Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza II FL - radio rozładowuje akumulator

16 Wrz 2010 11:35 6181 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam mały problem z Seatem Ibizą II FL (2001). Gdy samochodem się nie jeździ, postoi kilka dni w garażu to przy próbie odpalania rozrusznik nawet nie zakręci - akumulator (przyznam że nie jest pierwszej młodości) jest kompletnie rozładowany.

Postanowiłem naładować akumulator i zostawić go na kilka dni bez podpiętych klem - przy mierzeniu napięcia było takie same jak tuż po ładowaniu.

Elektryk samochodowy powiedział mi że powodem może być radio które ma tam jakieś zwarcie i rozładowuje akumulator. Wypiąłem radio i pozostawię samochód na kilka dni i sprawdzę czy akumulator także się rozładował.

Teraz nieco inne pytanie. W tym modelu Ibizy radio stanowi całość z m.in. ze sterowaniem klimatyzacją oraz nadmuchem. Po wyjęciu radia podczas jazdy cały czas dmucha ciepłym powietrzem - czy da się coś z tym tymczasowo zrobić? Jakiś czas będę zmuszony jeździć bez radia i nie chcę się grzać w samochodzie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam,

Dobrze, postaram się więc zmierzyć jeszcze pobór prądu.

A da się coś zrobić odnośnie tego ogrzewania ;)?
  • Poziom 42  
    Jasne, że się da. Właź pod konsolę wymontuj silniczki i ustaw ręcznie temperaturę i nawiew jaki sobie życzysz