Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Hom-Bot odkurzacz wyposażony w kamerę

piokrza 16 Sep 2010 17:07 4862 4
Optex
 • LG Hom-Bot odkurzacz wyposażony w kameręLG w końcu wprowadzi swój własny model odkurzacza robota w Europie. Odkurzacz będzie wyposażony w kamerę do tworzenia mapy domu. Dzięki temu będzie poruszał się bardziej metodycznie, odkurzy równomiernie cały dom a gdy zabraknie mu energii w trakcie czyszczenia sam powróci do ładowarki, która znajdować się będzie nawet kilkanaście metrów dalej, w innym pokoju. Po doładowaniu powróci dokładnie do punktu w którym przerwał wcześniej pracę. Czujniki ultradźwiękowe będą chronić go przed bezpośrednim uderzaniem w przeszkody, a płaski kształt (9cm) umożliwi odkurzanie pod bardzo niskimi meblami. Pojemnik na kurz pomieści 0.8l kurzu a filtr HEPA zadba o właściwą czystość powietrza wylatującego z maszyny. Szczotka główna i boczne wykonane z naturalnego włosia mają chronić delikatną podłogę przed zarysowaniem. Poziom hałasu równy 60dB(A) umożliwi odkurzanie nawet w nocy. Dzięki opcji programowania czasu startu będzie można odkurzać podczas nieobecności domowników. Dołączana nakładka z mopem umożliwi jeszcze dokładniejsze zebranie kurzu z podłogi. Hom-Bot wystąpi w dwóch wersjach - droższej i bardziej wyposażonej (dwie kamery) oraz tańszej (jedna kamera). Odkurzacze będą dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Cena: €600

  więcej: http://www.lg.com/pl/press-release/article/au...nteligentnie-zapewniajc-wygod-i-atw-obsug.jsp

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1472 posts with rating 159, helped 4 times. Been with us since 2007 year.
 • Optex
 • #2
  2OMEGA2
  Level 14  
  Ciekawe jaką ma moc bo w "The Daily Telegraph" pisali że kochana unia europejska (ci od żarówek) chcą by w 2014r nowe odkurzacze miały moc nie większą niż 500W (750 W w przypadku bez workowych).Wszystko by ograniczyć zużycie energii .
  Eh a może by tak całkowicie zakazać produkować odkurzacze a zamiast tego używać miotłę.........
 • Optex
 • #3
  piokrza
  Level 27  
  Ale to jest robot, a nie standardowy odkurzacz :) Jego moc to 18W, a stacji dokującej 23W.

  Swoją drogą ciekawe jest to co piszesz. Jednak zmniejszenie mocy silnika 2-3-krotnie wiązałoby się ze znacznym obniżeniem mocy ssania a co za tym idzie skuteczności sprzątania. No chyba że producenci opracują jakieś specjalne turbiny. Niektórzy już teraz wprowadzili modele które przy zużyciu energii o 30% mniejszym od standardowych odkurzaczy mają taką samą moc ssania (np. 1400W zamiast 2200W). Dobrze by było założyć nowy wątek.
 • #4
  necavi
  Level 18  
  Ciekawe czy producent przewidział "współpracę" urządzenia z moim agresywnym Burkiem i lubiącym zabawy Mruczkiem? Zwykły, głośny odkurzacz skutecznie je straszy. A to maleństwo?
 • #5
  piokrza
  Level 27  
  Jest cichy jak szept :)