nie ma sprawy, odkręcam do skutku.

  Mauri_b ciśnienie w instalacji grzewczej wynosi zero, chyba że chodzi ci o zamknięcie głównego zaworu wody to zmienia postać rzeczy.
 • #13
  Grzyweczka89
  Level 9  
  Problem rozwiazany - przyczyna spadku cisnienia i przegrzewania sie pieca byl uszkodzony odpowietrznik oraz zakrecony odpowietrznik aut. od pompy w piecu. Dziekuje za pomoc wszyskim

  Proszę poprawić błędy pisowni
  mod - mirrzo