Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 626gf 97r. programowanie pilota centralnego zamka

Marek9009 15 Sep 2010 17:44 15506 6
    Marek9009
    Level 1  
    Witam i proszę o pomoc, a mianowicie chodzi mi o opisanie całej procedury programowania pilota centralnego zamka w madzi 626gf z 97 roku. Nie działa mi pilot i podejrzewam że jest po prostu rozkodowany. Baterię wymieniałem. Centralny z kluczyka działa bez problemu.

Dziękuję i pozdrawiam:D
    matrixs
    Level 25  
    Programowanie spróbuj tego
    - niezbędne są wszystkie piloty
    - wyjąć kluczyk z zapłonu
    - zamknąć wszystkie drzwi
    - otworzyć drzwi kierowcy
    - następujące czynności powtórzyć w ciągu 24 sekund:
    * kluczyk w wyłączniku zapłonu obrócić 3 razy w położenie ON i następnie ponownie w położenie LOCK
    * wyciągnąć kluczyk
    * trzykrotnie nacisnąć wyłącznik oświetlenia wewnętrznego w drzwiach kierowcy w słupku
    - wciskasz 2xguzik na każdym pilocie
    * drzwi powinny się zablokować i odblokować
    * jeśli tak nie jest odczekać 40 sekund i powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy"
    - dwukrotnie nacisnąć przycisk zablokowania lub odblokowania na każdym z pilotów
    - każdorazowo po użyciu pilota drzwi muszą się zablokować i odblokować
    - jeżeli nie wykonać czynności:
    * jednokrotnie nacisnąć wyłącznik lampki oświetlenia w drzwiach kierowcy
    * drzwi muszą się zablokować i odblokować dwukrotnie
    * powtórzyć proces od czynności "otwieranie drzwi kierowcy"
    behamod
    Level 2  
    a moze znasz podobna procedure do mazdy 626 GE 96r, na poczatku po otwarciu dzrzwi mialem z 30s na odpalenie samochodu zanim mi sie imobilajzer wlaczy, wtedy przy kierownicy moglem wtyknac w gniazdo imobilajzera i go odblokowac teraz mi ten maly (nie wiem jak nazwac pilocik powiedzmy) nie dziala i musze z pilota alarmu kliknac zeby odblokowalo
    piokozi
    Level 9  
    Posiadam mazdę 626 gf 2 litry w benzynie z 2000r.Nie działa mi pilot od centralnego zamka ale posiadam tylko jeden pilot.Próbowałem skorzystać z tej procedury , ale bardzo proszę o uściślenie czy przez cały czas drzwi kierowcy muszą być cały czas otwarte?
    Bateria jest nowa , a od momentu "otwarcia drzwi kierowcy" po wciśnięciu 2 razy guzika pilota nic się nie dzieje , zaś po ich zamknięciu centralny kilka razy drzwi zamyka .Bardzo proszę o opis całej procedury bardzo dokładnie /jak chłop krowie na rowie/ :D
    szymonnl
    Level 2  
    Witam, posiadam Mazde 626 glx z 1997roku - posiadam jeden kluczyk i jeden pilot gamma - kształt prostokątu i dwa przyciski (jasno szary do dezaktywacji alarmu oraz czarny do otwierania i zamykania drzwi) po wymianie baterii na parkingu hipermarketu alarm zwariował - troche pokombinowałem i okazało się że zaczął reagować gdy miałem kluczyk przekręcony w pozycji otwierania w drzwiach i naciskałem otwarcie drzwi w pilocie. Jednak od tego czasu pilot bez problemu zawsze otwiera mi centralny zamek lecz go nie zamyka tylko uzbraja (migacze świecą i alarm się uzbraja przy otwartych drzwiach) dodam że nie wiem czy wcześniej centralny zamykał wszystkie drzwi z kluczyka gdyż zawsze korzystałem z pilota. Pomóżcie mi to zakodować lub doradźcie żebym kupił centalny zamek uniwersalny i jaki !!! sajmonmakowski(malpa)gmail.com gg 33147756 :cry:
    lukaszek27l
    Level 10  
    witam ja mam mazde gf 1999 r. ditd i przeprowadzilem proces kodowania wdg. wyżej opisanego schematu i zadzialało zamki zaczely sie zamykac i otwierac ale pilot dalej nie działa ! niby sie zgrało a pilotem dalej sie nie otworzy !! dodam ze mam jeden pilot tylko i nową baterie dobrą !! co jest grane caly proces przebiegł niby ok !! ale nie dziala pilot ! jest tak jak przed programowaniem !! proces powtarzalem kilka razy ale pilotem się nie otworzy !! pomocy
    hunter418
    Level 11  
    Witam mam podobny problem. Po wymianie baterii w pilocie, pilot nie działa. Załatwiłem drugi pilot sprawny 100%, nic. Kupiłem moduł sterowania pilotem i dalej nic. Centralka z kluczyka działa poprawnie i jak zewre styki otwórz zamknij przy module pilota działa. Czy ktoś ma jakieś jeszcze pomysły.