Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro- Odbiór paczki w punkcie Allegro

Electrical 16 Wrz 2010 02:14 3870 9
  • Allegro- Odbiór paczki w punkcie Allegro

Niedawno Allegro podało informację, że 22 września zamierza wprowadzić opcję- odbiór w punkcie Allegro. Takimi miejscami mogą być:

Cytat:
    Punkty usługowe, sklepy, biura podróży w ramach DHL SERVICE POINT,
    Kioski i salony prasowe RUCH oznaczone logo PACZKA w RUCHu,
    Czynne całą dobę Paczkomaty 24/7 InPost.

W sumie ma ich być około 1600 punktów. Obecnie Allegro pracuję nad zwiększaniem liczby operatorów (czyli nad zwiększeniem punktów usługowych).

Dzięki tej usłudze będziemy mogli odebrać paczkę podczas zakupów, w wybranej przez nas godzinie. Allegro podaje również że taka wysyłka może być tańsza niż tradycyjna przesyłka.

Sprzedający będzie mógł udostępnić Odbiór w punkcie podczas wystawiania aukcji. Ale jeśli tego nie zrobi, będziesz mógł poprosić o dodanie Odbioru w punkcie do trwającej aukcji. Jeśli Sprzedający się zgodzi, odbierzesz swoją paczkę, gdzie i kiedy Ci wygodnie.

Cennik znajdziemy tutaj.

Źródło: allegro.pl

• #2 16 Wrz 2010 02:35
    narkoholik
    Poziom 30  

Przecież to jest genialny pomysł na ograniczenie oszustw. Nadanie i odbiór za pobraniem a pakowanie odbywa się w punktach nadania.

• #3 16 Wrz 2010 07:36
    marcinek86
    Poziom 9  

narkoholik napisał:
    Przecież to jest genialny pomysł na ograniczenie oszustw. Nadanie i odbiór za pobraniem a pakowanie odbywa się w punktach nadania.

Jaaasne, pakowanie paczki w punkcie Allegro = większa opłata wysyłki, bo i materiał potrzebny na opakowanie i nikt za darmo nie będzie tego robił.

• #4 16 Wrz 2010 08:19
    Galareta
    Poziom 20  

a sprzedawcy pakują za darmo jak np kurierem wysyłają? Coś mi się nie widzi - na jedno wychodzi...

• #5 16 Wrz 2010 09:09
    marcin.budek
    Poziom 2  

narkoholik napisał:
    pakowanie odbywa się w punktach nadania.
    a to ciekawe, bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć, już widzę jak osoby mające 100 przesyłek (a takich widuję na poczcie) przychodzą do takiego punktu i pakują tam paczki

• #6 16 Wrz 2010 09:15
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

No pakować raczej nie będą, bo jeżeli to będzie np. kiosk to nie może sobie pozwolić na pakowanie przesyłek.
    Plusy tego rozwiązania Allegro podało na stronie:
    * Więcej Kupujących finalizujących transakcje.
    * Zadowolonych klientów, którzy odbierają paczki tam, gdzie im wygodnie.
    * Markę e-sprzedawcy, korzystającego z nowych form dostawy.

• #7 16 Wrz 2010 09:28
    adampr1
    Poziom 11  

Pomysł nie jest nowy ale w Niemczech (firma Hermes) sprawdza się bardzo dobrze. Chodzi o stworzenie sieci punktów nadania i odbioru paczek w różnego rodzaju małych sklepikach, punktach usługowych. Sieć ta konkurencyjna do poczty pozwala obniżyć cenę usługi a przez ogromną ilość punktów ułatwić dostęp do odbioru przesyłki (co w przypadku Poczty Polskiej i tzw. Punktów Pocztowych, które są nieczynne w soboty - uniemożliwia w tym dniu odbiór paczki mimo że sama poczta jest czynna do 13-14). w przypadku firmy Hermes to oczywiście nie ma usługi pakowania i Allegro pewnie takiego czegoś nie uruchomi. Sama idea polega na stworzeniu systemu sieci punktów oddania i odbioru przesyłek i dzięki firmom konkurencyjnym do Poczty Polskiej (wszyscy znamy "blachy" przyklejane do listów aby ominąć 20g monopol Poczty Polskiej na przesyłki listowe - dostałem kopertę z taką blachą od znajomego :)
    Z opowiadań znajomych Niemców wynika że niemiecka poczta jeszcze kilkanaście lat temu też "starała się" o klienta tak jak Poczta Polska. Od kiedy weszła konkurencja obsługa w placówkach pocztowych się zmieniła - nie widziałem jeszcze kartki "Przerwa śniadaniowa od 8.30-9.00" czego doświadczyłem niedawno na polskiej poczcie i okienko paczek było zamknięte.
    Uważam, że to bardzo dobry pomysł - na 100% będzie taniej , efektywniej a i może na rodzimej Poczcie zaczną dbać o klienta.
    Pozdrawiam wszystkich
    PS. wiem też jak panie na poczcie potrafią wybrzydzać co do pakowania paczek - każą przyklejać paseczki klejące a potem stemplują 100x na każdym sklejeniu. Moje doświadczenia z Pocztą Polską są negatywne.

• #8 16 Wrz 2010 12:00
    narkoholik
    Poziom 30  

marcin.budek - wiem że nie ma - to była rzucona idea. Nie mam zamiaru jej rozwijać na forum bo Allegro ma swoich teoretyków - niech oni wykażą się kreatywnością.
    Np. osoba wysyłająca po 100 przesyłek posiada kartę magnetyczną (zarejestrowaną na firmę/osobę) i na przesyłce masz np. pieczątkę od kuriera " zweryfikowana". Wszystko to można by dopracowac ale te forum to moje Hobby więc nie będę się rozwijał :)

• #9 16 Wrz 2010 18:20
    noyo
    Poziom 18  

W punkcie Ruchu ? Przecież oni tam nie mają jak się obrócić, a tu chcą dorzucić im pakowanie i paczki na przechowanie.

• #10 17 Wrz 2010 08:43
    miedziux
    Poziom 10  

czyli z pomysłów i idei paczkomatów będą korzystać i je rozwijać .. to dobrze. Nie dostarcza się przesyłki pod drzwi a w centralny punkt w mieście, dzięki czemu jest taniej. Paczkomaty świetna sprawa i jest ich coraz więcej - sprawdźcie ;) A jeśli dzięki allegro usługa będzie jeszcze popularniejsza to miejmy nadzieję, że także tańsza.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo