Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interpretacja prawa(BADANIA TECHNICZNE POJAZDÓW)

stachu207 16 Wrz 2010 19:24 695 4
  • #1 16 Wrz 2010 19:24
    stachu207
    Poziom 10  

Witam.
    Kupiłem 2miesiąc temu skuter wyprodukowany w 1997r , skuter został sprowadzony w 2008 roku taką tez ma datę pierwszej rejestracji. Dzisiaj się zebrałem w sobie i poszedłem do urzędu w celu przerejestrowania , wszystko szło dobrze gdy nagle pani urzędniczka wyskoczyła z badaniem techniczynm mojego pojazdu powiedziała ze muszę zrobić te badanie, ja nie orientawszy się w ustawach ani w prawie pojechałem do domu gdzie przeczytałem http://www.bip.powiatgliwicki.finn.pl/index.jsp?bipkod=/013/093
    Z tego zrozumiałem ze moją sytuację opisuje sytuacja "3)jeżeli data w rubryce B JEST PO 2007.09.22-badanie należy wykonać przed upływem 3 lat od daty pierwszej rejestracji."
    Się zdenerwowałem trochę bo na to wychodzi ze mam jeszcze rok na badanie, wróciłem do urzędu przedstawiłem problem, na początku dwoje urzędników nie przyznawało mi racji drążyłem temat w zaparte i w końcu urzędnik wziął w ręce jakieś księgi i przeczytal dokładnie ustawy wtedy zbaranial i kazal mi przyjsc następnego dnia do dyrektora.
    I teraz moje pytanie kto źle interpretuje prawo ja czy urząd i czy jest sens jutro iść do tegoż dyrektora i robić tam sajgon?

0 4
  • #2 16 Wrz 2010 20:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Wrz 2010 21:50
    kamil907
    Poziom 28  

Jeżeli po sprowadzeniu tego skutera w 2008 roku został on zarejestrowany w Polsce i wtedy został zrobiony przegląd to teraz nie powinieneś robić przeglądu i śmiało możesz robić sajgon ;]

0
  • #4 17 Wrz 2010 21:55
    1078231
    Użytkownik usunął konto