Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pyrkanie głośników Creative w laptopie COMPAQ

k2_ 15 Wrz 2010 23:42 1296 0
    k2_
    Poziom 1  
    Witam,
    Posiadam głośniki 5.1 Creative Inspire P5800. 2 głośniki są podłączone do subwoofera następnie od niego idą 3 kable. Mam tylko jedno wejście w laptopie więc w rezultacie podłączone mam 2 głośniki i subwoofer (bez speakera i dwóch tylnich).
    Problem:
    1.Głośność reguluję się za pomocą pilota. Od 2 lat mam sytuacje taką, że jesli poruszę pokrętło w celu zmiany głośności, to jeszcze przez 30-60s głośność czasami spada i podwyższa się. Podobnie jest, jesli mocno uderzę w biurko na którym ów pilot leży. Wtedy głośnośc zaczyna się wahać (wyraźnie słyszalne) aż w końcu po jakimś czasie wraca do poprzedniego poziomu
    2. A tu problem zasadniczy. Mianowicie zauważyłem dość nietypowy problem. Czasami moje głośniki wydają dziwne pyrkanie. Nie jest to buczenie (słyszalne przy maksymalnym podgłośnieniu). Może wydać się to idiotyczne ale owe pyrkanie słyszalne jest zawsze kiedy buszuję po internecie i ładuje nowe strony, bądż też gdy wykonuje jakieś obciążające system działania. Jeśli zostawie laptop na jakiś czas (np. sam widok na pulpit) nie słychać niczego. Co dziwne, głośniki wydają takie odgłosy nawet jak są odłączone od laptopa.
    Dosłownie przed chwilą przeczytałem jakiś post o wpływie pola magnetycznego na kable (i na dźwięk). Tak więc tu zaznaczę, że kabel idący od subwoofera do laptopa jest dokładnie pod laptopem (laptop mam na podwyższeniach by się nie grzał).
    To tyle. czekam na odpowiedź, gdyż jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia co zrobić.