Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa 166 2,4 jtd 20v stukanie w silniku

16 Wrz 2010 19:20 9134 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 166 2,4 jtd 20v 175KM. Wszystko jest pięknie tylko coś mi stuka w silniku.
    Zauważyłem to jak otworzyłem okno bo słychać to jak samochód jedzie. Krótki opis: auto jest ze sporttronikiem, na postoju wszystko jest ok na wolnych obrotach nawet jak się ją przegazuje też prawie nic nie słychać, dopiero ja się jedzie tak od 1000 do 2000obrotów zaczyna się stukanie po dodaniu gazu jakby stukot zanika lub jest zagłuszany przez pracę silnika.
    Autko ma niby przejechane 76000km po wnętrzu i silniku może bym i tyle dał. Proszę o pomoc bo troszkę poszukałem w sieci i się zmartwiłem bo to mogą być panewki.
    Wymieniłem rozrząd i przy okazji sprawdzone były wałki i popychacze i wszystko ok. Następnie sprawdzone wtryski dwa lały i zostały wymienione na inne i zakodowane.
    Odkąd go kupiłem i to usłyszałem przejechałem ok 1000 km i nadal tak samo słychać więc już nie wiem co to może być.
    Tak słychać w czasie jazdy
    http://www.youtube.com/watch?v=cMVUzmElrIg

Nagrałem jeszcze raz może teraz ktoś coś zauważy:
    http://www.youtube.com/watch?v=J9FBUjG9r8o .
    Niedługo będę chyba zdejmował miskę tylko czekam na wolną chwilę mechanika.
    Pomóżcie, co to może być?
    :cry:
  • Poziom 27  
    Na drugim filmie tak tego nie słychać jak na pierwszym. Trudno to ocenić z samego dźwięku, jednak gdybyś miał problem z uszkodzoną przykładowo panewką to waliło by najmocniej na wolnych obrotach gdzie wydatek pompy oleju jest najmniejszy. Z opisu wynika że gdy dawka jest trochę większa (silnik lekko obciążony, jedziesz) zaczyna stukać. Ja bym najpierw sprawdził wtryski czy któryś nie ma zawalonej dziury, zacina się (brak dawki pilotującej to też twardy stuk) lub źle rozpyla.
  • Poziom 9  
    na 3 i na 5 cylindrze wymieniłem wtryski bo trochę lały a stukanie pozostało. Możliwe że któryś z tych nie lejących się zacina? może ten wtrysk co go wyjąłem będę kolejno wkładał w miejsca pozostałych wtrysków i może to coś pokarze :|
  • Poziom 27  
    tak, wtrysk który się zacina nie musi wcale lać. Dawka pilotująca to mały impuls, może nie starczyć na otwarcie, główny jeszcze tak, może się to zmienić z czasem ale nie musi. Weź komplet na maszynę i pełen test wydatku oraz przelewu. Jeśli nie znajdziesz problemu to wyeliminujesz jedną z przyczyn.
  • Poziom 9  
    dzięki kolego za odpowiedź będę musiał tak zrobić
  • Poziom 10  
    Cześć.Radzę zajrzeć do koła pasowego , te stukanie przypomina jego rozwulkanizowanie.Jeśli jest to ewidentny hałas od strony alternatora i wspomagania to może to być właśnie te koło.Usterka typowa dla nowych diesli.
    Zapisz sie na jakies forum o Alfach , osobiście polecam alfaholicy:D
    Te wtryski to chyba trochę na wyrost wyminiłeś

Pozdr.Piter ( Alfa 145 JTD )

Ps. W 2,4 JTD padały często pompy oleju , a bardziej łańcuch ,którym jest napędzana ( rozciągał się i klekotał, stukał ).Może w tym kierunku warto by było sprawdzić .
  • Poziom 9  
    koło pasowe jest ok sprawdzane, dodam że po tym stukaniu wymieniłem olej na półsyntetyk (bo był syntetyk) i stukanie trochę ucichło więc chyba wtryski odpadają. Dzisiaj zauważyłem mały dymek taki niebieskawy po odkręceniu wlewu oleju. Dodam że nie dmucha z korka tylko lekki dymek się unosi przez pewien czas i potem jest spokój. Co to może być?
  • Poziom 9  
    już tam mam swój post na alfaholicy.