Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrowieża Sharp XL-MP15 przerywa podczas odtwarzania CD

16 Wrz 2010 13:45 2706 8
  • Poziom 13  
    Witam!
    Podczas odtwarzania płyt, stale przerywa (brak dźwięku i zatrzymuje się licznik)...
    Czyściłem laser, ale to nie pomogło...

Czy laser jest do wymiany?
  • Pomocny post
    Admin grupy audio
    dzagorski4 napisał:
    Czy laser jest do wymiany?

Najprawdopodobniej tak, ale warto jeszcze sprawdzić silniki.
  • Poziom 13  
    Silniki OK.
    Przesmarowałem jeszcze prowadnice.
    Najciekawsze jest to, że gdy wieżę przechylę na lewą stronę, to odtwarza normalnie.... Coś nie tak z ustawieniem lasera?

Dodano po 59 [minuty]:

Myślałem jeszcze o podkręceniu lasera, ale jeśli po położeniu wieży na lewym boku odtwarza płyty normalnie, to raczej podkręcenie lasera nic tu nie pomoże... ?

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Witam ponownie,
    dodam, że po kilkugodzinnych testach mogę stwierdzić, że:

Laser, po ustawieniu wieży na lewym boku czyta płyty wręcz nienagannie, nie zaciął się ani razu, płynnie zmienia numery piosenek...
    Gdy jednak wieżę postawię normalnie poziomo, odtwarzanie utworu zatrzymuje się już po kilku pierwszych sekundach...

Nie mam pojęcia, co robić dalej...

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Serdeczne dzięki za odpowiedź!
    Artykuł niezmiernie ciekawy i napisany bardzo przystępnie.

Czy ktoś grzebał już w tym sprzęcie - hmmm... trudno powiedzieć...
    Pod mechaniką znajdują się amortyzatory z gumy, jednak wszystkie mają jednakowy kolor (są czarne), więc nie wiem nawet, w jaki sposób mógłbym próbować ewentualnie zamieniać je miejscami...

Proszę o sugestie, jak mogę to sprawdzić i co zrobić...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Czarna guma, i to już w niezbyt dobrej formie...
    Gumki zamieniłem stronami, jednak to nic nie dało...
    Na lewym boku wieża odtwarza bez najmniejszego problemu, na prawym nie odtwarza w ogóle, gdy stoi w normalnej pozycji przerywa podczas odtwarzania (najczęściej odtwarzanie zatrzymuje się zawsze w tej samej sekundzie - 11-12)...
    Wklejam także zdjęcia całego mechanizmu.

Pozdrawiam.

Mikrowieża Sharp XL-MP15 przerywa podczas odtwarzania CD Mikrowieża Sharp XL-MP15 przerywa podczas odtwarzania CD Mikrowieża Sharp XL-MP15 przerywa podczas odtwarzania CD Mikrowieża Sharp XL-MP15 przerywa podczas odtwarzania CD
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Zgadza się, laser to SFP 101N; jego koszt wraz z wysyłką to 42.50, więc rzeczywiście sprawa opłacalna...

Zębatkę sprawdzałem, jest OK.
    Laser ręką, po prowadnicach przesuwa się bez problemu, nigdzie nie ma żadnego zacięcia.
    Co do flexa - na pierwszy rzut oka wygląda w porządku - nie jest zgięty, styki też nie są nigdzie zwarte.

W zaistniałej sytuacji, myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana lasera wraz z mechaniką...

Mam nadzieję, że to rozwiąże problem...

Pozdrawiam i serdeczne dzięki "dj-MatyAS"!! Chyba jeszcze nikt nigdy nie pomógł mi na tym forum tak jak TY!