Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara 1.6 16V benzyna 2003r Nie pali po rozpięciu klemy

endriu233 16 Sep 2010 18:01 3284 6
Relpol
 • #1
  endriu233
  Level 21  
  Witam po rozpięciu akumulatora auto nie chce zapalić, nie działa również centralny zamek z pilota. Drugim kluczykiem nie da się również odpalić, świeci się kontrolka od immo. Wcześniej był już odpinany akumulator i nie było żadnych problemów, nie da się również połączyć ze sterownikiem silnika. Może ktoś miał podobny problem i może coś doradzić. Procedurę kodowania klucza próbowałem kilkakrotnie i nic to nie dało.
 • Relpol
 • #2
  M.A.K
  Level 15  
  kontrolka od komputera się świeci?

  Dodano po 10 [minuty]:

  jeśli Tobie to pomoże:
  hmm przypomniało mi się coś , kiedyś miałem w takim silniku że po odłączeniu akumulatora stało się coś podobnego , wyjąłem na chwilę bezpiecznik podtrzymujący napięcie i się samo wszystko rozblokowało , i zaczęło funkcjonować prawidłowo jeśli chcesz możesz tak spróbować ( w tym przypadku kontrolka od silnika zapalała się po przekręceniu zapłonu i świeciła cały czas)
 • #3
  endriu233
  Level 21  
  Tak świeci cały czas. Tylko który ten bezpiecznik- w komorze silnika?
 • #4
  mc159
  Level 13  
  Otwierasz sobie okno, zamykasz wszystkie drzwi, potem rozłączasz aku, czekasz parę minut. Podłączasz aku, po chwili przez to otwarte okno,nie wchodząc do samochodu, włączasz światła. Chwilę czekasz i potem odpalasz samochód. U mnie to pomogło, to jest jakiś reset bsi czy jakoś tak.
 • #5
  endriu233
  Level 21  
  Niestety nic nie pomogło.
 • #6
  Andiv
  Level 32  
  Nie zaiskrzyłeś klemą ? Pewnie klucze wyleciały.
 • #7
  endriu233
  Level 21  
  Nie wiem czy zaiskrzylem klemą czy nie. Znalazłem w BSI dwie oberwane od wstrząsów nogi od przekaźników, może temu się zablokowało.
  Posiadam pin code. Mam pytanie do znawców Citroena czy da się zakodować klucz X-Launchem, czy tylko w grę wchodzi Lexia.