Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom GO 720 Problem przy instalacji softu

15 Wrz 2010 23:35 8688 21
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich!
    Mam problem odnośnie nawigacji jak w temacie. TomTom uruchamia się lecz po instalacji softu z TomTom Home zawiesza się na logo startowym. Próbowałem instalacji na kartę sd jak i pamięć wew. bez rezultatu. Również użycie ClearFlash nic nie daje. Szukałem na różnych forach ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu.
    Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Wgraj poprawna wersję softu przez TT Home, a nie wynalazki niewiadomego pochodzenia z pirackich stron, problem zniknie !
  • Poziom 10  
    Dzięki za rzeczową odpowiedź,ale nie każdy jest piratem.Więc proszę bez takich tekstów.Próbuje wgrać oryginalne oprogramowanie z TT home ale to nic nie daje.Nawet po formacie pamięci wew. i karty.Problemu nie rozwiązuje instalacja na karcie ani w pamięci wew.Dodam jeszcze ,że po połączeniu z TT home nie ma żadnych dostępnych map. Bardzo proszę o radę, bo juz nie mam pomysłów.
    Dziękuje!
  • Poziom 43  
    bobhead napisał:
    Dzięki za rzeczową odpowiedź,ale nie każdy jest piratem.Więc proszę bez takich tekstów.Próbuje wgrać oryginalne oprogramowanie z TT home ale to nic nie daje.Nawet po formacie pamięci wew. i karty.Problemu nie rozwiązuje instalacja na karcie ani w pamięci wew.Dodam jeszcze ,że po połączeniu z TT home nie ma żadnych dostępnych map. Bardzo proszę o radę, bo juz nie mam pomysłów.
    Dziękuje!

Czytaj dokładnie kolego co napisałem. Jest różnica, między piracki soft, a soft niewiadomego pochodzenia! Navcore nigdy nie jest piracki ! Samo Navcore jest dostępne ogólnie nawet wersja źródłowa. Licencja jest wymagany na mapy !.
  • Poziom 10  
    Ok,szkoda czasu na utarczki słowne.Problem jest właśnie przy wgraniu navcore,po instalacji i aktualizacji urządzenie zawiesza się na logo TT.Czym to może być spowodowane?
  • Poziom 43  
    bobhead napisał:
    Ok,szkoda czasu na utarczki słowne.Problem jest właśnie przy wgraniu navcore,po instalacji i aktualizacji urządzenie zawiesza się na logo TT.Czym to może być spowodowane?

Już Ci napisałem parę postów wyżej !
    Wgraj oryginalny soft poprzez TTHome, a nie wynalazki znalezione w sieci !!!
  • Poziom 10  
    Ok,widzę ,że chyba się nie rozumiemy.Problem występuje przy wgrywaniu softu z TT Home.Zainstalowałem go z dołączonej do navi płyty, to żadne wynalazki z sieci.TT Home zaktualizował się do najnowszej wersji i teraz próbuje mu wgrać navcore.Sformatowałem kartę pam. i pam. wew,próbowałem tez clearflash,ale po wgraniu navcore navi się zawiesza.Aktualizowałem wcześniej identyczny model TT i wszystko było ok.Więc pytanie co może być nie tak.
    Dziękuje z góry.
  • Poziom 43  
    bobhead napisał:
    Ok,widzę ,że chyba się nie rozumiemy.Problem występuje przy wgrywaniu softu z TT Home.Zainstalowałem go z dołączonej do navi płyty, to żadne wynalazki z sieci.TT Home zaktualizował się do najnowszej wersji i teraz próbuje mu wgrać navcore.Sformatowałem kartę pam. i pam. wew,próbowałem tez clearflash,ale po wgraniu navcore navi się zawiesza.Aktualizowałem wcześniej identyczny model TT i wszystko było ok.Więc pytanie co może być nie tak.
    Dziękuje z góry.

Kolego, sam się "plączesz w zeznaniach". Sam napisałeś, że i teraz próbuje mu wgrać navcore.
    Właśnie Twój Navcore to jest nieoficjalna wersja softu, czyli tzw. wynalazek. Nikt nie daje gwarancji, nawet Tomtom, że będzie poprawnie działać.

Powtórzę jeszcze raz, to co powyżej pisałem dwa razy.
    Wgraj oryginalny soft, a nie wynalazki z sieci.
  • Poziom 39  
    Freddy napisał:

Właśnie Navcore to jest nieoficjalna wersja softu, czyli tzw. wynalazek. Nikt nie daje gwarancji, nawet Tomtom, że będzie poprawnie działać.

Większej głupoty i bzdury już dawno nie słyszałem - Navcore - to jest także oficjalna wersja softu - w uproszczeniu jest to system operacyjny który obsługuje urządzenie Tomtoma - zmodyfikowany linux - a nazwa wynika z połączenia nav i core - dosłownie rdzeń lub jądro systemu nawigacyjnego.
    Każde navcore jest oryginalne - chyba, że ktoś kombinuje z crackowaniem itp - za to wgrywanie navcore nie od tego modelu co trzeba lub wgrywanie bootloadera w wersji nieodpowiedniej dla urządzenia może powodować zawieszanie się urządzenia.
  • Poziom 43  
    koala106 napisał:

...
    Większej głupoty i bzdury już dawno nie słyszałem - Navcore - to jest także oficjalna wersja softu - w uproszczeniu jest to system operacyjny który
    ...

Ja Cię Koala nie obrażam, więc Ty też nie obrażaj innych !

Może trochę niedokładnie się wyraziłem, ale dostępne w sieci pliki o nazwie Navcore, to nieoficjalne wersje niewiadomego pochodzenia, działania których nie gwarantuje Tomtom.

Oryginalne pliki systemowe dostępne są jedynie poprzez TTHome.
  • Poziom 39  
    Freddy napisał:
    koala106 napisał:

...
    Większej głupoty i bzdury już dawno nie słyszałem - Navcore - to jest także oficjalna wersja softu - w uproszczeniu jest to system operacyjny który
    ...

Ja Cię Koala nie obrażam, więc Ty też nie obrażaj innych !

Może trochę niedokładnie się wyraziłem, ale dostępne w sieci pliki o nazwie Navcore, to nieoficjalne wersje niewiadomego pochodzenia, działania których nie gwarantuje Tomtom.

Oryginalne pliki systemowe dostępne są jedynie poprzez TTHome.

Nikt Cię nie obraża - po prostu masz odpowiedź na banialuki - udowodnienie tego, że navcore nazywa się oficjalne oprogramowanie Tomtoma masz banalnie proste - wystarczy link do strony Tomtoma:
    http://download.tomtom.com/sweet/navcore/navcore_7.161.8491.go700.cab
    - jak się plik nazywa i w jakim jest umieszczony folderze - jest to plik dostępny w sieci i jest to zarazem plik, którego poprawne działanie obiecuje Tomtom.
    Zarazem jest to plik, który jest także dostępny w Tomtom Home - nie twierdź więc także, że oryginalne pliki systemowe dostępne są tylko przez TTHome - bo mijasz się z prawdą.
  • Poziom 43  
    Koala :arrow:
    Cytat:
    ...
    Każde navcore jest oryginalne -
    ...

Teraz to Ty bzdury opowiadasz ! Oryginalne jest jedynie system z Tomtom.
    W moim wyższym poście zjadłem jedno słowo i stąd cała afera.
    Miało być Twój Navcore. Zaraz poprawię.
  • Poziom 39  
    Freddy napisał:
    Koala :arrow:
    Cytat:
    ...
    Każde navcore jest oryginalne -
    ...

Teraz to Ty bzdury opowiadasz ! Oryginalne jest jedynie system z Tomtom.
    W moim wyższym poście zjadłem jedno słowo i stąd cała afera.
    Miało być Twój Navcore. Zaraz poprawię.

Dokończ zdanie - które cytujesz - bo wyrywasz z kontekstu - każde niecrackowane navcore jest oryginalne - bo pochodzi od Tomtoma - jeżeli zaś jest modyfikowane - to nie jest oryginalne proste i jasne. Wynalazki, które krążą w internecie w 99% też są oryginalnym softem Tomtoma tylko po crackowaniu.
    Poza tym zarzucasz z góry użytkownikowi piractwo - nie zawsze powodem zawieszania się jest nieoryginalne navcore - tylko na 99% problem jest powodowany złym bootloaderem - jeżeli urządzenie było wcześniej grzebane i wgrany wyższy navcore z wyższym bootloaderem - to poprzez Tomtom Home po użyciu Clearflasha i wgraniu oficjalnego softu nowo wgrany soft będzie się zawieszać. W takim wypadku pozostaje naprawa poprzez zaniżenie bootloadera i ponowne wgranie navcore z poprawnym bootloaderem. A wgrywać oryginalny soft możesz do bólu - i tak to nic nie da - chyba, że Tomtom wypuści nowsze navcore z wyższym bootloaderem - zawarty w oryginalnym navcore dla danego modelu nie zmieni softu w urządzeniu, jeżeli widzi, że urządzenie ma wgrane nowszego bootloadera.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...Poza tym zarzucasz z góry użytkownikowi piractwo ...

Koala czytaj dokładnie co piszę, a potem dopiero sie wypowiadaj !.
    Pokaż mi na stronie Tomtom link do adresu który podajesz, albo klawisz, który prowadzi do tego linku.
    (http://download.tomtom.com/sweet/navcore/navcore_7.161.8491.go700.cab)

bobhead :arrow: Jeśli usuniesz z dysku system i uruchomisz TTHome, wgrany zostanie poprawny software.
    Rób aktualizację, dotąd dopóki TTHome napisz, że nie ma już czego aktualizować. Problem zostanie rozwiązany.
  • Poziom 39  
    Jeżeli jesteś użytkownikiem systemu operacyjnego - na którego nie ma aplikacji Tomtom Home dostaniesz taki lub podobny link od pomocy technicznej - ponadto dostaniesz taki link jeżeli występują problemy z działaniem Tomtom Home. Kiedyś były linki podane na stronie Tomtoma w FAQ. Podobnie są dystrybuowane navcore np do Tomtom Carminat.
    Co do zarzucania piractwa pierwszy post użytkownika i informacja o aktualizacji poprzez TT Home - odpowiedź o wynalazkach - bez komentarza.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Kolego, sam się "plączesz w zeznaniach". Sam napisałeś, że i teraz próbuje mu wgrać navcore.

Po pierwsze nic nie plączę, powtórzę TTHome zainstalowałem z oryginalnej płyty która dołączona była do navigacji, po instalacji otrzymałem info ,że jest dostępna nowsza wersja TTHome i można ją zaktualizować, co też uczyniłem. Następnie podłączyłem navi ,usunąłem system i zainstalowałem nowy navcore, wszystko według poleceń instalatora.Po odłączeniu od kompa ,nawigacja zawiesza się na logo startowym TT.To tyle,jaśniej nie potrafię tego opisać.Żadnych wynalazków nie instalowałem.Kolego Freddy wydaje mi się ,że przesadzasz troszkę z tymi wynalazkami z sieci.
    Czy teraz gdy wszystko już jest jasne (mam nadzieję) mógłby ktoś mi pomóc?
    Dziękuję!
  • Poziom 43  
    Tak wszystko jasne. Z "wynalazkami" wcale nie przesadzam.
    Jeśli wgrasz soft i bootloader, który nie odpowiada urządzeniu, to nie będzie działać.
    Nie da się zrobić w normalny sposób "downgrade" bootloadera.
    Zaraz oburzą się Ci, którzy powiedzą, że się da. Pewnie, że się da. Jest specjalny soft serwisowy, który tego dokonuje.

Napisz dokładnie co zrobił TTHome po aktualizacji. Czy TT się przeładował ?
    ---
    Po pierwszej aktualizacji, jeśli się wiesza, zrób reset i ponów aktualizację.
    ---
    Koala :arrow: post dotyczy Go720, a nie innego Tomtoma !
  • Poziom 10  
    Ok,troche zaskoczyło mnie to całe zamieszanie nad wynalazkami:D ale ja serio nic nie kombinowałem,mniejsza z tym.
    Otóż tak, po pierwszym podłączeniu navi pod tthome i wgraniu navcore TT zawieszał się w menu wyboru języka, no więc reset i kolejna aktualizacja.Navi zawiesza się na logo TT tak jak to opisałem w pierwszym poście. Po kolejnym podłączeniu do TT Home nie znajduje on żadnych innych aktualizacji.I w tym miejscu utknąłem. Aha,dodam jeszcze ,że wersja bootloadera w moim TT jest S5.5015
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Ściągnąłem i i zainstalowałem wszystko z Twojego linka i dalej lipa.
  • Poziom 12  
    Witam posiadam TomTom go 720 po pobranie poprzez program TT home najnowszych aktualizacji nawigacja ciagle sie restartuje. A mianoiwicie pojawia sie rysunek tomtom go z droga i drogowskazem nawigacja mysli i po chwili uruchamia sie ponownie i tak w kołko nie wiem co z tym zrobic.

Dodam ze komputer jej takze nie widzi :(

pomożecie?