Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hi-fi do komputera, 300zł głośniki

sonicmaker 15 Wrz 2010 22:34 3500 18
  • #1 15 Wrz 2010 22:34
    sonicmaker
    Poziom 9  

Właśnie testuję Microlab solo6c i fajnie brzmią ale mam taki układ pokoju, że głośniki mogę ustawić max 50 cm za monitorem i solo6c z 6,5 calowym basowym głośnikiem są trochę za mocne .
    Generalnie jestem dj-em, słucham muzyki z internetu średnio 8 godzin dziennie i zastanawiam się nad optymalnym rozwiązaniem do długodystansowych przesłuchiwań z bardzo bliskiej odległości. Niestety na dzień dzisiejszy niezbyt optymalnym finansowo, około 600 zł.
    A więc co proponowalibyście w tej cenie np w zestawie, 250zł - używany amplituner, 350zł kolumny - basowy głośnik lepiej mniejszy, niż większy.
    Z góry dzięki.
    Ps . pierwszy typ - Magnat Supreme 100

0 18
  • #2 16 Wrz 2010 14:16
    najt
    Poziom 19  

Kolego. Żadnych Magnatów. Nie za tą cenę. Spokojnie można kupić Altony 80 i Yamahę z serii AX np: 380. Spokojnie napędzi Altony. Też zależy jaki masz pokój, bo może się okazać, że Altonki będą za mocne. Altony, dlatego, że jesteś dj'em - bardziej wytrzymałe gwizdki.

0
  • #3 16 Wrz 2010 15:12
    falcon36
    Poziom 10  

Altony do bliskiego odsłuchu?!

Może warto zainteresować się aktywnymi monitorami np. M-Audio Studiophile AV20/AV40, Behringer MS20/MS40 lub Numark NPM5?

0
  • #4 16 Wrz 2010 22:25
    sonicmaker
    Poziom 9  

Miałem już do odsłuchu z bliskiej odległości monitory , co prawda ogromniaste yamahy hs80 . I nabawiłem się przekonania , że monitory mają zbyt czysty sound do wielogodzinnego słuchania muzyki , szczególnie blachy perkusyjne kłują po uszach . Teraz mam te solo6c , też są za duże do komputera . I z tego wszystkiego postanowiłem szukac zwykłego hi-fi - chodzi mi o jak najprzyjemniejszy sound - wystarczy 50 watt . Monitory swoją drogą potrzebuje do konsoli , byle 5 cali basowy , mam bardzo mały pokój . Najlepiej w cenie 500-600 , zastanawiam się też nad Wharfedale Pro 8.1 Pro Passive lub Active , bo generalnie potrzebuje dwa zestawy nagłośnienia :komp i dj - ale nie ma nigdzie żadnych opinii o tych Wharfedale . A z hi-fi myślę też nad używkami Tannoy , ale nie wiem czy to ma sens - np 10letnia kolumna za 400zł . I myślę też o układzie : amplituner , i do tego podłączone hi-fi , i pasywne monitory , i w amplitunerze zmieniam która para gra . dzięki za każdą wskazówkę pozdrawiam

Dodano po 13 [minuty]:

Teraz patrze , te Altony trochę sporawe - coś wielkości Tannoy M1.
    A tańsze Tannony ??? Mercury mR ???

0
  • #5 17 Wrz 2010 11:38
    Marios221
    Poziom 20  

Chłopie do takich potrzeb jak ty masz to tylko monitory studyjne,Altony 80 to duże kolumny jak dobrze pamiętam głośnik basowy ma 25cm.
    Każde monitory podstawkowe maja swoje gabaryty a jeśli yamaha hs80 jest dla ciebie ogromna to altony sa 3x większe nic mniejszego niż ta yamaha nie znajdziesz nawet te Wharfedale sa gabarytów yamahy i całkowicie nie nadają się do ciągłego słuchania bo łeb ci pęknie.
    Podaj ile m2 ma twój pokój bo takie pisanie nie ma sensu.

0
  • #6 17 Wrz 2010 13:10
    sonicmaker
    Poziom 9  

7m /2,5m ,
    cały sprzęt mam ustawiony wzdłuż , czyli głośniki mają przed sobą około 2 metry przestrzeni

0
  • #7 18 Wrz 2010 12:59
    sonicmaker
    Poziom 9  

Pilnie muszę podjąc decyzję .
    Możecie coś polecic w cenie 200 - amliptuner , wzmak
    400 - kolumny ,
    Biorę pod uwagę Tannoy M1 , ale z drugiej strony zastanawiam sie jak długo pogra sprzęt kilkuletni , i jeśli byłby sens zainwestowac w nowe głośniki , to ostatecznie mógłbym spojrzec w kierunku ACOUSTIC ENERGY NEO 1 . są po 900 .
    Dzięki za każdy cynk bo nie znam innych firm z tej półki .
    Lepsze tańsze , niż droższe , byle basowy 5 cali

0
  • #8 18 Wrz 2010 15:53
    globus1987
    Poziom 29  

Pomyśl jeszcze nad aktywnymi monitorami studyjnymi firmy alesis takimi jak poniżej i nie tylko. Wystarczy wpisać w google a znajdziesz pełno tematów i ofert. Wtedy wzmacniacz już był by ci nie potrzebny.

http://www.rnr.pl/k975_monitory_studyjne.html

0
  • #9 18 Wrz 2010 19:54
    sonicmaker
    Poziom 9  

no ale nie mam możliwości przesłuchac , a słyszałem różne opinie na ich temat ,

0
  • #10 18 Wrz 2010 20:34
    theGGDAG
    Poziom 14  

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku jakieś monitory.
    Może - Gemini - IKEY M-505 i jakiś tani używany wzmacniacz ?

0
  • #11 18 Wrz 2010 23:59
    sonicmaker
    Poziom 9  

No ale miałem monitory , co prawda 8,5 calowe . Nie lepsze hi-fi z najniższych półek audiofilskich , albo używane audiofilskie?

0
  • #12 19 Wrz 2010 00:41
    globus1987
    Poziom 29  

Radzę najpierw przeczytać co to jest audiofilski sprzęt, audiofil zamiast pisać takie bzdury . Na audiofilskie to nie było by cię stać z takim budżetem kable nawet za metr.

0
  • #13 19 Wrz 2010 01:58
    sonicmaker
    Poziom 9  

Chodziło mi o to , że np firma Acoustic Energy to jest to już tam jakieś pogranicze audiofilskie , i miałem na myśli tańsze modele firm z pogranicza

0
  • #14 19 Wrz 2010 02:22
    Pablo1964
    Moderator

sonicmaker napisał:
    Chodziło mi o to , że np firma Acoustic Energy to jest to już tam jakieś pogranicze audiofilskie

Zapewniam Cię, że tak nie jest. Jest to sprzęt reklamowany jako "pierwsze Hi-Fi dla początkujących".

0
  • #15 19 Wrz 2010 02:52
    Marios221
    Poziom 20  

sonicmaker To coś ci źle chodzi,mówisz o sprzęcie audiofilskim na to trzeba mieć gruby portfel chyba nie zdajesz sobie sprawy co mówisz nie wiem dlaczego określasz firme jako "Audiofilska"
    To tak samo jak bym powiedział ze Focal ma wszystkie przetworniki i kolumny audiofilskie a ceny zaczynają się od kilku stów a kończą na kilkuset tysiącach przestudiuj to co piszesz,najpierw były monitory+wzmacniacz później monitory studyjne teraz znów to samo co na początku zastanów się co chcesz.

0
  • #16 19 Wrz 2010 16:12
    sonicmaker
    Poziom 9  

To mieszanie "monitory - hi-fi" wynika z tego , że oprócz hi-fi do komputera muszę kupic drugie nagłośnienie - właśnie monitory , do konsoli i nagrywania setów . Dj-ke mam obok kompa - i gdyby się okazało , że kupiłem monitory , które naprawde fajnie brzmią i mogę na nich godzinami słuchac muzyki , to ostatecznie mógłbym je przestawiac , w zależności czy jestem na kompie czy dj- przestawiac jeden głośnik , bo drugi byłby pomiędzy. I nie kupowac hi-fi . Ale jak pisałem wcześniej - do tej pory , do kompa , miałem monitory , teraz komputerowe , i chciałbym sprawdzic tym razem jak sprawuje się hi-fi . W kasie 200- wzmak , 400 - kolumny (max.800). NA sprzęcie audiofilskim kompletnie się nie znam .Po prostu mejlowałem z allegrowiczem , który wystawił TannoyM1 , i użył określenia " moje pierwsze audiofilskie klocki " a drugie jego klocki to AE , i ta korespondencja jest całym moim kontaktem ze światem audiofilskim . Gdybyście mogli polecic jakieś typy wzmaka i kolumn byłbym wdzięczny bo musze pilnie podjac decyzje

Dodano po 3 [godziny] 20 [minuty]:

A kolumny TECHNICS SB-EX2 , i wtedy amplituner za około 400 ??????
    co sądzicie????

0
  • #17 25 Wrz 2010 11:28
    theGGDAG
    Poziom 14  

Te kolumny Technicsa to dobry wybór. Amplituner możesz kupić jakiś używany.

0
  • #18 25 Wrz 2010 19:27
    sonicmaker
    Poziom 9  

Kupiłem Tannoy M1 i Technics Sa-Ex100 . Gra wyśmienicie , a pewnie wzmacniacz mógłby byc jeszcze lepszy do nich .Jednak 5 cali to idealny rozmiar dla głośników do kompa . Jeszcze mam takie pytanie , bo chyba mam problem z kartą dźwiękową - interface emu1212 . Od czasu do czasu pojawiają sie takie lekkie strzały w głośnikach . Raczej 90 % jest to wina karty , bo działo się tak na różnych kablach , kolumnach . I też pojawia się taki nieprzyjemny strzał w momencie wyłączenia komputera

0
  • #19 26 Wrz 2010 10:21
    all4you_9
    Poziom 19  

Być może kompa masz podłączonego do gniazdka bez uziemienia (bolec).
    Podłącz jakimś kablem kompa do np. grzejnika.

0