Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Corolla e11 problem z ledami i podświetleniem

16 Sep 2010 20:38 4415 1
  • Level 2  
    Witajcie Ostatnio przepaliły mi się żarówki podświetlenia zegarów( podświetlony był tylko prędkościomierz i kontrolki silnika nie paliło się podświetlenie obrotomierza, poziomu paliwa i temp. silnika), żarówki z podświetlenia tablicy centralnej przepalone były już wcześniej. Postanowiłem wymienić większość i zastosować ledy. Wziąłem starą żarówkę zaniosłem do sklepu kupiłem ledy. Rozmontowałem zegary i konsole centralną wymieniłem jedną żarówkę ( chciałem zobaczyć jak te ledy wyglądają a tu zonk jak włączyłem światła to poszedł bezpiecznik. Ktoś może miał taki problem z góry dziękuję za odpowiedź.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Nie jestem pewien - ale może załatwiła Cię polaryzacja oświetlenia na LED - sprawdź czy czasem nie jest tak, że zamienniki diodowe działają w jedną stronę. Może wpiąłeś odwrotnie i się upaliło (mimo, że teoretycznie powinno tylko nie świecić) przy okazji robiąc zwarcie.
    Jeśli to nie jest prawda to wybacz - tak tylko sobie zgaduję nie wiedząc co piszę. Pewnie ktoś zaraz skoryguje to :p