Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius SW-HF5.1 5005. Subwoofer drży.

16 Wrz 2010 12:45 2288 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z subwooferem w zestawie Genius SW-HF5.1 5005. Problem polega na tym iż podczas odtwarzania "większego basu" z subwoofera wydobywa się głos podobny do np. drżenia mebli , szafek. Po prostu coś drży w środku. Próbowałem go wyciszyć od wewnątrz gąbką, pospinałem luźne kable, uszczelniłem tylny radiator który jest przykręcony do obudowy ale nic nie pomogło. Na początku rzeczywiście myślałem ze to któryś z mebli dostaje wibracji ale jednak jest to subwoofer. Mam drugi taki zestaw i również wydobywa się z niego taki głos. Może ktoś spotkał się z tym problemem ? Czyżby była to wina głośnika? Seryjny głośnik ma 75W i 8ohm. Jego średnica to chyba 16cm
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Witaj, mam pewną koncepcję co do głośnika seryjnego. Jeżeli membrana głośnika przyklejona jest gąbką do obudowy, sprawdź czy nie jest ona czasem nad ruszona (pęknięta, odklejona). Lub po prostu moc bassu dla głośnika jest zbyt duża i nie daje rady, lecz to słaba alternatywa..

PS. Myślę iż to głupie lecz może subwoofer nie ma jednej nóżki lub stoi na nierównej powierzchni, z tego powodu drży..
  • Specjalista AGD
    PS. Myślę iż to głupie lecz może subwoofer nie ma jednej nóżki lub stoi na nierównej powierzchni, z tego powodu drży..

Wcale nie głupie:) Miałem podobny problem. Jak puściłem lepszy kawałek techno z większym basem to słyszałem drżenie co mi uprzykszało słuchanie. Musiałem wtedy przyciszyć aby dźwięk był w miarę spoko. Ale cóż, ciulowe rozwiązanie heh:)
    Pozbyłem się tego problemu jak wziąłem kilka starych gazet od babci "Życia na gorąco", podłożyłem pod głośnik i problem znikł a bass jest super! Piszesz że to 2 zestaw i te same problemy, więc spróbuj. Moja rada Cię wiele nie kosztuje. Ewentualnie daj jakiś miękki dywanik.
    Inny być może problem, że jest za małe pomieszczenie i za dużo basów. Wtedy też jest nie za ciekawie. objawy to takie jak u Ciebie. Jak zestaw ten masz podłączony do kompa to ustaw na korektorze graficznym nieco mniej basów. Ja do odtwarzania muzy w kompie używam Jet audio. Jak ustawię za duże basy (ten program potrafi dać naprawę duże basy nawet ze słabego utworu) to też czasem słyszę jak głośnik dostaje za duże bicie. Podejrzewam że więcej się już chyba nie da zrobić. Pozdrawiam:)
  • Poziom 9  
    Co do obudowy jest to najmocniejsza strona tego zestawu. Jest zrobiona naprawę solidnie. Pokrętło mam ustawione na jakieś 30% i dalej są drżenia. Spróbuję obejrzeć jeszcze ten głośnik bo jest on właśnie przyklejony gąbką do obudowy. Czy możecie polecić jakiś lepszy zamiennik seryjnego głośnika?

Dodano po 17 [minuty]:

Znalazłem przyczynę. Aż wstyd się przyznać jak była banalna. Otóż tylna płyta od mebli była częściowo odbita i to ona drżała ;)