Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z systemem - wirus

16 Wrz 2010 17:52 3120 32
  • Poziom 10  
    Witam !
    Ostatnio, przeglądając internet natrafiłem na pewną stronę. Chciałem ściągnąć kilka dokumentów [dość dużych]. Podczas ściągania jednego z nich pojawiło się jakieś okienko. Ściągałem w nocy, więc byłem zmęczony - nie myśląc za długo nacisnąłem na "Close", myśląc że to jakiś błąd, informacja. Gdy nacisnąłem było już za późno - w ostatniej chwili spostrzegłem wyraz "Trojan". Potem komputer się zresetował. I tak już mu zostało... Włącza się, sprawdza dyski, jest ładowanie Windows'a i potem ten napis "Zapraszamy". Zaraz potem komputer się zresetuje. Nawet nie wchodzi na pulpit. I tak w kółko.

W prawdzie, w takim przypadku po prostu bym sformatował dysk C. Jednak jest mały problem, gdyż zaraz po pierwszej fazie uruchamiania (kiedy jest możliwość wejścia do BIOS'u) komputer przestaje reagować. Tak jakby odłącza się klawiatura, myszka i wszystko inne. Myszka gaśnie, a klawiatura nie daje znaku życia. Nie ma możliwości kliknięcia, aby zacząć instalacje systemu z CD. Mam jedynie możliwość wejścia do BIOS'u. Co dziwne, w BIOS'ie wszystko działa bez zarzutu. Wszystko mam podpięte na USB.

Nic nie daje zresetowanie ustawień z poziomu BIOS'u. Nie działa także zresetowanie CMOS'a przestawiając zworkę na płycie głównej.

Proszę o jak najszybszą pomoc, gdyż komputer to "moja prawa ręka".
    Chwilowo piszę z kafejki internetowej, ale wkurza mnie to że muszę ciągle płacić.
  • Poziom 19  
    Hehe, znany mi przypadek pożycz mysz i klawisze na ps/2 i będzie działać ;]
    A ludzie zaraz by "zaczeli wytaczać ciężkie działa"
  • Poziom 10  
    Nie mam takiej możliwości technicznej...

P.S - Czy PS2 ma klawiature i myszke ? :\

Dodano po 1 [minuty]:

Jak mogę coś zrobić z poziomu BIOS'u ? Bo tylko to mam do wyboru. Ewętualnie - jak zrobić żeby choć klawiatura działała ?
  • Poziom 30  
    Gdybyś podał konfigurację i dla ułatwienia przy płycie głównej podał Bios - byłoby szybciej. Sprawdź ustawienia USB pod DOS (różne nazwy).
  • Poziom 19  
    ..::GPS::.. napisał:
    Nie mam takiej możliwości technicznej...

P.S - Czy PS2 ma klawiature i myszke ? :\

Dodano po 1 [minuty]:

Jak mogę coś zrobić z poziomu BIOS'u ? Bo tylko to mam do wyboru. Ewętualnie - jak zrobić żeby choć klawiatura działała ?

Oj nie wiesz co to złącze ps/2 ?
    To te stare złącze myszki i klawiatury (jak dotąd standard) masz tu stronę Wikipedii i zobacz jak wygląda klawiatura na złączu ps/2 ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82%C4%85cze_PS/2 )

Instalator Windowsa nie obsługuje klawiatury na USB jest to coraz częstszy problem.
  • Poziom 30  
    KSX czy ty rozwiązujesz problem z zawieszaniem czy z peryferiami ? ( nie wpisuj już więcej farmazonów - instalator widzi USB a jak czegoś nie widzi to tez można załatwić)

GPS - wyłącz "halt on all errors" całkowicie.
    To jesli chodzi o klawiature/myszkę.

Podaj konfigurację i system aby ktos ci pomógł z resztą.
  • Poziom 10  
    "halt on all errors" - rozumiem że mam tego w BIOS'ie szukać tak ?

System to Windows XP Home Edition SP2.

Co do tej konfiguracji - nie bardzo wiem o co chodzi...
  • Poziom 19  
    narkoholik napisał:
    KSX czy ty rozwiązujesz problem z zawieszaniem czy z peryferiami ?

GPS - wyłącz "halt on all errors" całkowicie.
    To jesli chodzi o klawiature/myszkę.

Podaj konfigurację i system aby ktos ci pomógł z resztą.

Ale nie widzę tu problemu pożycza on klawiaturę do kompa na złaczu ps/2 i instaluje wszystko bez problemu i potem podłącza po instalacji swoją klawiaturę na USB, weź kurdę jeszcze każ mu zaktualizować biosa, a problem nie dotyczy biosa. A instalatora Windowsa który ma problemy z klawiszami i myszka USB.

..::GPS::.. pożycz od kumpla tą klawiaturę i mysz na tym złączu ps/2 i zobaczysz zainstalujesz Windowsa, a potem możesz po instalacji podłączyć swoją klawiaturę i mysz usb.
  • Poziom 10  
    Dobra poszukam...
    Problem mam taki, że wszyscy moi kumple mają dość nowe kompy i wszystko na USB, tak jak ja :/
  • Poziom 30  
    GPS - zignoruję entuzjastyczne wypowiedzi KSX i postaram się od nowa wyjaśnić.

Komputer zawiesza się w czasie ładowania systemu. Jeżeli to problem software-owy tzn. że masz pogubione/zniszczone pliki systemowe lub sektory rozruchowe. Wystarczy naprawa systemu z konsoli ale najprościej odpalić instalatora i napisać je czyli zainstalowac system na istniejącym.

Wchodząc do BIOS (klawiatura i myszka działa) ustaw boot sequnce 1.cdrom 2.HD
    Włóż CD, odpal komputer, powinno sie pojawić "nastąpi rozruch z CD...." wciśnij spację i postępuj zgodnie z poleceniami na ekranie instalując Windows na istniejącym.
    Po instalacji ponownie przeskanuj system na obecnośc wirusów.

Jeżeli nie będzie to mozliwe - pisz.

I koniecznie napisz jaką masz konfigurację (płyta główna, dyski, ram itp.) oraz jaki Windows używasz.

Twoi koledzy obeszli się bez ps/2 jak widzisz a maja Windowsy :)
    Problem z USB to mogło mieć Windows 3.11 (ale nie do końca).
  • Poziom 10  
    1.
    narkoholik napisał:
    "nastąpi rozruch z CD...." wciśnij spację (...)

No wszystko pięknie, tylko że w tym momencie już nie działa klawiatura :/

2. Komputer się resetuje, ale już po wczytaniu Windows'a ! Jak jest ten ekran powitalny "Zapraszamy".

3. Mam ustawione botowanie najpierw z CD, potem z HDD.

Dodano po 38 [sekundy]:

Co się mogło stać ?
  • Poziom 10  
    EDIT :
    Zrobiłem coś, co nigdy bym nie przypuszczał że pomoże... Zmieniłem płytę główną. Ten zabieg pomugł, tzw w pełni działa klawiatura. Zaskoczony tym zjawiskiem, szybko ustawiłem konfigurację BIOS'u (botowanie, sekwencja startowa, itp), ale to rozwiązanie ma pewną wadę - nie moge używać tej płyty pod starą werją systemu. Musiałem zrobić reinstalkę systemu - chwilowo mam dwa :) Wiem że to nic dobrego, ale mam w planach wywalić ten stary (format dysku), lecz na nim są moje cenne pliki.

Problem dotyczy tego, że jak chcę wejść do folderu na dysku, na którym jest ten folder, pisze mi "odmowa dostępu". To samo przy kopiowaniu. Muszę skopiować ten folder. Da się to jakoś zrobić z poziomu Windows'a ? Ewętualnie skopiować cały folder z poziomu instalatora Windows. Jak to zrobić ?
  • Poziom 21  
    Użyj LiveCD linuksa i skopiuj pliki.
  • Poziom 33  
    Lub wlasciwosci folderu : zabezpieczenia : przejmij na wlasnosc
  • Poziom 10  
    Gdzie kolega ma te
    kondziu jah napisał:
    wlasciwosci folderu : zabezpieczenia : przejmij na wlasnosc
    ?

Dodano po 1 [minuty]:

Istnieje jakiś prosty program, który by mi skopiował ten folder, obchodząc tą "odmowe dostępu" ?
  • Poziom 33  
    We wlasciwosciach 'niedostepnego' folderu wchodzisz w zakladke 'zabezpieczenia' i dajesz sobie pelna kontrole lub ustawiasz folder na twoj wlasny. Jesli nie masz zakladki 'zabezpieczenia' to w opcjach folderow w panelu sterowania zmien co trzeba.
  • Poziom 10  
    W Opcjach Folderów w panelu sterowania nie widzie tam nic o zabezpieczeniach... Może kolega dać srceena, jak to wygląda u Ciebie ?
  • Poziom 21  
    Jest taki fajny program unlocker, ma możliwość przesuwania zablokowanych plików i folderów. Może zadziała.
  • Poziom 10  
    Nom... Właśnie go ściągnąłem.

Efekt jego użycia jest bardzo dziwny. Uruchamiam go, wybieram folder/plik, który chcę przenieść, wskazuje miejsce gdzie ma go przenieść i gdy zaczynam pokazuje się komunikat o błędzie... Wydawałoby się że nie działa. A jednak ! Dzięki temu uzyskałem dostęp do ów folderu :D (mogę wejść do środka). Jednak gdy kliknę w coś, co znajduje się w niegdyś zablokowanym folderze pokazuje się "odmowa dostępu". Jednak akcja wykonana na tym pliku za pomocą Unlocker'a odblokowywuje go :)

Tylko że jest mały problem, bo mam dość dużo tych plików, więc się naklikam ;)

Dodano po 12 [minuty]:

Jest jakaś szybsza metoda ?
  • Poziom 10  
    skąd to wziąźć i jak tego używać ?
  • Poziom 21  
    Ściągnąć, na płycie wypalić, zabootować i skopiować pliki.
  • Poziom 33  
    Na kazdym jednym portalu z programami (np www.dobreprogramy.pl ) znajdziesz linuxa. Wypalasz go na plycie i bootujesz z niego. Rozni sie od windowsa tym, ze nie trzeba go instalowac (w takim przypadku dziala w RAMie).
  • Poziom 10  
    Panowie, temat chyba odbiega trochę od tematu !
    Ja nie chcę instalować linux'a tylko skopiować kilka plików !

Da się to jeszcze jakoś łatwo i szybko zrobić z poziomu Windows'a ?
  • Poziom 33  
    kondziu jah napisał:
    nie trzeba go instalowac (w takim przypadku dziala w RAMie).

Bootujesz i masz do wyboru: instaluj/wypróbuj. Wybierasz to drugie i masz pełnoprawny system działający w RAMie. Po skopiowaniu tych plików, o których cały czas mówisz dajesz 'wyłącz', wyjmujesz płyte, bootujesz z dysku i linuksa nie ma.
  • Poziom 10  
    Aha. No więc ok.

Czyli wystarczy ściągnąć linuxa ?

Ale skoro teraz mam dwa systemy na kompie i logując się na ten sprawny nie mogę kopiować plików z tego uszkodzonego, to czy z systemu działającego w RAM'ie będzie to możliwe ?
  • Poziom 33  
    Linuxa nie obchodza zabezpieczenia Windowsa i nawzajem tzn. Linux widzi partycje z Windowsem jako zwykla partycje z plikami.
  • Poziom 10  
    czyli, jak rozumiem, nie powinno być problemu... ?