Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Xerox 5020 DN - reset hasła admina

sprysio 16 Wrz 2010 07:15 7321 18
  • Xerox 5020 DN - reset hasła admina

Poziom 11  

Witajcie

Mam problem z konfiguracją ww maszynki. Standardowo po zakupie zmieniłem hasełko admina. W instrukcji polskiej nic nie pisze , że nie zaleca się ustawiania hasła "mieszanego" alfa-numerycznego tylko cyferkowe gdyż nie można później dostać się do konfiguracji sprzętu za pomocą pulpitu (przycisków). Nieopatrznie wyłączyłem dostęp przez http i jest kiszka. W serwisie xerox-a...bardzo miła pani, zaoferowała tylko wizytę specjalnej ekipy szybkiego reagowania i przeprogramowanie pamięci. Czy istnieje jakaś kombinacja klawiszy do ustawienia firmowego hasła ( 11111) lub pozwalająca zmienić obecnie ustawione??. Czy da się to zrobić z palucha. Pytałem u wujka googla, ale nic sensownego nie wydłubałem. Znalazłem inne kombinacje ale nie na resecik hasła...

Pozdrawiam
    Jacek

1 18
    Poziom 11  

A, może ktoś z kolegów wie w jaki sposób powrócić do ustawień fabrycznych (z poziomu pulpitu drukarki - kombinacja klawiszy).

Jacek

2
    Poziom 11  

Jednak w grę wchodzi, chyba tylko reset hasła. Można zrobić przywrócenie ustawień, ale należy wcześniej podać hasło admina... echhh xerox...
    Ponawiam pytanie, czy ktoś potrafi rozwiązać mój problem z tą maszyną?

Jacek

1
    Poziom 25  

niestety xerox tak ma iż czasem bez laptopa serwisowego z programem PWS się nie obędziesz :/.

1
    Poziom 11  

Dzięki kolego za odpowiedz. Czyli na ten model nie ma żadnych "czarów"? W sumie sprzęt nowy prosto z pudła. Postąpiliśmy standardowo, jak z każdą drukarnią w firmie - zmiana hasełka i konfiguracja... i kurcze o jeden klik za daleko. Szkoda, że podczas rozmowy z konsultantem (konsultantką) nie wspomniała o obostrzeniach nt. hasła. Jakoś nie przepadam za xerox-ami. Cała firma "stoi" na HP i ricochach, no ale jak się szef uprze...
    Więc jeszcze raz, nie ma możliwości zmiany hasła, lub re-konfigurację ustawień drukarki z poziomu samej maszyny bez użycia oprogramowania serwisowego?
    Wystarczyłoby "odblokować" zarządzanie przez http.

Pozdrawiam
    Jacek

1
    Poziom 25  

Jeśli znasz to hasło które wprowadziłeś zamiast tych 11111 bądź 1111 to odblokowanie powinno nie być problemem.

Innym sposobem jest zmiana ustawień przez www używając przeglądarki i znając IP maszyny. Login wspomniane 11111 bądź 1111 password: x-admin

Jest jeszcze wejście serwisowe z negacją tłą, ale tam lepiej dla Ciebie byś tam nie grzebał ;)

1
    Poziom 11  

Witaj Piotrze i pięknie dziękuję za zainteresowanie.
    Hasełko znam, ale nie mam możliwości by wpisać je z panelu drukarki (fizycznie na drukarce) jeżeli hasełko zawiera znaki mieszane a nie tylko cyferki. Dowiedzieliśmy się o tym po fakcie :cry: Chyba że można w jakiś sposób...
    Gdyby był dostęp przez www także nie byłoby problemu, ale tak jak wspominałem wcześniej przez nieuwagę wyłączono dostęp do strony konfiguracyjnej przez http:\\ i ... umarł w butach.
    Jacek

-1
    Poziom 25  

To jest ostatnia szansa
    Przy włączonej maszynie trzymasz 0 przez 5 s później szybko start , standardowe hasło 6789. Nie wiem czy tam można zrobić to czego potrzebujesz nie miałem takiego problemu ale myślę że tak jeśli tylko ten model ta funkcję obsługuje. Powodzenia

1
    Poziom 11  

Witaj i ponownie dzięki za pomoc.
    Zgodnie z Twoją podpowiedzią udaje mi się wejść do tego trybu i... nie mam pomysłu co dalej. Potrzebne są jakieś kody (chain/link code). Cała procedura jest opisana na stronce:
    http://www.yoreparo.com/foros/reparacion_de_impresoras/493819_0.html#1585684
    Jednak nic nie piszą o kodach. Zastanawiam się, czy nie jest to tryb tylko do kasowania błędów.
    Znowu porażka...

0
    Poziom 25  

Jak udało Ci się wejść do tego trybu (0 przez 5s i 6789) wciskasz przycisk z kluczykiem i jesteś w ustawieniach tam dajesz zmień hasło możesz gdyż tam masz możliwość wpisania hasła z klawiatury pojawiającej się na ekranie dotykowym a w nim możliwość wyboru cyfr bądź znaków.

pozdrawiam

0
    Poziom 11  

Ponownie piękne dzięki Piotrze za zainteresowanie.
    Niestety, ten model nie posiada panelu dotykowego. Dostępny jest 3-pozycyjny wyświetlacz led :cry: Po zastosowaniu opisywanej wcześniej kombinacji pojawia się tylko migająca literka literka C.
    Obecnie sprzęt stoi, drukuje, kopiuje (sieć, USB udało się wcześniej skonfigurować) - czyli prawie w pełni funkcjonalna.

1
  • Pomocny post
    Poziom 25  

Acha no to lipa , więc zostaje jedynie serwis autoryzowanego xeroxa :/

1
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc :)

0
    Poziom 1  

Witam Panowie,
    Mam jeszcze pytanie Jacku. Czy i jak sprawę udało się rozwiązać? (Faktycznie nie udało się uniknąć wizyty serwisanta?)
    Z góry dziękuję za odpowiedź (która pewnie przyczyni się do zamknięcia tematu).
    Pozdrawiam
    Leszek

0
    Poziom 11  

Witam serdecznie.

Kolego Leszku, sprawa w sumie nie została rozwiązana.
    Z tego co udało mi się dowiedzieć, pozostaje wizyta serwisu.
    W sumie to dobrze się stało, gdyż właśnie zdechł ww. sprzęt...
    Zaczął pojawiać się komunikat z błędem U9 - chyba lampa nagrzewnicy.
    Mam zamiar wezwać serwis (sprzęt na gwarancji), więc może przy okazji i z hasełkiem dadzą radę :)
    Poinformuję jak sprawa została rozwiązana.

Pozdrawiam
    Jacek

0
    Poziom 11  

Błąd U9 - An internal error occurred in the machine. Switch the machine off and on. If the error persists, contact the Xerox Welcome Center. - czyli cosik pierdyknęło.
    Kocham takie informacje :)
    Szczęście, że na gwarancji ;)

0
    Poziom 25  

Co do hasła admina. Wydrukuj raport konfiguracji przytrzymujesz chyba klawisz 2 i stop potrzebny Ci do znalezienia IP maszyny.

Jeśli taki znasz to w przeglądarce wpisujesz jej IP czyli np 192.168.2.10 i jesteś w ustawieniach maszyny. Standardowy login : 11111, pass: brak. W twoim przypadku pewno login zmienił się na taki co ustaliłeś sam chociaż mogę się mylić. Powodzenia

0
    Poziom 11  

Dzięki piękne Piotrze, za odpowiedź.
    Niestety, brak dostępu przez web (wyłączony dostęp przez przeglądarkę ;) ).
    W sumie temat sam się rozwiązał - padła płyta główna. Zapomniałem o tym poście :)
    Do zamknięcia.
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za udzielone rady.

Jacek

0