Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilenie zamkniętej komory spalania

15 Wrz 2010 17:40 1199 10
  • Poziom 9  
    Witam, jestem na etapie wymiany pieca 2-funkcyjnego. Skłaniam się nad egzemplarzem z zamkniętą komorę spalania. Problem tkwi w tym, że piec będzie zamontowany na ścianie wewnętrznej mieszkania, w kuchni. Myślę, że z przewodem spalinowym nie będzie problemu, gdyż wykorzystam dotychczasowy 130', jednak jest dosyć długi, do końca wylotu ok. 11 m. Jak w takim razie zasilić powietrzem piec. Czy wskazane jest, aby piec pobierał powietrze z tego samego pomieszczenia lub sąsiadującego np. pokoju. proszę o poradę, pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Co oznacza "zza ściany" czy to znaczy, że z sąsiadującego poloju może pobierać powietrze do komory? I dlaczego rura 130 na wyrzut spalin nie nadaje się?
  • Poziom 13  
    Na rysunku to wygląda tak, proponuję poczytac jak to jest wykonane w praktyce.
    Zasilenie zamkniętej komory spalania
  • Poziom 9  
    Nie rozumiemy się, wiem że można odprowadzić spaliny i zasilić komorę powietrzem jednym przewodem "rura w rurze", ale myślę że u mnie byłoby to niemożliwe ze wzglęgu na odległość przewodu ok. 11-12 m do wylotu. Z literatury dowiedziałm się, że można prowadzić dwa oddzielne przewody (spalin z komory i powietrza do komory), zatem pytanie czy wskazane jest pobór powietrza z tego samego pomieszczenia lub sąsiadującego np. pokoju, bo tulko w tym względzie byłby problem.[/GVideo]
  • Poziom 13  
    Tak, możliwe są dwa przewody, jeden do spalin a drugi do zasilania w powietrze.
    I mozliwe jest aby piec pobierał powietrze z pomieszczenia, tylko po co. Zaletą kotła z zamkniętą komorą spalania jest to, że powietrze jest pobierane z zewnątrz. Jeśli nie możesz doprowadzić przewodów spalinowo-powietrznych tak jak powinno być to kup zwykły piec.
  • Poziom 9  
    A czy te 11-12 m komina w pionie to jest za duża odległość?
  • Poziom 9  
    Dzięki, nie ma co na siłę montować turbo, kupię więc normalny piec.
  • Poziom 17  
    Turbo pracuje o niebo ciszej od otwartej komory spalania... zasysanie powietrza zwykle nie powinno być dłuższe jak 4m (system rozdzielny)... czy można z pokoju obok ? oczywiście pod warunkiem, że to pomieszczenie posiada wykonany nawiew; 12 m w pionie to dość dużo, ale zapewne przejście z 60 na 80mm załatwi temat - warto zobaczyć wytyczne producenta.
    Pozdrawiam