Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 N200 drga obraz

15 Wrz 2010 18:04 2116 13
  • Poziom 13  
    Płyta LA-3451P
    Obraz na matrycy drga, tzn. każdy wyświetlany obiekt ma poszarpane (zygzakowate krawędzie) na monitorze zewnętrznym jest ok. Podmieniona została matryca dalej tak samo. Mierząc kondensatory znalazłem przywarcie do masy na kondensatorach w linii +VCCGFX. (korzystam z schematu LA-3571P). W czym może być problem ?

Szukam schematu do LA-3451P IEL10

sytuacja trochę się wyjaśniła. "Przywarcie" w tej konfiguracji jest prawidłowe.
  • Poziom 11  
    Ja też mam ten problem w moim lenovo N200. Zauważyłem że czasem pomaga "skręcenie" lapka. Kika razy naprawiłem to podgrzewając palniczkiem grafikę. Jednak problem powraca. Domyślam się, że to problem z zimnymi lutami. Czy zdecydować się na upieczenie płytki w piekarniku?
    Pozdrawiam Krzysztof.
  • Poziom 18  
    A jak wygląda obraz na zewnętrznym monitorze ?
  • Poziom 11  
    Obraz nazewnętrznym monitorze jest normalny. Wyżej opisane problemy pojawiają się tylko na matrycy lapka. Matryca ma rozdzielczość 1680x1050 przy 15,4", więc żeby coś przeczytać, trzeba sporo powiększyć obraz...
    Trochę poczytałem o pieczeniu płytek i chyba zdecyduję się na metodę z piekarnikiem...
  • Poziom 19  
    Układ grafiki do rebailingu lub wymiany (prawdopodobnie jest z wadliwej serii. Miałem podobny objaw w modelu 0769-BQG, podmieniłem matrycę bez rezultatu. Dopiero rebailing układu grafiki (nVidia) usunął problem.
  • Poziom 33  
    Tak jak kolega wyżej napisał gf go 7300 do wymiany raczej , chociaż pół roku temu robiłem klientowi nowe kulki pod tym chipem i jak na razie nie wrócił :)
  • Poziom 11  
    Jakie są koszty przelutowania tego GPU?

Dodano po 9 [minuty]:

I jeszcze jedno, czy wystarczy samo wygrzanie, czy koniecznie należy na nowo osadzić GPU?
  • Poziom 19  
    Wygrzanie wystarczy na tydzień, lub dwa tygodnie. Ponowne osadzenie układu powinno pomóc na dłużej. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana grafiki na wersje pozbawioną wad (rewizja 09). Koszt zależy od serwisu rebailing ok 300 zł wymiana ok 450 zł.
  • Poziom 11  
    Zabawa z palnikiem pomogła na jakieś 3 miesiące... Spróbuję z tym piecykiem, nie ma nic do stracenia właściwie...
    Jeśli to nie pomoże, czeka mnie wymiana tej grafiki...

Dzięki koledzy za informację.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    To co piszesz jest bardzo prawdopodobne...
    Obawiam się jednaj, że zmiana GPU na płytce jest finansowo tożsama ze zmianą całej karty grafiki...
    No nic, póki co laptop pójdzie w odstawkę, bo od tego drgania oczy chca z orbit wyskoczyć... :|
  • Poziom 11  
    Myślałem właśnie o tym...

Dodano po 2 [minuty]:

Jesteś w stanie powiedzieć ile kosztowałaby wymiana wadliwego chipu?