Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunery satelitarne - Linbox 7919 CR czy Ferguson FK 7900 UCI

ashca18 16 Wrz 2010 09:19 5325 13
  • #1 16 Wrz 2010 09:19
    ashca18
    Poziom 9  

Chciałabym kupić sobie tuner do TNK z możliwością nagrywania i znalazłam dwa w podobnej cenie i o podobnych funkcjach. Doradźcie proszę, który byłby lepszy, bo jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o technikę?

0 13
  • #3 16 Wrz 2010 18:41
    ashca18
    Poziom 9  

A czy ten Opticum 7300CI2CX ma możliwość nagrywania programów na pendriva?

0
  • #5 17 Wrz 2010 20:41
    muchowka
    Poziom 10  

7919 CR też ma możliwość nagrywania na pendrive, lecz niezależnie od tunera, na niektórych pendriv'ach będzie komunikat o zbyt małej prędkości zapisu. do nagrywania polecam raczej zewnętrzny HDD w obudowie z USB 2.0 - tutaj uwaga! nie każdy dysk bez zewnętrznego zasilacza chce pracować z tym tunerem - u mnie działają dyski 3,5" z zewnętrznymi zasilaczami, ale np. LG 320 GB 2,5" nie działa, dysk 2,5" Samsung w obudowie UNITEK-a (SATA/ATA) nie działał, po podłączeniu zewnętrznego zasilacza działał ale miał zwiechy, dopiero na allegro kupiłem obudowę dysku typ AK88B - za niecałe 9 zł i w tej obudowie dysk Samsung SATA 250 GB chodzi jak burza bez zewnętrznego zasilania. Jak widać ważniejsze jest dobranie obudowy (interfejsu) do dysku niż sam dysk.
    Tyle mogę napisać o nośnikach do Linboxa 7919 CR. Sprzęt mam prawie od roku - testowałem kilka pendrivów i kilka różnych dysków zewnętrznych.
    Polecam dyski 3,5" z zasilaczem lub 2.5" SATA w obudowie AK88B za kilka złotych z Allegro - handluje tym masa ludzi.
    Tuner nagrywa rozkodowany strumień DVB - masz nagrane wszystkie wersje językowe jakie były nadawane dla programu i przy odtwarzaniu możesz w każdej chwili zmienić język. Nagrania są dostępne nawet po zmianie karty (np. TNK na C+) bo jak pisałem nagranie jest już rozkodowane. W sieci są programy do konwersji plików z dysku tunera do formatu komputerowego.
    Jeżeli masz jeszcze pytania dotyczące tego sprzętu lub Linboxa F16 (tego mam dopiero od miesiąca) - to służę pomocą. Możesz też pytać o szczegóły na maila lub PW.

0
  • #6 20 Wrz 2010 13:39
    ashca18
    Poziom 9  

Coś chwytam z tego co do mnie piszesz ;) Choć dla mnie zagadnienia techniczne to czarna magia, ale kto pyta nie błądzi.
    Czyli chyba lepiej byłoby kupić dysk zewnętrzny niż pendriva? I teraz moje pytanie:
    1/ znalazłam coś takiego i czy się nada, jeśli nie to co byście polecili, żebym nie musiała za dużo kombinować np. ze zmianą obudowy?
    http://allegro.pl/mario24-nowy-hdd-toshiba-3-5-500gb-wyprzedaz-i1234057133.html
    2/ czy będę mogła zgrać na pendriva lub na dysk zewnętrzny jakiś film z komputera i przez tego Linboxa 7919 (bo chyba na ten się zdecyduje) obejrzeć go w telewizorze?

0
  • #7 20 Wrz 2010 17:33
    LeDy
    Poziom 43  

ashca18 napisał:

2/ przez tego Linboxa 7919 (bo chyba na ten się zdecyduje) obejrzeć go w telewizorze?
    Ciekawe co cię do niego pociągnęło? Do 7300 to ubogi krewny

0
  • #9 20 Wrz 2010 19:56
    LeDy
    Poziom 43  

Szkoda tego czytać. Jedyną wadą tego tunera jest " mało precyzyjna reakcja na pilota"( po każdym sofcie lepsza). Reszta jet bez zastrzeżeń. Mam go.

0
  • #10 20 Wrz 2010 20:39
    ashca18
    Poziom 9  

LeDy, a jaka by była Twoja odpowiedź na taki argument: "Linbox upscaluje do 1080i ten opciton nie na zwyklym tv funkcja zbedna ale na naszych tv moze byc lepszy obraz". Ja co prawda nie wiem o co chodzi z tym upscalowaniem, ale kupować będę też tuner bratu i próbujemy się w tym rozeznać, a pytam na forum, bo wiem, że mój brat też nie jest orłem w sprawach takiego sprzętu

0
  • #11 20 Wrz 2010 20:46
    muchowka
    Poziom 10  

Linbox 7919 niestety nie odtwarza filmów z komputera.

Tą funkcję posiada tańsza/uboższa wersja Linboxa F16 - jest to drugi odbiornik jaki posiadam od niedawna. Jeżeli film jest zakodowany XViD'em to odtwarzanie idzie bez problemów, łącznie z napisami, niestety tych zakodowanych innymi kodekami komputerowymi (np. popularnym DiVX-em) też nie odtwarza.
    Linbox F16 ładnie nagrywa, ale tylko film a nie strumień DVB więc np. nie zmienisz języka przy oglądaniu, prawdopodobnie takiego nagrania nie da się przekodować na komputer (poszukaj ewentualnie w necie czy jest taka możliwość). F16 nie posiada wyświetlacza, nie posiada modulatora (i wyjścia antenowego), nie posiada wyjścia HDMI, za to kusi ceną: ok. 135 zł.
    Mam teraz przy nim dysk 320GB 2,5" LG i bez problemu nagrywa/odtwarza XViDy. Tego F16 mam od półtorej miesiąca i nie było żadnego problemu z zawieszeniem itp. Jest bardzo mały i też posiada oprogramowanie mcas - czyli TVN lub C+ chodzi bez problemu. Nie jest to szczyt techniki i demon szybkości, ale działa przyzwoicie - zwłaszcza za taką cenę. Linbox 7919 to troszkę inna klasa sprzętu, ale to zależy czego oczekujesz po sprzęcie, ja jestem zadowolony z jednego i drugiego mając świadomość jaka jest różnica w ich cenie. F16 służy do oglądania na klasycznym TV i do nagrywania bajek dla dziecka. Prosty w obsłudze - 5 latek bez problemu wyszukuje sobie i puszcza nagrane bajki.

Jeżeli chodzi o dysk, to ten 500 GB powinien pracować bez problemu, ważne żeby dysk przed użyciem sformatować w urządzeniu. Duża pojemność może skutkować dłuższym czasem po jakim tuner zobaczy dysk ( szacuję że 500 GB zobaczy max po 1 minucie). Ja 3,5 calowe dyski z zewnętrznym zasilaniem testowałem na obydwóch tunerach do pojemności 640 GB. Zasada była taka że im większa pojemność tym dłużej trwa "zbieranie się dysku".
    Upscaling do 1080i w Linboxie 7919 podobno trochę poprawia ostrość obrazu, niestety z braku odpowiedniego TV nie potwierdzę i nie zaprzeczę.

0
  • #12 21 Paź 2010 14:25
    ashca18
    Poziom 9  

Mam teraz następujący problem z użytkowaniem tunera linbox 7919:

co kilkadziesiąt sekund pojawia mi się napis Slot 1: Initializng
    co z tym zrobić, żeby ten napis się nie pojawiał?

0
  • #13 08 Sty 2011 16:04
    muchowka
    Poziom 10  

System montuje dysk - normalny komunikat

0
  • #14 14 Sty 2011 19:00
    adlero
    Poziom 8  

temat troche stary not instaling żle włożona karta .w tych tunerach wkłada odwrotnie ..

0
  Szukaj w 5mln produktów