Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Monte S5620 topielec- brak podświetlenia LCD

S_Goryl 15 Wrz 2010 21:23 2476 0
 • #1
  S_Goryl
  Poziom 12  
  Mam właśnie przed sobą Samsunga Monte, który podstępnie wysunął się z tylnej kieszeni spodni właścicielki w czasie wykonywania przez nią dość intymnej czynności (szczegółów co do masy i charakteru nie znam) i usiłował zbiec do kraju pochodzenia poprzez rurę kanalizacyjną, Wisłę, Bałtyk... Wiadomo, GPS-a ma, więc założył, że dotrze bez problemu :)
  Jego próba ucieczki została natychmiast udaremniona, bateria wyjęta, tyle, że właścicielka była w delegacji, poza tym weekend... Ogólnie, po trzech dniach, kiedy to dotarł do mnie, nie dawał już oznak życia.
  Po kąpieli płytki bazowej, na której były minimalne i nieliczne białe osady, w (przemysłowej!) myjce ultradźwiękowej, przemówił na tyle, że udało się wyciągnąć z niego na peceta listę kontaktów.
  Wyświetlacz wydaje się być sprawny- przy bocznym oświetleniu widać zarysy ikon, jednak nie działa jego podświetlanie.
  I tu pytanie do Kolegów:
  Jak zdiagnozować, czy winne są diody/ścieżki pomiędzy diodami na LCD, czy problem tkwi w przetwornicy na płytce bazowej?
  Do wyświetlacza są dołączone dwie taśmy elastyczne, jedna z nich ma tylko dwie i przy tym szerokie ścieżki, więc prawdopodobnie jest to obwód podświetlania. Przy badaniu dowolnym dostępnym mi miernikiem wynik pomiaru to kopnięta ósemka :D, czyli nieskończoność. Nie wiem, ile jest diod LED i jak są one połączone, więc ten rezultat może byc równie dobrze prawdziwy jak i fałszywy.
  Nowego wyświetlacza na razie nie chciałbym kupować...
  Jakieś idee ???

  Edit:
  Odpowiadam sam sobie:
  Niestety, płyta główna :(
  Po podstawieniu innej wyświetlacz ożył, na tej uszkodzonej grzeje się nadmiernie element oznaczony 263776XST (obok gniazda pamięci).
  Można coś takiego nabyć, czy tylko od dawcy narządów?